تیون تفنگ بادی فنری
زمان کنونی: ۱۱-۲۸-۱۳۹۸, ۰۷:۴۵ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: severus snape
آخرین ارسال: Ariaariaaria
پاسخ: 33
بازدید: 107253

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تیون تفنگ بادی فنری
نویسنده پیام
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 33
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #1
تیون تفنگ بادی فنری
بچه ها تو یاین تاپیک تجربیات و مطالبی که به تیون و بهسازی تفنگ های فنری مربوط میشه میپردازیم و تبادل اطلاعات و تجربیات میکنیم،

تعریف تیون:
متانه توی فروم های فارسی وقتی گفته میشه تیون همه فکر میکنن تیون = افزایش قدرت هست، اما این تعریف ناقصی هست در واقع تیون یعنی هرگونه تغییر که در تفنگ به منظور بهبود یک کارایی انجام میدیم تیون میگین، معنای تیون چیزی عمیقتر از روغن و گریس ریختن توی پیستون تفنگ هست ( که کار بسیار نادرستی هست)
به طور کلی بحث تیون تفنگ میتوان در دو مقوله تیون سیستمیک و تیون ظاهری تقسیم بندی کرد، تیون سیستمی یعنی تفییر و بهسازی سیستم موثر تفنگ مثل انجین ماشه، لوله و... اما تیون ظاهری کار هایی مثل رنگ آمیزی قنداق، استابلایزر برا یزیبایی گذاشتن سر تفنگ، ساخت و تعویض قنداق و از این قبیل تغییرات، این موضوع ممکنه با تاپیک هایی مثل ساخت قنداق و طرح ها و ایده های نو همسو باشه پس مطالب میتونیم توی همه ی این تاپیک ها قرار بدیم،

براب نمونه یکی از تیون های بسیار حرفه ای و زیبا که توسط یک ی از دوستان نتی ( آقای فابرس هاردبا) روی دیانا 350 مگنوم انجام شده اینجا میزارم،

[تصویر:  sdg.jpg]
[تصویر:  Untitled_1.jpg]
این تیون آقای فابرس بینظیر و بیار جالب هست، ایشون علاوه بر تغییر ظاهر و قنداق؛ به تیون سیستمی و فنی جالبی دست زدن، ایشون با ساختن سیستم ریل ضربه گیر شبیه به مدل های معروف 54 و 56 توانستن همین سیستم رو روی 350 مگنوم پیاده کنند و 350 مگنومی فاقد لگد بسازند،
[تصویر:  22.jpg][تصویر:  zdgds.jpg]

[تصویر:  cxgf.jpg][تصویر:  dgsd.jpg][تصویر:  dsags.jpg][تصویر:  dsgd.jpg]

ایشون قبلا لطف کردن عکس هاشون رو در اختیارم قرار دادن و من مجموعه رو در قالب یک ویدئو میکس کردم ( خودشون هم توی کانالش گذاشتن) ازتون دعوت میکنم حتما ببینید،

دانلود کلیپ اول نمایش کارکرد ( حجم 2 مگ)

کلیپ دوم عکس ها و مراحل کار ( حجم +30 مگ) حتما ببینید؛

به این میگن تیون!
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۳۰-۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ عصر، توسط rifles.)
۳-۳۰-۱۳۹۲ ۰۷:۲۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط rifles ، mr.x ، Jafar43 ، مهندس-رهام ، behzadsniper ، sniper 20 ، MP HUNTER ، ali212 ، LASTLIGHT
**
کاربر با تجربه
ارسال: #2
RE: تیون تفنگ بادی فنری
(۴-۳-۱۳۹۲ ۰۵:۰۶ عصر)szeus نوشته شده توسط:  خوب یه سوال وقتی تفنگو اماده شلیک میکنه میره عقب ریل ؟؟؟؟ اخه دیانا 54 و 56 اینطوریه میله ی کوکینگ گیر میکنه به یکم اهن و ریلو میبره جلو
وزنش مطمعنم از 4.6 کیلو زده بالا
جالبه لولرو کوتاه کرده اگه 54 میگرفت تیون میکرد بهتر نبود؟

اون قسمتی که شما گفتید فقط تنها استفادش اینه به صورت اوتوماتیک هنگام کوک کردن تفنگ پیستون رو جلومیکشه، اگر نباشه هم مشکل خاصی نیست باید هربار با دست هلش بدیم جلو، پس اگر هم این آقا چنین چیزی طراحی نکرده باشه مشکلی نیست و سیستمش به خوبی کار میکنه،

نقل قول: اگه 54 میگرفت تیون میکرد بهتر نبود؟
اگه یه 54 میگرفت که خودش آنتی شوک و ریل داره دیگه کارش ارزشی نداشت، جالبی این تیون به اینه که سیستم آنتی شوک روی 350 پیاده کرده، تفنگیکه معروف به لگد رو بیلگد کرده، وگرنه قنداق ساختن ساده که چندان کار مهمی نبود که براش صفحه باز کنیم، مدل های دیانا 54 یا 56 خیلی کم تیون سیستمی مشاهده میشه چون این تفنگ ها نهایت تکامل هستند و دیگه جایی برای افزایش کاراییشن نیست، نهایتش دیدم فنرشو قویکنند، یا گریس نسوز بریزن که قدرتش رو بالا ببرن، کار دست بالا ساختن قنداق بوده، توی کتابچه راهنمای 54 که قبلا نوشتم توضیحات بیشتر هست، میبینی که روی 54 دیگه جا نداره چندان کارکرد
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۲۱-۱۳۹۴ ۱۰:۲۵ عصر، توسط Jafar43.)
۴-۴-۱۳۹۲ ۰۸:۱۷ صبح
 سپاس شده توسط szeus ، mr.x ، Jafar43 ، مهندس-رهام ، Achilles7319 ، MP HUNTER ، LASTLIGHT
**
کاربر با تجربه
ارسال: #3
(۶-۲۷-۱۳۹۲ ۰۷:۵۴ عصر)Omid.ar6 نوشته شده توسط:  دوستان من یه دیانا 56 دارم که خیلی تمیزه.درکل سلاح رو به خاطر قیافه باحالش گرفتم ولی در کل قدرت بالایی مثل 350 نداره.چه طوری میتونم تیونش کنم و با تیون به چند ژول میرسه؟

اولین موردی که بد نیست یادآور بشم تیون فقط افزایش قدرت نیست تیون هرگونه تعغییری که در راستای بهبود قابلیت یا زیبایی یا.... میگن
در مورد دیانا 56 ؛ تفنگ به تکامل رسیده ای هست مشکلی نداره که بخواد تغییرش بدیم. زیباست قدرت خوبی داره و بسیار دقیقه وزن زیادش هم چون تفنگ روی پایه و ثابت هست قابل توجیحه. اینم باید درنظر داشت که 54 و 56 فقط 4 ژول قدرتشون با مگنوم 350 فرق میکنه. پس نیازی به افزایش قدرت نمیبینم.
اما اطلاعات کاملتر بخواهی یه کتاب درباره 54 نوشتم اونجا مدیر آیر ریفل ادعا کرده به قدرت 52 ژول هم با گریس و تعویض فنر تیتان رسیده. اما قبلش حتما سری به تاپیک فنر تیتان کذب یا واقعیت بزن چون به جز جواد فخرالمباشری و علی 54 و خلاصه مدیران ارشد آیرریفل کسی همچین ادعا هایی نکرده. کاربر مستر ایکس یه فنر تیتان بهش دادم تست کرد از فتر اصلی خود 54 ضعیفتر بوده. احتمال داره این ادعا های افزایش قدرت با فنر تیتان یه بازی باشه که مدیرای اونجا برای بیزینس فنر تیتان باز کردن. وگرنه رسیدن 52 اونم کالیبر 4.5 به قدرت 40 ژول به ادعای آقای فخرالمباشری معروف به مسیح و یا رسیدن به 52 ژول قدرت در دیانا 54 چندان واقع بینانه به نظر نمیاد. اما نمیتونم رد یا تعییدش کنم.
درباره افزایش قدرت با انواع گریس ها به دلایل زیر بهت دپیشنهاد میکنم دنبالش نری
دلیل اول: هرگونه افزایش قدرتی با گریس و روغن موقتی و زودگذر بوده

دلیل دوم: اینکار باعث خراب شدن واشر سیلندر و استهلاک شدید تفنگ میشه. جنس واشر به گونه ای هست که در مجاورت به روغن و گریس خاصیت لاستیکیش از دست میده و شکسته یا خورده میشه

دلیل سوم: هر تفنگی برای استاندارد قدرت خودش ساختن و اگر شما قدرت بیشتر میخواهید تفنگ قویتر مثل 350 مگنوم یا.... و اگر قدرت و دقت بیشتر میخواهید در کلاس پی سی پی ها انتخاب ها زیاد هست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۲۱-۱۳۹۴ ۱۰:۲۶ عصر، توسط Jafar43.)
۶-۲۸-۱۳۹۲ ۰۲:۴۱ عصر
 سپاس شده توسط Omid.ar6 ، Jafar43 ، mr.x ، مهندس-رهام ، ali212 ، LASTLIGHT
Hornet

سپاس ها
سپاس شده بار در ارسال
ارسال: #4
با توجه به اینکه نا در یک کشور جهان سومی زندگی میکنیم و دسترسی به ستهای تیون تفنگ بادی محدود است تیون با گریسی نسوزهمچین بیراه هم نیست من رنجر ١٣۵کالیبر۴.۵ روباگریس نسوز تیون کردم البته واشر رو هم تغییر دادم و تا الانم خوب جواب داده و سرعت 480متر برثانیه رو هم با ساچمه bsaالیت داشتمدقتش هم عالیه تعدتد شاتم هم بالای 2000تا بوده
۶-۳۰-۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ عصر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مهندس-رهام
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6955 بار در 1862 ارسال
ارسال: #5
480 متر برثانیه؟ آقا شما مطمعنید؟ چون با اینحساب تفنگ شما میشه حدود 64 ژول قدرت با ساچمه پرومگنوم0.5 گرمی!!! این کاملا غیر ممکن هست، 684
سرعتش با چی حساب کردین به 480 متر برثانیه رسیدین؟21
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۶-۳۰-۱۳۹۲ ۰۴:۵۰ عصر
 سپاس شده توسط severus snape ، Jafar43 ، مهندس-رهام ، MP HUNTER ، ali212 ، LASTLIGHT
Hornet

سپاس ها
سپاس شده بار در ارسال
ارسال: #6
(۶-۳۰-۱۳۹۲ ۰۴:۵۰ عصر)mr.x نوشته شده توسط:  480 متر برثانیه؟ آقا شما مطمعنید؟ چون با اینحساب تفنگ شما میشه حدود 64 ژول قدرت با ساچمه پرومگنوم0.5 گرمی!!! این کاملا غیر ممکن هست، 684
سرعتش با چی حساب کردین به 480 متر برثانیه رسیدین؟21

کرنوگراف باشگاه تیراندازی.همه تعجب کرده بودن البته سر پیستون واشرشو هم عوض کردم و واشر وایرخ ٨٠انداختم.شده بود عین صاعقه....
۶-۳۱-۱۳۹۲ ۱۲:۰۶ صبح
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jafar43 ، severus snape ، مهندس-رهام
مدیر فنی انجمن
ارسال: #7
باز هم میگم این غیر ممکنه، احتمالا کرونوگرافه مشکل داشته، خطاهای زیادی ممکنه از کرونوگراف سر بزنه، مثلا مایل گرفتن تفنگ؛ باعث کمتر نشون دادن سرعت میشه، ولی چنین تفنگی بعید میدونم 4
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۶-۳۱-۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، severus snape ، مهندس-رهام ، alimaleki ، LASTLIGHT
مدیر فنی انجمن
ارسال: #8
فقط افزایش قدرت شامل عملیات تیون نمیشه. دنباله تیون 350 شایان که تعویض قنداقشو خودش انجام داد و من چون لولش براثر اشتباه خراب شده بود به ناچار 12.6 سانت از لولشو کوتاه کردم تا قسمت معیوب لوله کلا برداشته بشه.
وگرنه در یک مگنوم با لوله ثابت اینکار بسیار غیر اصولی و اشتباه هست. چون با توجه به پیستون بلد و کورس پیستون وسیع این تفنگ لوله کوتاه به منزله پایین آمدن دقت و قدرت خواهد بود و بخش زیادی از حجم هوایی که کورس پیستون بلند این مدل تامین میکنه بی استفاده میمونه. اما این لوله خراب شده بوده و برا همین صرفا جهت آزمون عمل کوتاه شدن به عنوان آخرین راهکار انجام شده.
برای برش دقیق ترجیج دادم با اره آهن بر دستی با تیغه مرغوب آلمانی اینکارو انجام بدم. تیغ اره های معمولی حتی خط هم رو لوله نمیندازن اما این تیغ اره به راحتی فولاد سخت رو میبره16
[تصویر:  12_13138428782299931.jpg] [تصویر:  12_13138428782307932.jpg][تصویر:  12_13138428782313853.jpg] [تصویر:  12_13138428851764091.jpg]

مشکل اصلی در کوتاه کردن لوله از دست دادن شیار نصب مگسک هست. پس از کوتاه کردن لوله موفق شدم با یه مینی فرز شکافی به خوبی اولش ایجاد کنم اما بر اثر اشتباه محاسباتی اندکی کج در آمد و قابل اصلاح هم نبود4 پس نقظه دوم اجرا شد.
قسمتی از لوله بریده شده که دارای شکاف بود برداشتم و لوله ی کوتاه شده تفنگو اندازه همون شیار جاشو خالی کردم و روی هم گذاشتم4 و برای محکم شدن یه تکه لوله آب ( حرارتی) که بسیار محکم هست به شکل استابلیزر تراش دادم و جای مگسکو فقط خالی کردم. و مثل یک روکش محکم با چسب تراشکاری حایل این اتصال قرار دادم. البته هنوز بتونه کاری و پرداخت نهاییش باقی مونده که پس از تست اگه خوب جواب بده انجام میدم.

[تصویر:  12_13138428851770332.jpg] [تصویر:  12_13138428851777753.jpg]
http://www.uploaddd.com/uploads/12_13138...151911.jpg
بعد از تمام شدن کار لوله و نصب مگسک با مشورت صاحب تفنگ ( شایان) تصمیم گرفتم قدرتشو نصف کنم. چون هیچ نیازی به تفنگ قوی ندام و یه تفنگ بیشتر به کارم میاد که با مهمات ارزون مثل پر مگنوم دقت خوبی بهم بده. برا همین میبایست قدرتشو کم میکردم و فکر میکنم با توجه به لوله ی کوتاه شده بهتر هم باشه. تا ببینیم تست های عملی چی نشون میده.
تفنگو باز کردم و فنر کوتاه تیتان ( که دلال ها و کلاهبردار ها عجیب دربارش تبلیغ دروغ میکنن) روش نصب کنم.
[تصویر:  12_13138428881159012.jpg][تصویر:  12_13138428881163923.jpg]

اما این فنر به صورت عادی اصلا مناسب 350 نیست و بیسار کوتاهتر از فنر مگنومه. این فنر 28 خونه داره در صورتی که فنر مگنوم 40 خونه. و قطر مفتول و دهانه فنر تیتان بزرگتر از فنر فابریک مگنوم 350 هست. پس باید استوانه فلزی داخل پیستون تفنگ بیرون بکشم. تا داخلش بره

[تصویر:  12_13138428966355341.jpg]

داخل استوانه نازک یه واشر ضخیمه که در عکسا میبینید. اما من برای نرمتر شدن لگد چند تیکه لاستیک مربوط به ضربه گیر درب ماشین جلو پیستون گذاشتم بعد به دلیل کوتاه بودن فنر 4 سانت لوله پلاستیکی ( از همون جنس سر لوله) و یه واشر که با چرم ضخیم طبیعی ساختم و دسته آخر واشر فلزی خود پیستون

[تصویر:  12_13138428966362842.jpg]
[تصویر:  12_13138428966367483.jpg]
بعدشم که تفنگو بستم تا فردابعد از ظهر که از دانشگا میام تستش کنم4

[تصویر:  12_13138429036563081.jpg]

و کلا این مدل سیزدهم و منحصر به فرد از 350 مگنوم مدل تامهول 21 فقط قنداق سازش بلد نبوده طرحو خوب در بیاره16
[تصویر:  13_13138433419648171.png]

برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۲۲-۱۳۹۲ ۱۲:۳۶ عصر، توسط mr.x.)
۸-۲۲-۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ صبح
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، Jafar43 ، rifles ، مهندس-رهام ، ali212 ، LASTLIGHT
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر با تجربه
اعتبار: 16
سپاس شده 1926 بار در 397 ارسال
ارسال: #9
از کجا میدونی فنر ضعیف بشه دقتش بالا میره؟ بعضی تفنگ ها فنرشون ضعیف بشه بی دقت میشن13471
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

برای بازدید انجمن از گوگل کروم استفاده کنید ( دانلود )
۸-۲۳-۱۳۹۲ ۰۲:۱۶ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، mr.x ، Jafar43 ، Achilles7319 ، ali212 ، LASTLIGHT
مدیر فنی انجمن
ارسال: #10
من هیچی نمیدونم از هیچی هم مطمئن نیستم. 2 روزم هست یه ریز بارون میاد فرصت نکردم تستش کنم. برا تستش دوربین ندارم چشمام هم ضعیف شده نمیتنم با مگسک دقیق شلیک کنیم4 فقط صدای تفنگ بدتر شده21
برتراند راسل
۸-۲۳-۱۳۹۲ ۰۵:۴۰ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، Jafar43 ، مهندس-رهام ، Achilles7319 ، ali212 ، LASTLIGHT
ارسال پاسخ 

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (2 کاربر):
Yadijan (۱۱-۲۴-۱۳۹۸, ۱۰:۵۹ عصر)، Hossein۲۰۲۲ (۱۱-۲۵-۱۳۹۸, ۰۹:۴۸ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: