راهنمایی و مشورت برای خرید سلاح گلوله زنی شکاری
زمان کنونی: ۹-۲-۱۳۹۸, ۱۲:۲۶ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: mr.x
پاسخ: 36
بازدید: 119966

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 6955 بار در 1862 ارسال
ارسال: #1
[تصویر:  consult-30-01-88-at_1363385855.jpg][تصویر:  250_e04e0282dff61fac0c00251603bdc013.jpg]

در این بخش اعضا در صورتی که قصد خرید یک تفنگ گلوله زنی شکاری داشته باشند میتوانند با سایر اعضا برای رسیدن به انتخاب مناسب مشورت کنند36
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۴-۲۵-۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط amiremadi ، Jafar43
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 18 بار در 5 ارسال
ارسال: #2
RE: راهنمایی و مشورت برای خرید سلاح گلوله زنی شکاری
اساتید و دوستان سلام پیگیر مسائل مربوط به مشورت و خرید سلاح شکاری گلوله زنی بودم که به این سایت خوب و ارزشمند رسیدم دقیقا به همین صفحه -البته مطالب دیگری از انجمن های مختلف را هم تا حدودی خوندم - الحمد الله بازنشسته شدم .... بگذرم سالهاست مثل خیلی از عزیزان علاقه مند به طبیعت گردی و شکار هستم تفنگ دولول کالیبر 12 ساچمه دارم علاقه مند هستم که سلاح گلوله زنی هم داشته باشم
چند وقتی برنوی (کوتاه ) یکی از نزدیکان دستم بود که چنگی به دل نزد البته از نظر بنده ( یکی از دوستان پیشنهاد اسلحه 270 ایرانی یا نخجیر 3) را دادند اگر اسمش را اشتباه نکنم مشتاق بودم نظر آقا محسن گل ودیگر دوستان را بدانم

غم قفس به کنار -آنچه مرا رنج و زجر میدهد پرواز زاغ هاست در اطراف قفس ......؟
۷-۲۰-۱۳۹۲ ۱۱:۵۲ عصر
 سپاس شده توسط severus snape ، mr.x ، Mars Bowhunter ، Jafar43
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 33
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #3
با درود و عرض خیر مقدم به شما دوست عزیز؛
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اسلحه برنو پیشنهاد میکنم تا زمان پاسخگویی اساتید آقا محسن و آقا رضا این بخش سلاح های شکاری / سلاح های گلوله زنی - rifle guns / تفنگ گلوله زني برنو
مطالعه کنید؛
بهترین برنو در ایران مدل لوله بلندش هست؛ اما برنو های ایران قدیمی و فرسوده هستند برای انتخاب یک برنوی خوب باید بسیار دقت کرد و موارد زیادی را تست و عرضیابی کرد
تفنگ گلوله زنی 270 قیمت بسیار بیشتری دارد و برپایه گلنگدن و سیستم موزر های آلمانی هستند؛ کالیبر 270 آنطور که در مجله اسلحه برتر ( زمانی که مشغول ویرایش و تهیه بودم) خواندم کالیبر برتری در ایران هست؛ برای اطلاعات بیشتر در باره کالیبر 270 پیشنهاد میکنم مجله اسلحه برتر در صفحه اول سایت دانلود و مطاله کنید4
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
۷-۲۱-۱۳۹۲ ۱۲:۰۰ صبح
 سپاس شده توسط علیرضا65 ، mr.x ، Mars Bowhunter ، Jafar43
کاربر ارزشمند
اعتبار: 41
سپاس شده 3593 بار در 933 ارسال
ارسال: #4
آقا علیرضا سلام...
شما که خودت یه پا شکارچی هستی - تفنگ داری استاد کاری...
نمونه های زیادی گلوله زنی با کالیبرهای مختلف تو ایران وجود داره.. انتخاب گلوله زنی خوب بستگی به کارایی ا برای شما داره و کلا یه قماره... خیلی مراقب باشید چیزی نگیرید که یه وقت خدایی نکرده بعد از خرید پشیمون شید (( فکر کنم 270 ایرانی از اون دسته باشه 4))
اولا سال ساخت اش خیلی مهمه... 270 های ایرانی (نخجیر 3) سری اول چون لوله و جان اسلحه شون کاملا خارجی (ماوزر آلمان) بود خیلی خوب بودن بعد ایارن خودش تولید کرد که کلی کیفیتش اومد پایین... الان دوباره داره خارجی وارد می کنه ولی چون این سری ها که دولتی واگذار شن طرف تا 5 سال نمی تونه تفنگشو بفروشه پس این سری آخر هنوز تو بازار نیستن.. می مونه همون سری اول ها....
مهمات 270 خیلی گرونه (منصف ترین آدم بفروشه زیر 25 نیست) خود تفنگش هم اگه واقعا سالم باشه (خان بالای 80 درصد) قیمتش نجومیه 2
یه سری تفنگ های دیگه مثل لی اینفلد و 5 تر روسی و ... هم هستن که مثل برنو اقتصادی و ارزون هستن ولی به دلایلی هیچ کدوم قابل رقابت با برنو نیستن

[تصویر:  08_13138124708044941.jpg]

البته من جسارت نمی کنم که بگم فلان رو بخرید بنده فقط خدمتتون پیشنهاد می کنم ((قویا)) پیشنهاد می کنم که اگه تونستید برنو بگیرید...
برنو در دست یه تیرانداز معمولی مثل خودم که تا 300 متر رو حداکثر بزنم تفاوت چندان بالستیک و خط سیر تیر با 270 نداره... اگر هم یا تفنگ سالم اش گیرتون بیاد یا یه معمولیش بعد لوله آکبند بندازید روش که نور الا نوره... با یه دوربین با زوم حدود 15 برابر یا یکم بیشتر یه تفنگ عالی برای تا 300 متریه...
یه تاپیک severus snape ساخته به اسم بررسی تفنگ های شکاری بازار ایران (یا یه همچین چیزی) که توی اون هم مطالب در مورد مزایا و معایب تفنگ های گلوله زن شکاری ایران بیشتره هم میشه اونجا بحث اش رو تخصصی ادامه داد...
با تشکر 15

http://rifles.ir/showthread.php?tid=161
GOD gives me nothing... But wants from me everything... 19
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۲۱-۱۳۹۲ ۰۱:۳۵ صبح، توسط Mars Bowhunter.)
۷-۲۱-۱۳۹۲ ۰۱:۲۴ صبح
 سپاس شده توسط mr.x ، علیرضا65 ، Jafar43 ، rifles ، ali69
کاربر ارزشمند
ارسال: #5
واااااااااااااااااااااااای یه عکس خارجی از یه برنو آکبند... کوفت صاحبش شه الهی 16

[تصویر:  13_13138165774885893.jpg]
۷-۲۱-۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، علیرضا65 ، Jafar43 ، rifles ، Achilles7319
مدیر فنی انجمن
ارسال: #6
غصه نخور خودمون یکی میسازیم تیونینگش میکنم عکساشو میزاریم تا اون صاحاب پدر سوختش ببینه همین دعا در حقمون بکنه 15333
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۷-۲۱-۱۳۹۲ ۰۵:۵۲ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، علیرضا65 ، Jafar43 ، rifles
*
Registered
ارسال: #7
با تشکر از جواب شما آقا محسن

ببخشید منظور از لوله آکبند چیه ؟ ضمنا یکی از دوستان نزدیک یه برنو بلند داره که حتی سرنیزه اصلی خود این برنو و غلافش نیز باهش هست زمانی که خرید کرده اینها بود - مثلا جا تیری قدیمی که به کمر بسته میشه (ظاهرا فروشنده خودش یا پدرش نظامی قدیمی بوده (دوره رضا شاه) و اسلحه رو جواز گرفته بوده - این دوستمون حدود 3 سال قبل نزدیک یک ملبون و 500 هم خرج یرنوی بلند کرد سال 89 - از اون موقع هم شکار نرفته - ظاهر اسلحه خوبه ولی از وضع فنیش نمیداتم - یه روزی با دستگاه اتو اسکوپ که در اصل مال معاینه گوش هست با سری نوک بلندش که نصب کردم داخل لوله را نگاه کردم -احساس کردم لوله داخلش خیلی وضع مناسبی نداره نمیدونم خدمت استاد چه گونه توضیح بدم
نگاه کردن با این دستگاه را هم یک پزشک شکارچی یادم داد -در تائید فرمایش شما اگر قرار باشه برنوی قطعاتش نو بشه یا...... قطعات مورد نظر هست گیر میاد؟
۷-۲۲-۱۳۹۲ ۱۲:۲۱ صبح
 سپاس شده توسط mr.x ، Mars Bowhunter ، Jafar43 ، rifles
مدیر فنی انجمن
ارسال: #8
لوله آکبند جدید هم گیر میاد؛ یکی از بچه ها تهیه کرده؛ 4
ما برای برسی خان از کاغذ استفاده میکنیم؛ گلنگدن از جاش بیرون میکشیم و نوک لوله به سمت نور میگیریم؛ بعد یه کاغذ میگیریم جاوی انتهای لوله سایه خانها روش میافته اگه زدگی داشته باشه به خوبی پیدا میشه؛ بهتره قبل از وارسی لوله یه ساعتی داخل نفت یاروغن ترمز بخوابونی تا رسوباتی اگه داخلشه پاک بشه بعد از پاک کردن و نخ کشیدن لوله با یه نخ پنبه ای اونوقت تازه لوله چک کن؛
سر لوله برنو ها و بسیاری تفنگ ها کمی تنگتر هست، دقت کن مرمی برنو نباید بتونه از سر لوله وارد لوله بشه، شاید مهمترین قسمت لوله همین سرش باشه؛ برنوی بلند یه آقایی برای تست آورده بود در فاصله 50 متری دیدیم تخریب وحشتناکی روی سیبل داره و پرت و پلا میزنه؛ کاشف به عمل آمد در اون فاصله مرمی از بغل میخوره،
سرلولش گود رفته بود؛ احتمالا با چکش کوبیده بودنش!!!
خوشبختانه بعد از اینکه با آزمون و خطا به 5.5 سانت کوتاهکردن لوله رسیدیم دقت خیلی خوبی داد، جالبه تو اون 5.5 سانت دقیق گردش یه دور خانش تموم میشد،
باوجود اینکه لوله کوتاه شد و گلو تنگ نیست اما دقت خوبی میده، خودش البته میگه دقتش و لافای عجیبی از دقت برنوش میزنه 2139
برتراند راسل
۷-۲۲-۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ صبح
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، علیرضا65 ، Jafar43 ، rifles
کاربر ارزشمند
ارسال: #9
آقا علیرضا لطف دارید من چیزی بیشتر از بچه های سایت از برنو نمی دونم و خودم شاگردم...
mrx به نکته ای اشاره کرد که من الان دلیل علمیشو باز میکنم...
اشکال مربوط که فقط در تفنگ های لوله بلند پیش میاد به علت نوسان یا دم زنی مرمی داخل لوله است...
لازمه با یه توضیح کلی مزایا و معایب انواع برنو رو خدممتون عرض کنم (فرق از لحاظ طول لوله):
برنو کوتاه: نمونه آلمانی نداره چون آلمانها همون اول به افتضاح بودنش به دلایل زیر پی بردن:
-لگد زیاد
-صدای زیاد
-افت زیاد
-قدرت کم
-ترکیدن لوله به علت فشار زیاد نوک لوله (پدیده معروف مازل شاک و مازل بریک که برای دفعش به کار میره و برنو مازل بریک نداره)
...
تنها مزیت برنو کوتاه 7 سانت کوتاه تر بودن و 100 گرم سبکتر بودنه که جالبه بدونید بدون هیچ پایه و اساس علمی بلکه صرفا به جهت اطلاعات اشتباهی که نسل به نسل بین بومی های ایران مخصوصا بختیاری های عزیز گشته این تفنگ رو بهترین نوع برنو میدونن که قطعا و بلاشک کاملا اشتباهه...
قویا و برادرانه پیشنهاد می کنم هیچ وقت این پدیده مزخرف رو نخرید 4
...
مزایای برنو بلند:
-برد بیشتر
-افت کمتر
-قدرت بیشتر
-دقت بیشتر
...
معایب برنو بلند:
به علت طول بلند و بالاتر از استاندارد لوله کوچکترین آلودگی خارجی اعم از خاک یا تکه های ریز سنگ و چوب و یا کوچکترین اشکالی در زاویه قرارگیری مرمی درون لوله باعث پدیده دم زنی مرمی در لوله و در نهایت باعث خرده شدن خانهای چند اینچ آخر لوله میشود و دقت سلاح را به شدت می کاهد.
نتیجه: اگر دو تفنگ برنو وسط (استاندارد) و برنو بلند رو در وضعیت آکبند مقایسه کنیم قطعا برنو بلند بهتره ولی اگر بحث دو تفنگ کارکرده از هر دو دسته باشه چون مهمات ایرانی 57-8 بی کیفیت در طول سالها درون این دو استفاده شده و بدون شک قطعا با آلودگی درون لوله هم کلی باهاشون تیر زدن تا حالا امکان معیوب بودن برنو بلند خیلی بیشتره...
من قویا پیشنهاد میکنم حتی الامکان از خرید برنو بلند بدون تخصص و مشورت با یکی از دوستان وارد به مسائل خان زدگی و خان خوردگی و برنو بلند کارکرده و قدیمی خودداری کنید.. ینی نخرید 4
...
می مونه برنو وسط که بهترین نوع برنو ست و هم قدرت و بالستیک خوبی داره هم هیچ کدام از معایب آن دوی دیگر را نداره...
...
درمورد سوالتون هم بله لوله و تمام قطعات برنو آکبند ینی نو نو گیر میاد مثلا لوله آکبند برنو وسط 2.5 تا 3 میلیون قیمت داره... کپ و گلنگدن 1 میلیون...
از آنجایی که برنو با جواز با لوله و قطعات خوب حدود 15 قیمت داره میتونید یه ارزونشو در حد 5.5 تا 6 میلیون بخرید بعد لوله رو عوض کنید...
اگر مایل به تعویض لوله با لوله کالیبر 308 وینچستر بودید (که غیر قانونی هست این کار) لوله اش حدود 800 آکبند گیر میاد (308) و با اینجاد تغییر کمی در گلنگدن به راحتی به کالیبر 308 تغییر میکنه
در خدممتون هستم 15
۷-۲۲-۱۳۹۲ ۰۱:۲۵ صبح
 سپاس شده توسط mr.x ، علیرضا65 ، Jafar43 ، rifles ، pournaderi.mehdi
*
Registered
ارسال: #10
حضور دوستان و اساتید سلام

محسن آقای عزیز بعد از آخرین مشورتی که با شما و دیگر نور چشمانم داشتم -پی گیر اسلحه برنو شدم - در نگاه اول اکثرا موردی که مشخص هست و توی ذوق (البته بنده) میزند روغن مالی بیش از اندازه برنوها هست - در قوچان 2 تا بود دیدم - درمشهد دیدم - نهایتا در چند جائی که پیگیر شدم - اسلحه ها گرانتر بود از قیمت واقعی -در حقیقت مصمم شدم تا حدود زیادی که یک نمونه معمولی تر و کارخورده تر ی را بگیرم و بعد با راهنمائی و ایجاد مزاحمت هزیته ای بکنم که بشه یه برنوی درجه یک بلند - هر چند در مشهد یه برنوی مراکشی هم دیدم که ظاهرش با آنچه از برنو بنده دیده بودم مقداری فرق داشت - اما دیشب (یک شنبه شب) مغازه داری که دارای مقبولیت است تا حدودی گفت برنوی بلند درجه یک و تاکید کرد که برنوی خوب ته برنوی درجه یک با قیمت 8 تومن میتوانم براتون فراهم کنم - لاجرم باز مزاحم شما شدم که شرح گزارشی بدم ببینم دوستان چه راهنمائی مبفرمایند

با تشکر از لطف و محبت شما
۹-۱۱-۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ صبح
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، Jafar43 ، mr.x ، rifles
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: