انجمن تیراندازی و سلاح رایفلز

نسخه‌ی کامل: گامو مدل شادو 1000
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
محسن جان مهمتر از قدرت دقت هست چون دقت که بالا باشه فینبرک باو 300 اس با قدرت 7.5fpe اونم کالیبر 4.5 تو 30 متری نتیجه این میشه...

[تصویر:  29_13138834194892511.jpg][تصویر:  29_13138834228314811.jpg]
به نظر من شادو 1000 رو باید تو کلاس قیمت خودش بررسی کرد...
شادو 1000 به هیچ وجه تفنگ بادی حرفه ای نیست... نه برای تارگت و نه شکار...
اگه بخواد با همکلاس های خودش (حداقل در بحث قیمت) بررسی بشه باید با تفنگ هایی مثل وینچستر 1028 (آپاچی 900) و مگنوم ساگ 1000 و رنجر 125 و تفنگ های کرال مقایسه اش کرد...
تفنگ های کرال و رنجر 125 و رنجر 1000 که تعطیل 4
تفنگ وینچستر 1028 هم که ماشه اش پلاستیکیه من دیگه قضاوت رو می سپارم به شما 21
تفنگ مگنوم ساگ 1000 هم علاوه بر کیفیت پایین همه قطعات (در حد کرال) قطعات اش هم گیر نمیاد... اگه خراب شد مثل تفنگ یکی از دوستان باید ماشه اش رو با ماشه چینی B3 عوض کنی که خوب مشخصه نتیجه اش چیه 4
اما شادو 1000 تنها تفنگ این گروهه که هیچکدام از ایم معایب بزرگ رو نداره... بیشترین ایرادی که به این تفنگ می گیرن به کار بردن کپ پلاستیکی در نمونه های جدیده که من خودم از نزدیک دیدم تفاوت چندانی در کارایی نداره!!!
قطعات شادو هزار به راحتی گیر میاد... ماشه اش سیستم ماشه ساده معمول اکثر تفنگ های گامو هست که به راحتی تعمیر میشه و خیلی کم دچار مشکل میشه (مشکل معروف اش افتادن فنر از پشت نگهدارنده پیستونه که با دست راحت جا میوفته) فکر کنم دیگه Kingmaker و دوستان که سری پیش کمک کردند و الان درست کردن کامل این سیستم ماشه رو بلدم 21
نمی دونم چه تعداد خان داره ولی زیاد داره 4 و انصافا دقت لوله های تفنگ های گامو خوبه... ینی در لول متوسطه... مشکل اکثر افراد که از دقت گاموها شکایت دارند یکیش اینه که کسی که 400 میده جای یه تفنگ معمولا کاربر حرفه ای سلاح نیست و اطلاعات چندانی هم نداره... خوب همچین کاربری خیلی به خودش فشار بیاره و ساچمه ایرانی نخره میره ساچمه گامو (اون هم دقیقا از نوعی که مناسب شکار تا 30 متر نیست 4 ) استفاده می کنه که نتیجه اش معلومه...
من گروپ گیری یه آمریکایی رو براتون میزارم که با ساچمه حرفه ای گامو در فاصله 25 متر گرفته...


[تصویر:  30_13138840072146361.jpg]
سلام: بدنه و ساختار داخلی اکثر تفنگهای گامو یکی است و لوازمی مانند قنداق یا روکش لوله و یا صدا خفه کن وجه تمایز این سلاحهاست.شادو 1000 هم همینگونه است اما به خاطر قیمت مناسب نسبت به اکثر تفنگهای همخانواده خود ایده آل تر میباشد.
(۱۰-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ صبح)hamed.hariri نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام
به شخصه هر تفنگ بادی و خفیف رو بدون دوربین استفاده میکنم به نظر من تیر اندازی بدون دوربین راحتتره.در مورد دقت شادو بدون دوربین واقعا تا حالا مشکلی در این تفنک ندیدم.حتی دیروز در فاصله حدود 60 متر به راحتی تیکا رو میزدم و میکشت ودر حد زخمی کردن نبود.
پیشنهاد میکنم شما در تیم ملی شرکت کنید چون با مهارت شما در شکار پرندگان کوچک در رنج 60 متر بدون دوربین مسلما میتوانید مدال المپیک برای کشور به دست بیارید71
(۱۰-۱۰-۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ صبح)آذرخش نوشته شده توسط: [ -> ]سلام: بدنه و ساختار داخلی اکثر تفنگهای گامو یکی است و لوازمی مانند قنداق یا روکش لوله و یا صدا خفه کن وجه تمایز این سلاحهاست.شادو 1000 هم همینگونه است اما به خاطر قیمت مناسب نسبت به اکثر تفنگهای همخانواده خود ایده آل تر میباشد.

گمان میکنم منظور شما استابلیزر یا قسمت پلاستیکی سرلوله باشد که با صدا خفه کن در عملکرد فرق میکند اکثر تفنگ های گامو مکسک به این قطعه پلاستیکی سر لوله وصل میباشد.
نه تنها شرکت گامو بلکه اغلب شرکت ها محصولاتشان شبیه به هم هست. در دیاناهای لوله شکن تقریبا تمام مدل ها به جز اندازه و سایز یکسان هستند و مدل های 52 تا 56 دقیقا اجزا مشترک میباشد26
عادت استفاده از شکاف درجه و مگسک یک عادت قدیمیه که مونده کاملا به استفاده از دوربین ترجیه میدمش.به شخصه از سلاح گلوله هم به همین طریق استفاده میکنم.
ولی شکاف درجه و مگسک شادو به ظرافت و کوچیکیه دیانا نیست و در فاصله دور هدف کوچک پشت اون گم میشه فقط با عادت میشه در فاصله دور باهاش تیر انداخت.
با تشکر.
یادم رفت تو پست قبلی که مزایای شادو 1000 رو گفتم یکی از اصلی ترین هاش یادم رفت و اون هم وزن خیلی خیلی کم این تفنگه!!! سری پیش که باش زدم همون اول وزن سبک اش نظرم رو جلب کرد که تو شکار و راهپیمایی و طبیعت گردی حمل اش رو خیلی راحت می کنه و از اونجایی که به دوربین روی تفنگی مثل شادو 1000 اعتقاد ندارم نهایتا وزن حمل اش 2.6 کیلو گرمه!!! 111
امروز رفتیم شکار با دیانا 54 و AT-44 جاتون خالی 15
شیوه شکار هم از داخل ماشین و حرکت آروم دنده یک کلاچ نیم فشار تو باغهای مردم 21 فاصله هم 20-30 متر (لابلای رختها و روی زمین)
ضعف هر دو تفنگ مشخص بود برا این فاصله و این موقعیت!!! والا بلا جفتشون برا از تو ماشین زدن و فاصله نزدیک بدرد نمی خورن 47 امروز واقعا جای خالی تفنگی مثل شادو 1000 احساس میش...
تفنگی که اولا خیلی سبک باشه بعد هم با مگسک بزنی... سر سنگینی و بلندی هر دو تفنگ کلی شکار از دست دادیم در حالی که اگه یه شادو 1000 یا تفنگی تو کلاس وزنی خودش می بود خیلی بیشتر شکار میزدیم 2
با سلام همانطور که قبلا هرجا گفتم و اینجا هم میگم شادو سواران گوش کنند که شاید تجربه این بنده حقیر بدردشون خرد شادو اسلحه بسیار ظریفیه و (به واسطه همین ظریف بودنش تا حالا اندازه قیمتی که خریدمش خرجش کردم) باید بسیار ریلکس با احتیاط باهاش برخورد بشه اول اینکه زمانی میخواید تفنگ رو باد کنید و لوله رو بشکنید بسیار با حوصله و ارام اینکارو بکنید و خدایی نکرده اگه از روی هیجان 3 4 بار به قولی ارتیستی لوله رو بشکنید منجر به شکستن فنر میشه دوم هرگز باهاش خالی تیر نزنید سوم بسیار مواظب نشونه عقب و جلو باشید(مخصوصا عقب) زیرا اگر اسلحه حتی به طور اروم هم بیفته میتونه منجر به شکستن نشون جلو یا عقب بشه(مال من هر وقت میفتاد نشون جلوش میشکست) چهارم ممکن دوستان به این نکته گیر بدند ولی میگم توی هوای سرد زیاد باهاش تیر نزنید من هر وقت میزدم روز بعدش که تفنگ رو میخواستم باد کنم دیگه باد نمیشد و لوله برمیگشت و پنجم تفنگ رو زمانی که میخواید بردارید از لول بلندش نکنید و جوری نگیریدش که فشار روی لوله تفنگ بیاید ودر اخر مواظب خودتون هم باشید.
با سلام و عرض احترام خدمت همه دوستان عزیز
بنده تازه توی انجمن ثبت نام کردم و باید بگم انجمن خیلی پر محتوایی بوده ,
بر سر اصل مطلب : من یک گامو شادو ۱۰۰۰ حدود ۴ ماهی هست خریدم با مشورت دوستان توی زمینه تفنگ بادی متوسط و برد مفید killzone حدود ۵۰ این تفنگ رو معرفی کردند و تا به اینجای کار واقعا تفنگ خوبی بوده , هنوز تیون نشده و همه چیزش فابریک هست البته کپ پلاستیکی هستش ولی من مشکلی توش نمیبینم و اگر درست باهاش رفتار شه مشکلی نداره .


مشکلی که من با این تفنگ دارم فقط نوع ساچمه برای برد بالای ۱۵ یا ۲۵ متر هست برای شلیک های ۴۰ الی ۵۰ متری ساچمه سر تخت یا wadcutter مناسب نیست و افت افتضاحی داره .

و عجیب اینکه تنها ساچمه ای که کاملا با لوله مچ میشه ساچمه ۴٫۵ دنیا ایرانی سر تخت هستش که توی ۲۰ تا ۳۰ متر دقت گروپش در حد سکه ۵۰ تومنی هستش .

ولی این ساچمه ها بالانس درستی ندارند و باید گلچین شن تا به این گروه برسه ( البته نا گفته نمونه که یک دوربین ۳−۹×۴۰ BSA روی این تفنگ با پایه یک تیکه leopoldنصب هست )

میخواستم بدونم چه نوع ساچمه ای برای این تفنگ مناسب هست ؟ ۴٫۵ هستش و انواع ساچمه رو تست کردم از دیابلو گرفته تا انواع گامو که گامو پرو رو درست هنوز نتونستم تست کنم ولی یک ساچمه دیگه دارم که مارکس elmas هست و نوع ساچمه شبیه پرو مگنوم گامو هسش . ولی هیچ کدوم گروپ مناسبی ندان و حتی بعضی ساچمه ها از سر لوله خارج میشه وقتی توی لوله میگذارم .


با این اوصاف شما چه ساچمه ای رو توصیه میکنید که به این لوله بخوره و برای برد بالا مناسب باشه و گروپ مناسبی بده ؟‌سوال آخر :‌ تیون کردن این تفنگ چقدر میتونه مفید باشه ؟‌ یعنی قدرت رو اگر واشر سر پیستونش با دیانا ۲۷ عوض شه و فنرش هم همین طور چه میزان بهبود در قدرت این اسلحه حاصل میشه ؟ و ایا این تیون ها به دوربین اسیب میرسونه ؟ چون دوربین فقط پیچ های دور لنزهاش تنظیم شده و چسب ۱۲۳ خورده که در اثر لگد باز نشن . و مقاوم سازی انچنانی روش انجام نشده .

(ببخشید طولانی شد ولی متاسفانه کسی رو ندارم غیر از شما دوستان که این سوالات فنی رو ازش بکنم ... پیشاپیش ممنون)

لازم به ذکر بود اینم اضافه کنم که ساچمه هایی که تا به حال تست کردم اینا بوده :

[تصویر:  pellets.jpg]


از راست:
اولین نوی گنبدی گروپ خطی میده مثلا ۴ تا توی یک خط با فاصله های ۲ یا ۳ میلی متری
دومین : ساچمه دنیا که تا ۲۵ متر گروپ سکه ۵۰ تومنی بوده و گروپ مناسبی میده و خیلی فیت لوله هست و محکم جا میره (سری اولی های این ساچمه هست مدل های جدیدش افتضاح هستن و اصلا مثل سری های اول که نمونه اش توی عکس بالا هست نمیشه )
سوم : گامو مگنوم سر تیز که نسبتا خوب فیت لوله میشد و توی ۱۵ تا ۲۰ دقتش در حد ۱ سانتی متر گروپ بود با ۵ شلیک .
چهارم :‌ گامو مچ سر تخت که بعضی هاش خوب و بعضی های از سر لوله می افتاد . موقع جا دادن ساچمه فقط انتهای ساچمه کمی فیت میشد و احساس ول بودن ساچمه به ادم دست میداد ولی گروپش توی ۲۵ متری در حد قوطی ساچمه خودش بود .
پنجم : ساچمه دیابلو که مزخرف به معنای واقع کلمه بود هر ساچمه ای به یک طرف میخورد و کلا پرت و پلا میزد . گروپش توی ۱۸ متری کمی بزرگ تر از توپ تنیس بود .
والا مدتهاست شادو هزار ندیدم و باهاش شلیک نکردم اما یکی از به دردنخور ترین تفنگ هایی هست که تا به حال خریدم شرح بسیط شکوه و گلایه از این تفنگ در طول صفحات همین تاپیک موجوده پس شما رو دعوت میکنم کل تاپیکو کامل بخونید. ساچمه هم یادم نیست چی باهاش حوب بود
شما گفتید برای کیلزون 50 متر؟ باید بگم این فاصله از رنج مفید شادو هزار بیشتره. رنج مفید من به رنجی میگم که دقت کیلزون به اندازه سکه بده که برای شادو هزار گمونم 20 متری هست. این 50 متری که شما مد نظرتون هست فقط کلاس فیکس بارل ها به خصوص ساید کوکین های خوشنام 52، شاه 54 و 56 زیبا.
در مورد تیون این تفنگ به واشر دیانا دوست عزیزمون kingmaker با تعویض واشر محصولات رنجر با دیانا به نتایج بسیار خوبی رسیدن که ممکنه برای شادو هم به همین صورت باشه. حالا اینکه اصولا واشر پیستون چه قدر مهمه و تحلیل و برسیش خودش یه تاپیک مطلب داره.

شادو هزار به درد تیون افزایش قدرت نمیخوره. بهترین تیون برای شادو هزار اینه قنداقشو که تو خالی هست به شن پر کنی تا سنگین بشه و به تعادل وزنی برسه. دیگه جزییات لازم به توضیح نیست یه پلاستیک پر شن بکن بزار داخلش.
خیلی خلاصه بنا به تجربه یه چیزی میگم که بعدا اگه تفنگ خوب بگیری بهش میرسی. اگر از شادو هزار رضایت داری به خاطر اینه که تفنگ خوب نداشتی. توقع 50 متر دقت از شادو هزار توقع بی جایی هست.
خوشبحتانه تفنگ شما 4.5 هست که این خودش به دلایل فنی انتخاب بهتری هست. شخصا یکی از بدترین انتخاب ♣ های ممکن اول انتخاب شادو هزار و دوم انتخاب کالیبر 5.5 این تفنگ میدونم.
لازم به ذکر نیست که کیفیت پایینی داره و در صورت استفاده زیاد مدام یه جاییش خراب میشه پس زیاد مواظبش باش. هرگز هم به ماشش اعتماد نکن
دوربین گاموی مورد نظر شما هم انتخاب ♣ نا مناسبی هست اما فکر میکنم روی شادو هزار ضعیف جواب میده. اگه لنز جلوشو خودتون چسب زدید درصوری که از خطای پارالکس اطلاعی نداشته باشید باعث خطای شدید پارالکس میشید به زبان ساده یعنی وقتی دوربین یه جایی گیرش بدین که به بدنتون تماسی نداشته باشه و در یه فاصله ای که بیشتر باهاش کار میکنید با تغییر زاویه دید به علاوه ( رتیکل ) بر روی تصویر جا به جا خواهد شد) اما اگه به خوبی تنظیم شده باشه هیچگونه جابه جایی نباید داشته باشد. شادو هزار چون ریل استاندارد نداره تنظیم دوربین زیاد ممکنه به هم بریزه از طرفی افت فنر زیادی اولش داره و به خاطر سیستم چفت لوله با گپ پلاستیکی کلا دقیق نیست. شما به چشم یه تفنگ حرفه ای نگاهش نکنید و توقعتون پایین بگیرید 140
صفحه‌ها: 1 2 3
لینک مرجع