انجمن تیراندازی و سلاح رایفلز
راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن تیراندازی و سلاح رایفلز (http://rifles.ir)
+-- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف و تعمیرات (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- انجمن: تعمیرات (/forumdisplay.php?fid=84)
+--- موضوع: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی (/showthread.php?tid=381)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۰-۱۳۹۲ ۰۷:۵۸ عصر

(۸-۲۰-۱۳۹۲ ۰۷:۲۶ عصر)kingmaker نوشته شده توسط:  سیستم این تفنگ درست مثل شادو هزار کپ فلزی هست.محسن جون ایراد از ماشه است.تعمیراینجور ماشه ها تخصص خودمه.15باید ماشه رو بازکنی و بادقت نگاش کنی اونوقت خوردگی روی قطعاتش مشخص میشه.من یه خال جوش میزنم روی قطعه ای که ازش خورده شده.سپس با مینی فرض صافش میکنم.همین چند وقت پیش ماشه کرال مگنوم رو درست کردم.اوناهم ماششون این شکلیه.البته شاید به قول علی چیزیش نباشه ولی به احتمال 90 درصد ایراد از ماشه هست.کاش نزدیک هم بودیم تا زود برات درستش میکردم.2
اون فنرضامن اتوماتیک تفنگ باید از زیر جا بیفته که در تفنگ شمابه اشتباه از رو اومده.(عکس آخر)
چیز خاصی نیست محسن جون.درست میشه.

خودم هم فکر می کنم از ماشه اش باشه نه از فنر.. الان چه کار کنم خوبه؟ ببریم پیش کدوم تعمیرکار کسی می شناسید اصفهانی جایی آشنا که البته بلد باشه مثل خودتون 2

(۸-۲۰-۱۳۹۲ ۰۷:۴۵ عصر)mr.x نوشته شده توسط:  اگه محسن پیشم بود که الان درستش کرده بودم.4 از اینکارا زیاد کردیم حتی ماشه مثل تفنگ مسابقه برای شادو 640 خودم سال 86 درست کردم16 ماشه 350 مگنوم حساسیتش کردم 30 گرم 21 حتی ماشه تی 6 که میگن زیاد حساس نمیشه مال 54 خولم لمسی شده4 فعلا بزاریم ماششو باز کنه ببینیم مشکل از چیه4 محسن جان کم کم فرق جنس آلمانی و چینی متوجه میشی4

احتمالا از ماشه اش هست چون فنرش تکون میدم هیچ صدای لقی که شکسته باشه جدا شده باشه نمیده.. البته ربطی نداره ممکنه گیر کرده باشه ولی مشکوک به ماشه ام 4
بابا چی جنس آلمانی !!! رفیق خودم همین که گفتم دیانا 54 ایرکینگ داره همین چند روز پیش یه دفعه هم ماشه اش شکست هم فنرش 59 اون هم فقط 1000 تیر زده بود !!!

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - mr.x - ۸-۲۰-۱۳۹۲ ۰۸:۱۶ عصر

محسن اون رفیقت حتما بلد نبوده از تفنگ استفاده کنه مال من با بالای 10000 تا شلیک هیچ گونه مشکالی نداشته. اگرم فنر 54 شکسته شاید ساچمه ایرانی یا خیلی سبک شلیک میکرده و روغن به تفنگ بیچاره میزده

محسن چه قد سوسول شدی. تعمیرکار کدومه. خودت دل و رودشو بریز بیرون تا یاد بگیری. بعدشم اگه فنر شکسته باشه صدای لقی نمیده. تا باز نکنی معلوم نمیشه4

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۰-۱۳۹۲ ۰۸:۲۸ عصر

علی جون من الان رفتم که بازش کنم اگه فنر در اوردم چجور جاش بزنم؟ 124
من تعمیر اینا رو بلد نیستم تو بادی تازه کارم 20
آره این دوستم یکی اینکه 4.5 بود و خود بخود به تفنگ یه فشار اضافه میومد بخاطر سبکی ساچمه اش بهد هم که ساچمه سبک هم میزد ولی مهمتر از همه در یه مدت کوتاه این همه تیر زد بهش فشار اومد

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - mr.x - ۸-۲۰-۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ عصر

4.5 برا 54 که از ساچمه 10 گرین به بالا باید استفاده کنه.
نترس اینقده ساده هست. چیزی برای نگرانی نداره. فقط موقع باز کردن دقت کن هر چیز جاش کجاست یا اگه خاطرت نمیمونه جلوی دوربین فیلم بگیر بازش کن4

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۱-۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ صبح

اصلا فنرش چطور باز میشه؟ انگار یه جور میله داره که این سر اون سر پیستون رد شده همونه؟ باید بزنم تو سرش تا باز شه؟7

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - mr.x - ۸-۲۱-۱۳۹۲ ۰۱:۰۹ صبح

یه کم تهشو باید فشار بدی میتونی یه استوانه باریکتر از خود پیستون برازی پشتش فشار بدی بعد یکی دیگه با ضربه یه میخ و چکش پین آزاد میکنه4

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۱-۱۳۹۲ ۰۱:۲۵ صبح

خوب پس همونه... معل.م بود درر میاد ولی جا هم میره؟؟؟ به نظر نمیاد خیلی دوستانه و مطیع جا بره 21 الان رفتم بازش کنم

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۳-۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ عصر

دوستان سلام...
مشکل رو یافتم.. علی راست می گفت خیلی هم پیچیده نیستا ولی هنوز برا من سخته این کارها 17
فنر مشکل نداره و نشکسته فقط تو سیستم ماشه قطعه ای که فنر پشتش جا میوفته و رها میشه یا پین اش شکسته یا از جا در رفته...
الان عکس که گذاشتم نگاه کنی تقریبا شبیه مکانیزم ماشه کراسبو اون قطعه 1 باید بیوفته پشت قطعه 2 که با فشار دادن ماشه رها شه...
قطعه 2 (خود ماشه) مشکل نداره و سر جاش حرکت می کنه... قطعه 1 سر جاش لق میزنه و رو به بالا هم که باید حرکت کنه, نمی کنه 2 مشخصه یا پین اش شکسته یا چیزی... چون خود قسمت دندانه اش که با ماشه درگیر میشه سالمه....
حالا این همه داستان گفتم مشکل اصلی باز کردن این کل سیستم ماشه است که تو عکس دومی نشون دادم یه پیچ عجبی غریب داره که نه می چرخه نه چیزی... اونو چطور باید باز کرد؟؟؟ 2

[تصویر:  14_1313844356337311.jpg]

[تصویر:  14_13138443563385492.jpg]

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - mr.x - ۸-۲۳-۱۳۹۲ ۰۵:۳۷ عصر

اوم پیچه با آچار باز میشه و ربطی به سیستم ماشه نداره داخلش یه سوراخ حدیده داره که پیچ نگهدارنده قنداق ( همون که زیر ماشه هست) درش پیچ میخوره4
تو که ماشه رو بازش نکردی دل و رودشو بریز بیرون ببین چه مرگشه4 دیشب ماشه 350 ریختم بیرون که چندبرابر این پیشرفته و سه مرحله ای هست یه تغییراتی روش دادم که ماشش لمسی بشه البته کار خطرناکیه اما برای به ماکسیموم رسوندن دقت لازمه.

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۳-۱۳۹۲ ۰۶:۰۵ عصر

خوب علی جون اگه به اون کاری نداره پس چطور باز میشه؟ دیگه هیچ پیچی چیزی نداره فقط همونه 17
این عکس نگاه یه تیکه از ماشه زیرشه که تا در نیاریش در نمیاد 2
بعد میشه لطفا یه عکس یا نقاشی تصویری چیزی بزاری که اون چطور با آچار باز میشه؟ 4 البته اگه نیازه که باز شه
راستی من اون پین رو در اوردم ولی فنر در نمیومد 2 انگار یه چیزی مثل پین از همین قطعه که میگم داخل سیلندره نمیزاره باز شه!!! با خط قرمز نشون دادم

[تصویر:  14_1313844403962131.jpg]