آموزش استفاده از نرم افزار چند کاره چایرگان -hawke chairgun pro
زمان کنونی: ۲-۳۱-۱۳۹۷, ۰۶:۳۸ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: szeus
پاسخ: 8
بازدید: 18183

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 6935 بار در 1847 ارسال
ارسال: #1
برنامه چایرگان یک نرم افزاز بسیار مهم و کاربردی برای کسانی هست که از تفنگ های بادی و پی سی پی استفاده میکنند، این نرم افزاز مفید کاربردها و امکانات بسیار محاسباتی داره که حتی برشمردنش لیست وار هم کار دشواری هست، بنده به شخصه سعی کردم با ساختن فیلم آموزشی به صورت ساده و کاربردی استفاده از این نرم افزار آموزش بدم،
( مطالب پراکنده در فروم در اینجا جمع آوری کردم)

یک ارسال خانوم rifles در بخش آموزش / کتب و مقالات آموزشی / كتب و مقالات تيراندازي

(۱-۱۶-۱۳۹۲ ۰۶:۳۹ عصر)rifles نوشته شده توسط:  [تصویر:  page_image.jpg]

پی دی اف آموزش استفاده از چایر گان : دانلود با حجم 4 مگابایت
البته این آموزش که به همت آقای پوریا شوقی از سایت pix07 نوشته شده بیشتر از اینکه آموزش استفاده از این نرم افزار باشه بیشتر آموزش منوی این برنامه هست که قصد داریم آموزش گویا و کاربردی از نحوه ی استفاده از این نرم افزار تهیه کنیم و اما در زیر بد نیست مختصری به معرفی این نرم افزار بپردازیم

نرم افزاز موسوم به Hawke ChairGun Pro یکی از مفیدترین و پر کاربرد ترین نرم افزار ها در زمینه ی کار با دوربین در سلاح بادی میباشد، این نرم افزار توسط شرکت هاوک و در اصل برای استفاده از دوربین های میلداته ساخت این کمپانی هست اما از آنجایی که معمولا یک سری استاندارد های مشابه در دوربین ها رعایت میشه میتوان از این برنامه به خوبی استفاده کرد
برخی از قابلیت های این نرم افزار:
1_ تعیین دقیق محل برخورد ساچمه، محل صفر اول و دوم و شبیه سازی مسیر بالستیک،
2_ تعیین و شبیه سازی استفاده از میلدات در فواصل مخطلف
3_ قابلیت تطبیق با بیشتر ساچمه های موجود و معروف و دارا بودن دیتا بیس از اطلاعات ضریب مقاومت هر نوع ساچمه
4_ امکان تنظیم دستی با توجه به دوربین و ساچمه
5_ قابل استفاده برای 4 کالیبر مرسوم 0.177 0.20 0.22 و 0.25
6_ تعیین افت انرژی و میزان افت به سانتی متر در فواصل مخطلف
و بسیاری قابلیت های دیگر

فیلم آموزش نرم افزار چایرگان که خودم تهیه کردم هم فعلا 2 قسمت کوتاه آماده شده قصد دارم کمکم قسمتهای دیگه هم سر فرصت تهیه کنم
قسمت اول
(۱-۱۸-۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ عصر)mr.x نوشته شده توسط:  
....
حجمش شد 22 مگ که با زور و چماق وینرار فشردش کردم به 8 مگ ( ماشالا به خودم چش نخورم131 ) لذا جهت استفاده برنامه وینرار رو باید نصب داشته باشین و با وینرار از زیپ خارجش کنید در صورتی که وینرار ندارین با حجم یک مگ از اینجا دانلود کنید

[تصویر:  1.jpg]

دانلود آموزش بخش اول

قسمت دوم،

(۳-۸-۱۳۹۲ ۰۱:۲۰ صبح)mr.x نوشته شده توسط:  

( امشب گفتم قسمت دوم آموزش چایرگان هم برم توکارش16
خلاصه دست به کار شدیم بار اول وسطای آموزش برق رفت!! 14 یه نیم ساعتی بعد پس از کلی دعا جهت طول عمر مسئولین برق و عمه آنها،برق وصل شد، مجدد دست به کار شدم، تقریبا آخرای این یکی قاطی کردم 121 هول شدم نفهمیدم چی بگم از اول ضبط کردم. دفه سوم که این آموزش نهایی باشه دیگه اصلا حال حوصله نداشتم میکروفونم هم وسط کار سیمش به هم میگرفت صدا کم و زیاد میشد ، خودمم گیج نمیدونستم چی میگم ببخشین دیگه خوب نشد، دفه اول اگه برق نمیرفت عالی میشد،1112 )

قسمت دوم، صفر اول، صفر دوم، کیلزون

[تصویر:  2.jpg]

دانلود قسمت دوم حجم حدود 7mb

مطالب مرتبط

آموزش / اموزش مهارتهای تیراندازی و شکار / تنظیم و صفرکردن دوربین تفنگ

آموزش / مطالب علمی و تجربی تیراندازی / روشی برای تخمین قدرت تفنگ با استفاده از اختلاف برخورد

اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۲۱-۱۳۹۳ ۱۲:۴۸ صبح، توسط mr.x.)
۴-۲۲-۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط severus snape ، Jafar43 ، raptor ، jay ، Mars Bowhunter ، mohsenm2 ، Engage Target ، Achilles7319 ، masoud_ina
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 33
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #2
RE: آموزش استفاده از نرم افزار چند کاره چایرگان -hawke chairgun pro
مخسی علی این تاپیک لازم بود چون پراکنده راجبش بحث شده بود وجود تاپیک مستقل در جمعبندی مطالب کمک میکنه، و این ابتکارت لینک کردن موضوعات همسو خیلی کار خوبیه سعی کنیم توی سایر بخش ها هم انجام بدیم،

اما این قدر از چایرگان گفتیم لینک برنامه هم بزاریم تا کسانی که احیانا ندارن دانلود کنند،

اول ؛ دانلود برنامه چایرگان ورژن 3 hawke chairgun pro حجم 7 مگابایت نسخه ویندوز [تصویر:  buttons_windows.png]

نسخه جدید نرم افزار چایرگان ورژن 4 هم جدیدا آمده من نصب کردم ار ورژن قبلی بیشتر راضی بودم، ورژن 4 کمی کیج کننده هست

دانلود برنامه چایرگان ورژن 4 hawke chairgun pro حجم 5 مگابایت نسخه ویندوز [تصویر:  buttons_windows.png]

خبر خوش، نسخه اندرویدی از این برنامه هم به تازگی ساخته شده، متاسفانه فعلا گوشی آندرویدی ندارم پیش داداشمه علی تو تست کن بهم بگو چه طوره،

[تصویر:  chairgun_iphone.png]

[تصویر:  buttons_android.png] دانلود نرم افزار چایرگان برای گوشی های اندرویدحجم 330 کیلوبایت!! [تصویر:  chairgun_devices.png]

اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۲۲-۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ عصر، توسط mr.x.)
۴-۲۲-۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، Jafar43 ، raptor ، jay ، Mars Bowhunter ، Engage Target ، Achilles7319 ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
ارسال: #3
ای روحت شاد کلی دنبال نسخه اندریدش بودم باهاش کار میکنم ببینم چطوره
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۴-۲۲-۱۳۹۲ ۱۰:۰۲ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، Mars Bowhunter ، Achilles7319 ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
ارسال: #4
ایننرم افزار روی موبایلم نصب کردم بزرگترین مشکلش اینه میلدات نداره، برای من مهمترین کاربرد چایرگان استفاده از محاسبه میلداتشه، شاید هم داره من پیداش نمیکنم20
اما خصوصیات جالی مثل تشخیض زاویه داره که به نظرم خیلی میتونه مفید باشه؛ بعد که کلا هضمش کردم سعی میکنم آموزشش هم در دستور کار قرار بدم
برتراند راسل
۵-۳-۱۳۹۲ ۰۸:۰۸ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، Achilles7319
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 33
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #5
برای تشکر از مطالب مفید میتونید به گزینه تشکر اکتفا کنید.
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
۶-۲۳-۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، Achilles7319 ، MP HUNTER
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر با تجربه
اعتبار: 18
سپاس شده 861 بار در 192 ارسال
ارسال: #6
يك سايت جالب براي اطلاعات باليستيكي انواع فشنگ ها
كافي است تا نوع و سازنده فشتگ را انتخاب كنيد تا اطلاعات باليستيكي تا 1000 يارد را مشاهده كنيد:

محاسبه جدول باليستيك
فقط آيتم اول يعني فشنگ كاليبر 0.323 (57×8) نوك تيز 196 گرين ساخت سيلر اند بيلوت انتخاب شد و اين جدول بدست آمد:
[تصویر:  10_13138411742347931.png]
[تصویر:  10_13138411748516021.png]

از قراري بنده ديشب به علت خستگي و بي توجهي در خصوص نرم افزار بالا كمي پيش داوري كردم و اين نرم افزار فقط در خصوص مرمي هاي توليدي شركت هاست و اگر اطلاعات اوليه ديگري مانند سرعت اوليه و فاصله كرنو گراف تا دهانه لوله رو به اون بديم تا فاصله 1000 ياردي رو براي ما محاسبه ميكنه
به عنوان مثال مرمي معرفي شده شركت سيرا با كاليبر 308 و وزن ؟ ميتونه روي پوكه هاي 308 و 06-30 و 300 و .... با باروت هاي مختلف بشينه و شليك بشه
[تصویر:  05_1313651659531.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۲۰-۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ صبح، توسط reza53.)
۸-۲۰-۱۳۹۲ ۱۲:۳۰ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mr.x ، Achilles7319
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال
ارسال: #7
سلام اقا چرا اموزش تصویریو ادامه ندادین ؟
۷-۲۸-۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ عصر
 سپاس شده توسط masoud_ina
**
عضو سایت
عنوان : کاربر فعال
اعتبار: 2
سپاس شده 439 بار در 143 ارسال
ارسال: #8
دوستان من نسخه اندرویدشو گرفتم متریکالش تونستم بکنم
ولی قسمت کالیبر پیدا نکردم نمیدونم کالیبر کدوم رنگشه ؟
Tesar boomb
[تصویر:  yhn7_tsar.jpg]
50MT
۸-۵-۱۳۹۴ ۰۵:۴۶ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: