فنر تیتان، یک کذب یا واقعیت؟
زمان کنونی: ۸-۵-۱۳۹۹, ۰۱:۲۱ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: logaritm
پاسخ: 19
بازدید: 43521

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 6957 بار در 1863 ارسال
ارسال: #1
یه مدتیه توی فروم های تفنگ بادی شایعات و بازارگرمی هایی درباره تیونینگ قدرت با فنر تیتان شنیده میشه، که یه عده تعریف های عجیبی ازش میکنند،
ادعاهایی مثل رسیدن به قدرت 40 ژول تفنگ 52 اونم کالیبر 4.5!!! ( آدم از این دروغا شاخ درمیاره)
یا توی تیونینگ 54 یکی گفته تا 52 ژول از پرومگنوم نیرو گرفته!!!
اما واقعیت تجربی از نظر بنده، قبلا شایان ( severus snape ) یه فنر تیتان از مدیر سایت آیر ریفل به قیمت x ( نمیدونم چند گرفتی شایان؟)گرفت همون موقع قیمتی چندتا فنر دیانا فابریک 54 بود، اینقدر تبلیغ و بازار گرمی توی دوتا فروم از این فنر شنیده بودم گفتم حالا فنر رو میزارم روش کولاک میکنه، فنر که دستم رسید اول متوجه کیفیت بالا و ضخامت بیشترش نسبت به فنر فابریک 54 شدم، فنر رنگ تیره ای داشت و روی جعبش قسمت دیانا 48 و 52 که یعنی دقیقا فنر مخصوص تفنگ 54 ( چون فنر اینا یکسان هست) اندازه فنر چند سانت کوتاهتر از فنر اصلی بود به راحتی و بدون هیچ زحمتی جا رفت، پس از تعویض فنر من که انتضار یک شلیک دسته کم 40 ژولی داشتم با بچه ها کل قدرت سر سوراخ کردن یه تیکه چودن گذاشتم، اما پس از اون همه کری خوندن و پز فنر تیتان دادن ضایع شدم شدید، قدرت تفنگ حتی از اول که فنر فابریک روش بود کمتر شده بود، دیانا 52 کالیبر 4.5 به راحتی سوراخش میکرد، اما 54 با فنر تیتانی فقط یه فرو رفتگی مختصر به جا میزاشت، فهمیدم همه این تبلیغات بازار گرمی بوده و به عبارتی کشک، اگرم تاثیری توی افزایش قدرت داشته به لطف روغن و گریس زدن به تفنگ بدبخت بوده نه فنر تیتان،
طرف یه من روغن و گریس و نمیدونم کرم دست و صورت شایدم روغن زیتون خخخ ریخته داخل تفنگ باعث افزایش قدرت شده، خب برادر من فنر فابریک که قویتر از فنر تیتان بود هم اینکارو باهاش میکردم قدرتش از فنر تیتان با گریس بیشتر میشد، تازه اون مال شلیکای اولش بود و الان کلی افت هم داشته، الان قدرت بعد از اینکه تاجای ممکن حدود 6 میلیمتری که میشد واشرگذاشتم پشت فنر قدرتش فقط 22 ژول هست، فنر فابریک 26 ژول، فقط تاثیرش کم شدن شدید لگد و ارتعاشات و بالاتر رفتن دقت شده که فقط به خاطر ضخامت بیشتر فنر و ارتعاش کمتر به علت قدرت کمتر هست،
من تجربه شخصی خودم و تست عملیشو گفتم، تا بقه فریب این دروغگوها و شایعات نخورند، حالا کسی هم اگه فنر تیتان گرفته و افزایش قدرت افسانه ای اینجور که اونا میگن گرفته بگه ما هم بدونیم شاید فنر ما تیتانش تیتان نبوده، یا اونا دروغ میگن، و قصد بازار گرمی دارن،
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۷-۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ عصر، توسط mr.x.)
۴-۷-۱۳۹۲ ۰۱:۰۹ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط szeus ، severus snape ، Jafar43 ، Mars Bowhunter ، مهندس-رهام ، rifles ، Achilles7319 ، MP HUNTER
**
عضو سایت
عنوان : کاربر فعال
اعتبار: 2
سپاس شده 439 بار در 143 ارسال
ارسال: #2
RE: فنر تیتان، یک کذب یا واقعیت؟
برای تیونینگ دیانا 54 شما از چه فنری استفاده میکنید ؟
تو تاپیک دیانا 54 شنیدم تفنگ دیانا فکنم 54 بود تا 40 ژول رسوندید
۴-۷-۱۳۹۲ ۰۱:۲۸ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، مهندس-رهام ، Achilles7319 ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
ارسال: #3
سالار آخه چه ربطی به این موضوع داه 15 نمیگم دروغ میگن وگرنه علامت سوال نمیزاشتم جلو عنوان تاپیک، فقط لازم دیدم یه اطلاع رسانی بکنم که هر حرفی راحت قبول نکنن آخه قدرت 40 ژوا از 52 کالیبر 4.5 گرفتن یا 52 ژول از 54 گرفتن فکر نمیکنم در توان یه فنری باشه که حتی چندتا خونه هم کوتاهتر از فنر واقعیش هست، باشه مگه با زور گریس که اونم بعیده،
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۷-۱۳۹۲ ۱۱:۱۳ عصر، توسط mr.x.)
۴-۷-۱۳۹۲ ۰۷:۴۸ عصر
 سپاس شده توسط severus snape ، Jafar43 ، مهندس-رهام ، MP HUNTER
**
عضو سایت
عنوان : کاربر فعال
اعتبار: 2
سپاس شده 439 بار در 143 ارسال
ارسال: #4
(۴-۷-۱۳۹۲ ۰۷:۴۸ عصر)mr.x نوشته شده توسط:  سالار آخه چه ربطی به این موضوع داه 15 نمیگم دروغ میگن وگرنه علامت سوال نمیزاشتم جلو عنوان تاپیک، فقط لازم دیدم یه اطلاع رسان یبکنم که هر حرفی راحت قبول نکنن آخه قدرت 40 ژوا از 52 کالیبر 4.5 گرفتن یا 52 ژول از 54 گرفتن کر نمیکنم در توان یه فنر باشه مگه با زور گریس که اونم بعیده،

فکردم اون تیونینگ شما کردید
http://rifles.ir/showthread.php?tid=16
فایل pdf دان کنید البته باید اونجا میپرسیدم بحث فنر پیش اومد اینجا پرسیدم
شایان گفتند دیاناشون دست شماست شاید بدونید با چه فنری به 40 زول رسیده
۴-۷-۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، مهندس-رهام
ali
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 3 بار در 1 ارسال
ارسال: #5
سلام.داشتم در مورد فنر تایتان تحقیق میکردم که این تاپیک را دیدم.
چند نفر از افراد در فروم های خارجی تعاریف زیادی از تایتان داشتند لازم دونستم انهارو هم بگم
-در زمستان به شخصه با 350 مگنوم تیراندازی میکردم که یک روز برفی فنرم سه تکه شد!!!درعوض فنر تایتان در سرماهای -20 درجه شمال اروپا هم در سلامت مسلح میشود.
-اگر فنر رو در حالت مسلح قرار بدید از قدرت ان کم نمیشود و عمر خیلی خیلی بیشتری خواهد داشت یعنی درست است که قیمت 30 برابر فنر فابریک دارد ولی عمر چندبرابر بیشتر هم دارد.
-کمتر شدن لگد سلاح نسبت به فنر فابریک
در ضمن در اکثر فرومهای خارجی همراه فنر تیتان از کیت ها هم استفاده میشود یعنی لول فنر و واشر پیستون و گریس سنگین فنر.مطمئنن اگر ما هم مثل انها از واشر مرغوبتر و مناسب تیون استفاده کنیم نتیج خوبی بدست میاوریم همانطور که یک نفر از دوستان در خارج از کشور نتایج عالییی بدست اورده البته باز هم سلاح فنری هست و انتظار معجزه نباید داشت ولی برای ارضا از جهت تفنگهای فنری کافیست.
سوالی هم درام قیمت ان در اروپا حدود 20 پوند هست یعنی حدود 110 تومان ما.الان قیمت ان در ایران چقدر است؟از کجا میشود تهیه کرد؟الان فکر کنم فنر فابریک 54 حدود 70 الی 100 تومن باشد و فنر ایرانی ان 30 تومن است،به نظر شما فنر تایتان تا چقدر ارزش خرید دارد؟
در ضمن مسائل سیاسی سایتتان زیاد هست و باید مراقب صحبتهایتان باشید تا فیلتر نشوید چون ظاهرا تازه تاسیس هستید گفتم.موفق باشید.

دوستان فقط به این دلیل عضو شدم چون ایمیلم و اکانت اینترنتم هک شده بود و یک نفر با ایمیل من عضو اینجا شده بود.الان پسوورد جفتشونو عوض کردم.پست بالا از من نیست و قصد و نیت اونو من نمیدونم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۱۲-۱۳۹۲ ۰۹:۳۲ عصر، توسط ali.)
۴-۱۲-۱۳۹۲ ۰۹:۲۳ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، مهندس-رهام ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
ارسال: #6
کم لگدیش که به دلیل قدرت کمتر طول کمتر و ضخامت کمی بیشتر فنر هست، اما بحث اصلی مقاومت در برابر سرما نیست، هر فنری توی هوای خیلی سرد مثل زمستونای شمال اروپا باید قبل از خم کردن کمی باهاش بازی کرد بعد خم کرد، فنر تیتان شاید لازم نباشه، در خصوص افت باید بگم اتفاقا این فنر تیتان که من تست کردم افت زیادی هم داشت، فنر معمولی هم پس از مدتی دیگه افت نمیکنه یا خیلی نامحسوس مثلا نهایتش که ضعیف بشه میشه بین 21 تا 22 ژول ک این فنر هم الان با وجود یه واشر پشتش قدرتش همین حد مونده تازه معلوم نیست ضعیفتر هم نشه، پس این مقاومت بیشترش چرت و پرت و بازار گرمی بیش نیست، گول این حرفارو نخورید، اگه افزایش قدرتی هم میبینید به خاطر گریس و واشر شاید باشه،
برتراند راسل
۴-۱۳-۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ صبح
 سپاس شده توسط severus snape ، Jafar43 ، مهندس-رهام ، rifles
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 33
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #7
(۴-۷-۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ عصر)szeus نوشته شده توسط:  
(۴-۷-۱۳۹۲ ۰۷:۴۸ عصر)mr.x نوشته شده توسط:  سالار آخه چه ربطی به این موضوع داه 15 نمیگم دروغ میگن وگرنه علامت سوال نمیزاشتم جلو عنوان تاپیک، فقط لازم دیدم یه اطلاع رسان یبکنم که هر حرفی راحت قبول نکنن آخه قدرت 40 ژوا از 52 کالیبر 4.5 گرفتن یا 52 ژول از 54 گرفتن کر نمیکنم در توان یه فنر باشه مگه با زور گریس که اونم بعیده،

فکردم اون تیونینگ شما کردید
http://rifles.ir/showthread.php?tid=16
فایل pdf دان کنید البته باید اونجا میپرسیدم بحث فنر پیش اومد اینجا پرسیدم
شایان گفتند دیاناشون دست شماست شاید بدونید با چه فنری به 40 زول رسیده

خیر اون پی دی اف بخش آخرش بخش تیون رو من ننوشتم علی آقا مدیر سایت آیر ریفل اون قسمت رو نوشتن، مسئولیت ادعا تیون با خودشه من تا حالا فنر تیتان مقایسه نکردم، علی یه نظریه اون سری که برا فنر تیتان ثبتنام کردم چندنفر بودیم این علینوزاده فکر کنم این احتمالش هست که فنر اشتباهی بهت داده باشه مال یه تفنگ دیگه، اون مدیر ریشو، برادر بسیجی جلال هم برای وایروخ 35 ثبتنام کرده بود تا وقتی از آیر ریفل بنم نکرده بودن یادمه نتونسته بود فنر رو جا بزنه، احتمالش هست فنر اشتباهی برامون ارسالش کرده باشه، توی تبلیغات فنر تیتان گفته با واشر مکاری و قطعه فلزی پشتش نهایت تا 30% افزایش قدرت داشته، در مورد افتش نمیدونم خودت که تجربه کرد یبهتر میتونی نظر بدی، قسمت ما که نشد تستش کنیم، در اصل فنر تیتان برای مقاومت به سرمای استخون سور اروپا هست توی ایران هیچوقن اینقدر سرد نمیشه که فنربشکنه، اگر هم سرد بشه قبلش میشه فنر رو گرم کرد، قیمت فنر 54 الان فکر کنم حدود 40 هزار تومنه و اگه این فنر 150 هزار تومن ( یادمه همون موقع همین حدود پولشو دادم، الان که تازه کلی گرون شده نامرد بهمون گرون انداخت این علینوزاد نامرد) باید چهار برابر فنر فابریک کار کنه تا مقرون به صرفه باشه اینطور که تو میگی افت قدرت داشته همون فنر فابریک بهتره و بااین تفاسیر فنر تیتان پول دور ریختنه، ولی باز هم پیگیر این برابر بسیج یباش شاید واقعا اشتباهی شده، اشتباه هم شده باشه افت زیاد قدرت فنر قابل توجیه نیست،
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
۴-۱۳-۱۳۹۲ ۰۳:۰۱ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، amiremadi ، Jafar43 ، مهندس-رهام ، rifles
مدیر فنی انجمن
ارسال: #8
به جلال تو آِر ریفل پیام دادم عین حرفتو گفتم گفتش هنوز موفق نشده جا بزنه داره سعیشو میکنه، میگفت همینجوری سفت جا میره، حالا هم که خوب نیست دوباره ازش بپرسم همون آیدی هام ناشناس باشه بهتره جدیدا تو که هیچی برای منم حکم تیر دادن تا بفهمن کدومم شلیک بنگ بنگ بن خخخخخخخخ این سگشون بدجوری میترسه آبروش سر دوربینه ببریم چه بدبختیه این دیگه
برتراند راسل
۴-۱۳-۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ عصر
 سپاس شده توسط amiremadi ، severus snape ، مهندس-رهام
کاربر ارزشمند
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 41
سپاس شده 3593 بار در 933 ارسال
ارسال: #9
این فنر تیتان قیمت اش چند هست؟ برا 350 15
GOD gives me nothing... But wants from me everything... 19
۸-۲۷-۱۳۹۲ ۰۶:۱۲ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، مهندس-رهام
مدیر کل
عنوان : Administrator-مدیرکل
اعتبار: 67
سپاس شده 2237 بار در 389 ارسال
ارسال: #10
(۸-۲۷-۱۳۹۲ ۰۶:۱۲ عصر)Mohsen Bowhunter نوشته شده توسط:  این فنر تیتان قیمت اش چند هست؟ برا 350 15

راستش من به يه بنده خدايي سفارش فنر تيتان دادم.ميگفت احتمالا" 220 درمياد.(براي 52)الآنم منتظرم كه برام بياره.105
فنر 350 كه يه كمي بزرگتراز فنر 52 هست احتمالا" بايد كمي هم گرونتر باشه.شما 220 تا 250 احتمال بده.7
خلق را تقلیدشان بر باد داد
ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
۸-۲۸-۱۳۹۲ ۰۹:۰۱ صبح
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، مهندس-رهام ، mr.x ، MP HUNTER
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: