راهنمایی و مشورت برای خرید سلاح بادی
زمان کنونی: ۹-۱-۱۳۹۸, ۰۱:۴۵ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: mohsenm2
پاسخ: 335
بازدید: 745456

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 6955 بار در 1862 ارسال
ارسال: #1
[تصویر:  consult-30-01-88-at_1363385855.jpg][تصویر:  250_e04e0282dff61fac0c00251603bdc013.jpg]

در این بخش اعضا در صورتی که قصد خرید یک تفنگ بادی فنری یا پی سی پی داشته باشند میتوانند با سایر اعضا مشورت کنند36
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۴-۲۵-۱۳۹۲ ۰۳:۲۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jafar43 ، Mars Bowhunter
مدیر فنی انجمن
ارسال: #2
RE: راهنمایی و مشورت برای خرید سلاح بادی
جناب جای بهتره یه کم ملایمتر صحبت کنید تا به جوابتون برسید؛ درباره فنر های وایروخ و دیانا باید بگم این دو شرکت اهل لاف زدن نیستن که بیان سرعت های تبلیغاتی اعلام کنند، برخلاف گامو که با همین تبلیغات و دروغ ها که میاد معلوم نیسا با چه ساچمه ای این سرعت میگیره آشغال هاشو میفروشه؛ فنر های وایروخ و دیانا جنس خوبی دارند خیلی کم افت میکنند و تا مدتها نیازی به تعویض ندارند، اما فنر های گامو حداقل مدل شادو هزار که داشتم و چندمدل مال دوستان همش خیلی زود فنرشون افت میکرد و این سرعتی که کارخونه اعلام میکنه نوی آکش هم با هیچ ساچمه سبکی که تو بازار گیر بیاد نمیرسه؛
البته نگاه کردن به صرفا سرعت شلیک برای خرید نشانه مبتدی و نا آشنا بودنه؛ اکثر هم همینطور هستند فقط به سرعت اعلام شده توسط کمپانی سازنده توجه میکنند در صورتی که مهمتر اینه با چه ساچمه ای به این سرعت رسیده؛ مثل اینه آدرس خونه یکنفر بگیری اما نگی کدوم شهر، 21

نیترو پیستون ها خیلی دوامشون بشتر از فنر هست و گازشون گاز خاصی نیست و امکان شارژ مجدد هم در برخی مدل ها داره گامو ها نمیدونم؛ اما شرکت گامو محاله جنسی بسازه که مدت زیادی بی نقص کار کنه, مطمئنا با شناخت یک دهه ای که از این شرکت دارم نیترو پیستونش هم آخر کار خراب میشه و تو ایرانم هیچ چیزش گیر نمیاد؛ پس اصلا دورش هم نرو؛
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۵-۲۲-۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، soheil ، Mars Bowhunter
مدیر فنی انجمن
ارسال: #3
ببین مفهوم حرفه ای یه مفهوم مزخرفه؛ چرا؟ چون مگه رشته ی دانشگاهی و تخصصی برای شناخت تفنگ بادی و پی سی پی هست که بریم پاسش کنیم بعد بیایم بگیم حرفه ای هستیم؟ نه عزیزم، من خودم 20- 21 سالمه؛ تا حالا چند مدل تفنگ فنری دیانا، چینی، و گامو داشتم و خودم تا الان سه تا پی سی پی بیشتر نداشتم که همشون فروختم؛ اما با مدل های زیادی از پی سی پی کار کردم؛ حتی یه مدل آزمایشی ساختم !! هیچ کس هم ادعا نداره که حالا چون 10 تا پی سی پی دست گرفته عالم دهره؛ فقط چون یه مدت درگیر و پیگیر این مباحث بودیم یه اندک اطلاعات تجربی هم داریم؛ اما این دلیل نمیشه حالا چون اینجا هستم باید همه چیزو بدونم؛ اما یه چیزی بهت بگم سر ته کل پی سی پی و تفنگای بادی چهارتا دونه پیچ هم نیست؛ چیز خاصی نداره پی سی پی....

اما بعضیا برای همین دوتا دونه قطعه ساده چه کلاسی که نمیزارن و میان میگن ما متخصصیم و نمیدونم تیم تخصصی تیونینگ پی سی پی خخخخخ و برای یه فنر کشیدن و عوض کردن فنر 5 هزارتومنی یا کشاد کردن والو ازب به عنوان تیون چند صد هزار تومن میقاپن، خخخ خدایی یه تعمیرکار موتور سیکلت با این همه چرخدنده و پیچ و.... یا یه مکانیک ماشین سنگین بی شمار تیکه اینقدر کلاس نمیزاره که یه عده ندید پدید برای یه پی سی پی میان اسم خودشونو متخصص میزارن و همیخواد دستمزدای عجیبی بگیرن،
من هیچ ادعایی ندارم؛ مطالب قبلیم در سایت دنبال کنی میفهمی اندکی به بحث فنی تفنگ و دوربین آشنایی دارم و خودم تجربه تیون و دستگاری پی سی پی ها زیاد دارم؛ آچه چیزی نداره؛ همشون یه چکش؛ یه والو و چندتا اورنگ دارن و دیگر هیچ؛ چه وایروخ ریگلاتور دار 7 ملیونی چه هاتسان 2 تومنی در کل همشون یه سیستم دارن؛ خدایی مضحکه کلاس گذاشتن سر تیونینگ یه پی سی پی که 5 تا دونه قطعه نداره؛ خخخخ

وایروخ ها هم همه مدل داره؛ مثلا وایروخ 97 با این هیکلش فقط 16 ژول قدرت داره، خب این یعنی کالیبر 5.5 با ساچمه 15.43 گرینی که میشه یک گرم باید سرعتی بین 160 تا 180 متر برثانیه داشته باشه، و کالیبر 4.5 سرعتش 248 متر برثانیه؛ اگه بلد نیستی حساب کنی برنامه چایرگان نصب کن برات حساب میکنه،
ما هیچ ادعایی نداریم؛ و پولی هم نمیگیریم که بیایم اینجا 24 ساعت پاسخگو باشیم؛ فقط در طول روز به جهت علاقه ی مشترک و دیدن دوستان به این جمع کوچیک سر میزنیم؛ حالا من نمیونم کجا شما رو پر کردن که طلبکاری؛ خب ما حرفه ای نیستیم و چیز خاصی هم از پی سی پی و تفنگ نمیدونیم شما هم میتونید سوالاتونو از اساتید و حرفه ای ها بپرسید؛ من مهندس کشاورزی هستم؛ خواستی گرجه پیاز بکاری بیا از من مشاوره تخصصی بگیر 21
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۲۴-۱۳۹۲ ۰۴:۱۳ عصر، توسط mr.x.)
۵-۲۴-۱۳۹۲ ۰۴:۰۱ عصر
 سپاس شده توسط jay ، Mars Bowhunter ، amiremadi ، Achilles7319 ، امیر
مدیر فنی انجمن
ارسال: #4
خب ببین اولا باید بگم شما اشتباه میکنید؛ ساچمه سنچین هیچ آسیبی به تفنگ نمیزنه؛ استهلاک رو کمتر هم میکنه، و فقط ساچمه سبک هست که بلای جون تفنگای فنریه؛ اینو همیشه به یاد داشته باش؛ به طور معمول اگر خواستی وایروخ 97 بگیری باید حتما 4.5 باشه چون محدوده کیلزون بیشتر با افت کمتر بهت میده، وزن متعادل کالیبر های 4.5 از 7 گرین الی 14 گرینی هست که در صورتی که وایروخ 97 بگیری جی اس بی ها که حدودای 10 گرین یا کمتر هستن براش عالیه؛ اما خودم به دلایل شخصی وایروخ دوست ندارم و نمیگیرم؛
شما بگو بودجت چه قدره تا بتونبم کمکت کنبم؛ اینم باید در نظر داشته باشی که هر کسی ملاک های خودشو داره به همین دلیل از هر کسی سوال کنید یه گزینه متفاوت انتخاب میکنه، ملاک من حداکثر دقت با توجه به قیمت و قدرت کافی هست؛ پس یکی از بهترین انتخاب ها دیانا 52 هست؛
برتراند راسل
۵-۲۵-۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، jay ، Mars Bowhunter
مدیر فنی انجمن
ارسال: #5
در مورد 470 چیزی نمیدونم برای همین ترجیح میدم نظر ندم؛ در باره وزن باید بگم بسیار متنوعه، از 4 گیرن داریم تا 18 گرین در کالیبر 4.5 و 5.5 از 13 گرینی تا 32 گرینی و حتی بیشتر
چنانچه مایلی هرچی ساچمه هست وزناشو بدونی برو قسمت آموزش چایگان من 2 قسمت فیلم آموزشی تهیه کردم دانلود کن ببین؛
اما به نظر من بهترین انتخاب با این قیمت 52 هست؛ و حتما کالیبر 5.5 بگیر تفنگیه که امتحان خودشو پس داده، و ضمن بین لوله ثابت ها کوکیب بغل ها بهترن, وقتی عادت کنی سرعت عملشون هیچ فرقی نداره؛ و برتری ساید کوکین ( اهرم بغل) ها این در حالت ساپورت بدون بلند کردن تفنگ میتونی دوباره کوک کنی؛ وایروخ 97 با قدرت کمش شاید از 52 هم دقیقتر باشه که واقعا چون نداشتم نمیتونم نظر بدم اما با توجه به قیمت، وزن زیاد؛ و قدرت کمش من باشم نمیخرم؛ بهت پیشنهاد میکنم فقط 52 و دیگر هیچ،
برتراند راسل
۵-۲۵-۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ عصر
 سپاس شده توسط jay ، Mars Bowhunter ، Jafar43 ، amiremadi
کاربر ارزشمند
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 41
سپاس شده 3593 بار در 933 ارسال
ارسال: #6
سلام...
یه تفنگ PCP قوی برای شکار خرگوش چی گیر میاد؟؟؟
من هم تفنگ گلوله زن دارم هم شاتگان هم کمان ولی یه جایی نزدیک شهرمون هست.... آخ آخ نگو از در و دیوارش خرگوش میباره 20 ولی چون منطقه نظامیه دور تا دورش نمیشه سلاح گرم برد چون صدا داره... این نظامی بودن منطقه باعث شده هیچ شکارچی ای تو این سالها اونجا نره و جمعیت خرگوش وحشی اش خیلی خیلی زیاده 15
یه سلاح PCP می خوام بگیرم که هم ارزون باشه (خیلی ژیگول بودنش برام مهم نیست مهم فقط کاراییه) و خیلی قوی مثل ماست خرگوش رو بکشه...
قبلا با تفنگهای بادی چینی و اسپانیایی (شادو 1000) به خرگوش زدم.. انگار نه انگار 2
GOD gives me nothing... But wants from me everything... 19
۵-۲۵-۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mr.x
مدیر فنی انجمن
ارسال: #7
محسن جان؛ بری شکار خرگوش تا فاصله 50 متری اکثر پی سی پی ها جوابگو هستند و چندان نیازی به پی سی پی های قوی نیست، ارزونترین پی سی پی که مناسبت باشه مدل هاتسان ای تی 44 هست؛ با45_ 50 ژول قدرت کاملا برای شکار خرگوش مناسبه؛ دقت قابل قبولی هم داره؛ اما اگر بخواهی بیشتر خرج کنی مدل های دیگه همچون اوانیکس رین استورم بسیار عالی هست با 70 ژول قدرت 4
برتراند راسل
۵-۲۵-۱۳۹۲ ۰۲:۳۷ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، Mars Bowhunter
کاربر ارزشمند
ارسال: #8
برای اینکه من راتتتر درک کنم 4 میشه ای ن45 تا 50 ژول قدرت رو بمقایسه کنی با قدرت شادو 1000؟
یعنی اون چند ژول قدرت داره؟ اینجوری بهتر می فهمم 4 چون با شادو 1000 خرگوش زدیم خرگوشه یه ربع می خندید 2

یادم رفت بپرسم که قیمت هم تقریبی بده 4 دستت درد نکنه 11
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۲۵-۱۳۹۲ ۰۵:۰۷ عصر، توسط Mars Bowhunter.)
۵-۲۵-۱۳۹۲ ۰۴:۵۴ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، Jafar43
مدیر فنی انجمن
ارسال: #9
شادو هزار ها معمول بین 15 نا 18 ژول قدرت دارند؛ دیانا مگنوم 350 که من زیاد باهاش سگ و گربه کشتم 30ژول قدرت داره، و هاتسان ای تی 44 هم بین 45 تا 50 ژول با انواع مختلف ساچمه نیرو میده؛ که به راحتی برای شکار خرگوش تا 200 متری هم کافیه، حالا قدرت یه اوانیکس رین استورم 70 ژولی یا اوانیکس ای آر شش 86 ژولی یا دایستات 120 ژولی تصور کن؛ 4 قیمت من درست خبر ندارم فکر کنم الان تو این گرونی 3 ملیونی ای تی 44 باشه؛ و اوانیکس رین استورم 4 ملیون، توجه داشته باش که حتما کالیبر 5.5 بگیری چون چند برابر کشنده تر از کالیبر 4.5 هست، همینجا تو سایتم چند موردی برای فروش گذاشته بودن؛ تصمیم قطعی بشه از دوستان میتونم برات تهیه کنم

اینجارو ببین یکی چندتا ای تی 44 گذاشته برای فروش، اول اگه مشکل بودجه نداری پیشنهاد میکنم اوانیکس رین ایتورم بگیری، اگه نمیخوای زیاد خرج کنی همین ای تی 44 ها هم کارایی خوبی با قیمت ارزونشون دارن؛ خودم زیاد باهاشون خرگوش زدم، رکوردش از 60 متری هدشات بود
http://rifles.ir/showthread.php?tid=258
تو سایتم سمت محصولات هاتسان بخونی کامل دربارش توضیح دادم
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۲۵-۱۳۹۲ ۰۷:۲۷ عصر، توسط mr.x.)
۵-۲۵-۱۳۹۲ ۰۷:۱۸ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، jay ، Jafar43
کاربر ارزشمند
ارسال: #10
دستت درد نکنه... اگه اختلافشون همین 1 تومنه که اوانیکس میگیرم ولی فعلا اینقدر پول ندارم 2
۵-۲۵-۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، Jafar43 ، Kiarash.M
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

انتخاب پوسته: