برسی ساچمه های تفنگ بادی ساخت ایران
زمان کنونی: ۴-۲۷-۱۳۹۷, ۰۹:۲۰ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: KNIFE MAKER
پاسخ: 26
بازدید: 38792

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برسی ساچمه های تفنگ بادی ساخت ایران
نویسنده پیام
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 2 بار در 2 ارسال
ارسال: #21
RE: برسی ساچمه های تفنگ بادی ساخت ایران
(۵-۱-۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ صبح)mr.x نوشته شده توسط:  ساچمه مهرداد ( کالیبر 5.5 سرتیز)

امروز 2 بسته ساچمه مهرداد سرتیز کالیبر 5.5 برای تست و برسی بیشتر خریداری کردم؛ قیمت هر بسته 1500 تومان؛ هر بسته حاوی 100 عدد ساچمه سرتیز

برسی بالانس وزنی ساچمه ها

یک بسته را برای آزمایش وزنی ساچمه ها باز کردم، تعداد 96 ساچمه سالم و 5 عدد ساچمه ضایعاتی بود که کنار گذاشته شد، 4 عدد ساچمه دیگر به این تعداد اضافه کردم تا دقیقا 100 عدد ساچمه بشود.

تمامی 100 عدد ساچمه را با ترازوی دقیق به دقت 0.01 گرم وزن کردم؛ مقادیر زیربه دست آمد:

وزن 100 عدد ساچمه= 87.70 گرم ===> وزن میانگین هر ساچمه 0.877 گرم

با وزن کردم تک تک این 100 ساچمه تفاوت وزنی رو به 4 گروه دسته بندی کردم

ساچمه های با وزن 0.82_0.83 : 4 عدد ===> 4%
ساچمه های با وزن 0.84_0.85 : 5 عدد ===>5%
ساچمه های با وزن 0.87_0.88 : 70 عدد ===>70%
ساچمه های با وزن 0.89_0.90 : 21 عدد ===>21%

و اما آزمون دقت و گروپ گیری، با استفاده از یک دیانا 52 مجهز به دوربین سنترپوینت 3-9 در فاصله دقیقا 10 متری با ساپورت مناسب اقدام به گروپ گیری کردم، دقیقا ساچمه هایی که وزن بین 0.88 الی 0.89 داشتند بار اول بدون اصلاح کردن قیف ساچمه ها گروپ زیر به دست آمد

[تصویر:  0_2_.jpg]
میبینید باوجود اینکه ساچمه ها از نظر وزنی دستچین شدند اما اختلاف قطر و خراب بودن شکل قیف در کنار سایر بی دقتی ها در ساخت این ساچمه ها باعث همچین گروپ افتضاحی میشه،
سعی کردم با یه کلید تا حد ممکن قیف ساچمه ها را اصلاح کنم تا حداقل کمی سفت تر درون لوله جای گیرند، در عکس زیر ساچمه قیف ساچمه ها بدون اصلاح میبینیم که هر کدام به شکلی نامنظم یا کم عرض هستند

[تصویر:  0_5_.jpg]

و این یک ساچمه با قیف اصلاح شده :[تصویر:  0_1_.jpg]

پس برای آزمون تاثیر این اصلاح قیف بر دقت ساچمه ها باز تعداد 10 عدد ساچمه باوزن 0.89 الی 0.88 گرم گروپی در همان فاصله 10 متری گرفتم نتیجه این شد

[تصویر:  0_3_.jpg]

با اینکه سعی کردیم قیف رو اسلاح کنیم و گروپ بهتر شد اما مشکل این ساچمه ها فقط شکل نامنظم قیف و تلورانس وزنی شدید نیست، کلا همه چیزش مشکل داره و نمیتوان به هیچ عنوان ازش دقت قابل قبولی گرفت،
پس از این دوتا گروپ وحشتناک، برای تست صحت تفنگ و دوربین تعداد 10 عدد ساچمه پرومگنوم با وزن 0.98 گرم دستچین کردم و گروپ زیر در فاصله 10 متری گواه سالم بودن تفنگ و دوربین شد
[تصویر:  0_4_.jpg]

خودتون مقایسه کنید، دقت ساچمه اسپانیایی پرومگنوم در مقابل ساچمه مهرداد ایرانی

امیدوار بود آدمی به خیر کسان*****مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان 21

(برسی های بیشتر و تست گروپ بعدا پس از آزمون تجربی به این ارسال اضافه خواهد شد)
نمیدونم پشت این کار و هدفت چی بوده و هست ولی این ساچمه ها رو با تفنگ چینی هم از فاصله 10متری اونهم با اون دوربین و تکیه گاه بزنی چنین گروپ بافاصله ای رو نمیده
اینجاست که یاد این شعر میافتم که میگه:
تا این سرزمین افرادی مثل شما خوش غیرت هست چه نیاز به دشمن؟!

(۵-۱-۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ صبح)severus snape نوشته شده توسط:  علی تعارف بزار کنار بگو میخواهیم دلایل این موضوع برسی کنیم که چرا اینقدر این ساچمه ها آشغالن؛ واقطع آشغال مناسبتره تاساچمه؛ ایران یه میخ نمیتونه بسازه از چین وارد میکنه اونوقت صنعتش میخوای چی باشه؟ تو فروم های دیگه میگفتم مدیراشون نمیزاشتن بحث پیش بره؛ ایران یه کشور عقب مونده هست؛ مجان سومی؛ جالبه چه کشور هایی جهان سومی میگن؟ کشور هایی مقل زیم بابره، ساحل عاج اتیوپی ، افغانستان، دلیل کیفیت آشغال ساچمه های ایرانی نداشتن تکنولوژی و صنعت هست دلیل نداشتن صنعت و تکنولوژی نداشتن دانش فنی هست، دلیل نداشتن دانش فنی نداشتن دانش گاه، و نظام های آموزشی مبتنی بر صنعت و فنی هست، وقتی ما رشته انسانی ، الیهات، و درس هایی مثا دین و زندگی داریم وقتی نظام آموزشیمون نمره محوره، وقتی بعضی مسائل که نمیخوام در تاپیک عمومی بحث کنم باعث شده همه نگاهمون به سنت ها و تقلید از تفکرات قدیم باشه، میخوای چیشون درست باشه؟
امسال به ماگفتن باید موتور قایق بسازید، و ساختیم، از قالب ریزی تا مونتاژ، اما در این دانشگاه های صنعتی ایران هم ندیدم بتوانند یه موتور که هیچی یه آرمیچر بسازن21
یک کلام هم از جاستین بایبر /
مشکل نظام آموزشی نیست مشکل نظام تربیت خانواده است که افرادی بی اراده و بی هویت و اجنبی پرست تحویل جامعه میده
ساچمه تفنگ بادی های ایران با قیمت معقول و کاربردی تولید میشه و کسی که با بحث شکار و تفنگ آشنا باشه و از کودکی با تفنگ بزرگ شده باشه ارزش این ساچمه ها رو میدونه
گاها این ساچمه های فانتزی خارجی هر عدد 200 تومن برای تیرانداز آب میخوره آیا منطقی تفریح و هدف زنی با این ساچمه های مثلا دقیق؟!
سعی کن 1 گوشه کار رو بگیری کمکی باشی مسخره کردن و مغلطه بازی رو همه بلدند پسر خوب
خوشبختانه شرکت بیژن هم با تولید ساچمه های خوب و حرفه ایش نیاز تیراندازان در بحث هدف زنی رو کاملا برطرف کرده و صادر به کشورهای برون مرزی هم می کنند دست مریزاد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۱۲-۱۳۹۶ ۰۹:۵۸ عصر، توسط پژمان.)
۱۲-۱۲-۱۳۹۶ ۰۹:۴۱ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط alimaleki
**
عضو نیمه فعال
عنوان : passenger
اعتبار: 12
سپاس شده 634 بار در 220 ارسال
ارسال: #22
نقل قول:نمیدونم پشت این کار و هدفت چی بوده و هست
پشت کار هدفه دیگه. پشت هدفم مگه داریم؟

نقل قول:اینجاست که یاد این شعر میافتم که میگه:
تا این سرزمین افرادی مثل شما خوش غیرت هست چه نیاز به دشمن؟!
این کجاش شعره
[تصویر:  40.gif]
نقل قول:یک کلام هم از جاستین بایبر
Justin bieber. بایبر چیه دیگه
21[تصویر:  21.gif]

نقل قول: ساچمه تفنگ بادی های ایران با قیمت معقول و کاربردی تولید میشه و کسی که با بحث شکار و تفنگ آشنا باشه و از کودکی با تفنگ بزرگ شده باشه ارزش این ساچمه ها رو میدونه
گاها این ساچمه های فانتزی خارجی هر عدد 200 تومن برای تیرانداز آب میخوره آیا منطقی تفریح و هدف زنی با این ساچمه های مثلا دقیق؟!
خوشبختانه شرکت بیژن هم با تولید ساچمه های خوب و حرفه ایش نیاز تیراندازان در بحث هدف زنی رو کاملا برطرف کرده و صادر به کشورهای برون مرزی هم می کنند دست مریزاد
از نظر قیمت حرفت نسبتا درسته. اما من فکر میکنم کسی که با بحث شکار و تفنگ آشنا باشه و از کودکی با تفنگ بزرگ شده باشه اصلا سمت ساچمه بیژن و ساچمه های دیگر هم کیفیت اون نمیره.

این مشکل قیمت که شما دارید میگید درمورد ایران میتونه درست باشه. دقیقا مثل قیمت فشنگ خفیف که در کشور های دیگه قیمت واقعا ناچیزی دارن ولی اینجا...
من نمیدونم ذهنیت شما از یه ساچمه حرفه ای واقعا چی هسن!
ساچمه های بیژن اصلا حرفه ای نیستند. این ساچمه ها بدرد استفاده در هیچ یک از تفنگ های بادی نمیخورن. درضمن من نمیگم همه ی ساچمه های داخلی بی کیفیت هستن. ساچمه های آذرخش نسبت به قیمتشون که تفاوتی هم با قیمت ساچمه های بیژن نداره واقعا عالی هستن.
-----------------------------------------
زندگی به خودی خود خوب نیست...مهم خوب زندگی کردن است. پس عاقل کسی است که سعی میکند تا جایی که میتواند خوب زندگی میکند. چنین فردی به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت میدهد...زود یا دیر مردن اهمیتی ندارد. مهم سالم یا مریض زیستن است، شاد یا غمگین بودن|||حتی اگر درست باشد که تا زندگی هست امید هم هست اما زندگی به هر قیمت ارزشی ندارد
۱۲-۱۷-۱۳۹۶ ۰۴:۵۳ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، Jafar43 ، alimaleki
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6939 بار در 1849 ارسال
ارسال: #23
این حرف پژمان جون که ارزونه خب قبول اما کسی که مباد یه پیسی پی حداقل 1.5 میخره و یه پمپ یا مخزن حدوداب کمش 800 تومن و یه دوربین کمس 300 تومن اونوقت از ابن تفنگ چه انتظاری جز به هدف زدن و دقت داره؟ مسلما مبره جب اس بی مبخره بسته ای 65000 تا به یه ساچمه کارش بشه و تو شکار هم پرنده نمیگه که چون ساچمت ایرانی آشغال بود الام من برای حمایت از کار و سرمایه ایرانی و اطاعت از مقام معظم رهبری یه شانس دیگه بهت میدم و پا نمیشم... خخخ
این حرفای شما فقط برای کسی صدق میکنه که ارزونترین تفنگ بازار یعنی یه تفنگ بادی چینی خریده 200 تومن و فقط میخاد یه چیزی باهاش شلیک کنه. دیکه کیفیت عمل و اینکه دقیق بخوره یا نه براش مهم نیس . که خب کسی هم که تفنگ به این داغونی گرفته معلومه اصلا این کاره نیس و چون زا همیت ساچمه مطلع نیس قیمت مناسب ساچمه های شما توجهشو جلب میکنه4
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۱۲-۱۸-۱۳۹۶ ۱۰:۳۴ صبح
 سپاس شده توسط sniper 20 ، Jafar43 ، alimaleki
*
Registered
عنوان : عضو سایت
سپاس شده 19 بار در 15 ارسال
ارسال: #24
ساچمه ی بیژن خیلی خوبه و من باهاش خال میزنم ولی شما بهش میگین آشغال با تفنگ 18 ژولی
۱-۱۰-۱۳۹۷ ۱۰:۰۶ عصر
 سپاس شده توسط alimaleki
*
Registered
عنوان : Registered
سپاس شده 2 بار در 2 ارسال
ارسال: #25
دوستان تو ساچمه های ارزون قیمت کالیبر 5.5 چی پیشنهاد میشه الان؟
پرو مگنوم ها که اصلا خوب نیستن
رنجر چیتا کیفیت ظاهریش خوبه ولی یکی فیت میره جا یکی شل
الماس هم شنیدم خوب نیست
یه مورد که تجربه ای ازش نشنیدم جگوار هست
به نظرتون ساچمه ی خوبیه جگوار؟
واقعا نمیدونم چی بخرم تو این رنج قیمت برای هدف زنی
۱-۱۲-۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ عصر
 سپاس شده توسط alimaleki
*
Registered
عنوان : عضو سایت
سپاس شده 19 بار در 15 ارسال
ارسال: #26
باید نسبت به قدرت تفنگ ساچمه رو انتخاب کنی البته از یه مارک خوب مثل گامو یا یه همچین چیزی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۳-۱۳۹۷ ۰۶:۰۵ صبح، توسط Jafar43.)
۱-۱۳-۱۳۹۷ ۰۴:۲۷ صبح
 سپاس شده توسط mr.x
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: