چوب های ماهیگیری
زمان کنونی: ۱۲-۴-۱۳۹۶, ۰۲:۰۳ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: hellboy
آخرین ارسال: hellboy
پاسخ: 1
بازدید: 3724

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چوب های ماهیگیری
نویسنده پیام
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 20 بار در 4 ارسال
ارسال: #1
چوب های ماهیگیری
باسلام
چوب ماھیگیری
چوبھای ماھیگیری از چوبھای کاسی و پشھ و غیره گرفتھ تا چوبھای دریائی ھمھ نوعی وجود دارد
50 گرم - اکشن سبک بین 0
250 گرم - اکشن نیمھ سنگین بین 50
400 گرم - اکشن سنگین بین 250
اکشن فوق سنگین 400 گرم بھ بالا
کھ اطلاعات روی چوب نوشتھ شده. اکشن بھ دو معناست یکی اینکھ چوب چھ میزان وزنی رو میتونھ پرتاب کنھ و اینکھ
برای چھ سبک ماھیگیری قابل استفادست.
اکشن سبک برای قزل الا و لانسھ کشی مناسبھ.
اکشن نیمھ سنگین برای کپور ماھیان و زردپر
اکشن سنگین برای اسبلھ
اکشن فوق سنگین برای ماھیگیری دریایی
طول چوب ھم نسبت بھ نوع ماھی و مکان ماھیگیری تغیر میکنھ بھتر برای قزل الا و ماھیگیری رودخانھ ای از طول
2.50 تا 2.80 استفاده بشھ و برای کپور از 3.60 بھ بالا
این باور کھ ھرچھ چوب بلند تر باشھ بھتره کاملآ اشتباھھ و ممکنھ سیستم ماھیگیری رو بھم بریزه.
در انتخاب چوب سعی کنید از یک مارک خوب تھیھ کنید کھ یھ عمر واستون کار کنھ .
یکم خلاصھ وار راجع بھ چند چوب تخصصی و نوع ماھی میگم شاید مفید باشھ برای دوستان
1.کپور ھمونجور کھ قبلنم گفتھ شد بھترین سایز جوب 3.60 کھ اکشن بالایی داشتھ باشھ و اگھ مشکل حمل و نقل ندارین
دو تیکھ بھتره اگھ نھ کھ سھ تیکھ بگیرین این چوبا از چوبای تلسکپی بھتر جواب میدن و کمتر مشکل ساز میشن
و چند cormoran ,k-carp , dam خوشبختانھ چوبای کپوری مارکھای بزرگ دنیا ھم وارد ایران میشن مثل محصولات
شرکت دیگھ اگھ بور تخصصی کپور میگیرین و قیمت واستون زیاد مھم نیست میتونید از این چوبا استفاده کنید کھ بین 70
تا 200 تومن وجود داره و اینرو بدونید کھ تمام این چوبا برای دو سیستم کف خواب و شناوری متفاوتند کھ بھ نوع
میگن و حلقھ ھای کوچکتر با تعداد بیشتری داره کھ برای شناور یا فلوت استفاده میشھ mach شناوری
یا k-carp پیشنھاد میکنم چون ارزونتره و کیفیت خوبی داره اگھ دنبال بھترین ھستین کھ یا cormoran بھ شخصھ مارک
dam شرکت mad مدل ھای
2.قزل الا سایز چوب 2.60 یا ھمین حدود اکشن بالا کھ بتونید لانسھ باھاش پرتاب کنید و با فلوت یا شناور ریز با
طعمتون رو بھ فاصلھ دور پرتاب کنید و موقعی کھ قزل بھ قلاب میوفتھ اکشن بالا کنترل ماھیرو توی دستتون میگیره
2
چوب فلای فیشینگم ھست کھ کلن معقولش فرق میکنھ و من اصلا بھ تازه کارا پیشنھاد نمیکنم چون از ماھیگیری زده
میشن بھد اینکھ حرفھای تر شدین این روش ھم تجربھ کنید کھ سراسر لذتھ
3. یھ سری چوبا ھست کھ حالت عمومی داره و میشھ باھاش کپور متوسط یا قزل البتھ بھ صورت کف خواب یا اردک
رو پیشنھاد cormoran از شرکت top fish ماھی زرد پر و خیلی ماھیان دیگرو صید کرد توی این نموبھ ھا من مدل
میدم بھ شخصھ باھاش کار کردم و روتونو زمین نمیندازه
4.یھ نوع چوب سنگینم داریم کھ توی دریا استفاده میشھ کھ برای ماھیان سنگینھ و اکشن پایینی دارد
مخلصیم
۱-۲۴-۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط amiremadi ، rifles ، mr.x ، reza53 ، severus snape ، khashayar_rg ، Mars Bowhunter ، jalal-2013 ، andytanha ، MP HUNTER
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: