گروپ های شما
زمان کنونی: ۹-۱-۱۳۹۸, ۰۱:۴۶ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: rifles
آخرین ارسال: sniper 20
پاسخ: 100
بازدید: 261579

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروپ های شما
نویسنده پیام
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر با تجربه
اعتبار: 16
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 1926 بار در 397 ارسال
ارسال: #1
گروپ های شما
در اینجا اعضا میتوانند گروپ های خودشون رو قرار بدن تا بیشتر با دقت تفنگ و سازگاریش با انواع ساچمه ها آشنا بشیم، دوستانی که اینجا گروپ هاشون رو قرار میدن خوبه به چندتا نکته توجه داشته باشند،
اول اینکه گروپ گیری یک آزمایش علمی _تجربی هست و هدف از گروپ گیری مشخص شدن دقت تفنگ در فواصل و با ساچمه های مخطلف هست، پس باید شرایط گروپ گیری هم استاندارد باشه،و با ساپورت مناسب انجام بشه

دوم اینکه در گروپ گیری بهتره دستچین نکنیم و گروپ معمول رو قرار بدیم، ممکنه است دایستات پس از 10 بار گروپ گرفتن یک گروپ 2 سانتی در 100 متر حاصل بشه، اگه بیام فقط همون رو قرار بدم ممکنه کسی که میاد گروپ رو میبینه از اون تفنگ توقع اینچنین گروپی داشته باشد ، در صورتی که گروپ معمول این اندازه نیست، و این یک گروپ اتفاقی هست،

سوم: بهتره گروپ گیری به طور مستند بیان بشه و فاکتور هایی مثل نوع ساپورت وضعیت جوی و نوع ساچمه بیان بشه،
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

برای بازدید انجمن از گوگل کروم استفاده کنید ( دانلود )
۱-۳۰-۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط reza53 ، Jafar43
**
کاربر با تجربه
ارسال: #2
RE: گروپ های شما
تفنگ دیانای 48_52 قدیمی پدرم که بسیار نو و دست تمیز در حالی که تقریبا هم سن خودم هست، چون از مدتها پیش این سوال برام ایجاد شده بود که توی فاصله ی 40 متر فرق یک پی سی پی گران مثل آیر رنجر با یه فنری خوب و معمولی مثل 52 چی هست و تا چه اندازه این اختلاف دیده میشه، برای همین ابتدا تفنگ رو کمی گرد گیری و تمیز کردم سپس یک دوربین سنتر گزاشتم روش و تنظیم کردم توی فاصله 10 متری تیر روی تیر میزد از دقتش خوشم اومد،با ساپورت مناسب شوتینگ رست، توی 42 متری امتداد دیوار باغ روی یه کاغذ اندازه یک سکه دوتا دایره کشیدم، دوربین فنری رو کمی تنظیم کردم و توی اون فاصله یک میل دات باید میگرفتم زیر دوربین، دوربین آیر رانجر که KONUS M30 هست، از قبل روی حدود 40 متر تنظیم بود،تعداد 10 شلیک کراسمن 5.5 برای 52
و 10 شلیک ساچمه سامیانگ 28 گرینی برای آیر رنجر شرایط جوری هم سرد،اما بدون وزش باد دو شلیک اول آیر رنجر چون به نظرم هنوز گرم نشده بود یا خودم به حساسیت ماشه عادت نداشتم کمی به راست زد،52 هم چند شلیک اول کمی پرت زد اون دوتایی که بالا تر از همه زده. اما بقیه خوب زد، اگر اون دوتا شلیک اول از آیر رنجر را خطای خودم بدونیم 8 تا شلیک داخل دایره ای اندازه یک سکه به قطر 2 سانتی متر زده، ساچمه ها دستچین شده یا وزن شده نبود برای همین فکر میکنم از 8 تا ساچمه ای که به مرکز دایره خوردن 3 تا که کمی اختلاف وزنی داشتن مقداری بالاتر و 5 تا روی هم خورده،

گروپ،:

[تصویر:  2013_01_21_15_51_03.jpg]

این عکس هم از 52 در کنار آیر رنجر میزارم تا خودتون تفاوت اندازه این دو رو متوجه بشین، 52 در برابر هیکل بزرگ دایستات مثل یک اسباب بازی می مونه

[تصویر:  2013_01_21_23_14.jpg]

(۱-۳۰-۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ عصر)reza53 نوشته شده توسط:  متشكر از زحمت شما بابت گروپ گيري و اما چند نكته:
1-همون طور كه خودتون گفتيد ساچمه ها دست چين شده نبودند پس شرايط مساوي نبوده است
2-دوربين هر دو سلاح يكسان نبوده و به نظر من اگر پايداري دقت دوربين 52 مورد ترديد است بهتر است با سايت مكانيكي اين كار انجام شود
3-ساچمه ها هم از يك نوع نمي باشند
4-برد 42 متر به نظر من براي 52 جهت گروپ گيري مقداري زياد است و ناحيه بحراني براي اين سلاح را رد كرده باشد
4-اگر دو تيري كه در pcp بيرون هدف خورده است را به دلايلي كه خودتان گفتيد (گرم نبودن سلاح يا عدم عادت تيرانداز به سلاح) صرف نظر كنيم گروپ اير رنجر بهتر است و اگرنه كه به نظر بنده هر دو گروپ تقريبا يكسان هستند

بله آقا رضا فرمایش شما صحیح، اما همیشه مهمات و دوربین برابر شرایط برابر ایجاد نمیکه، چون هر نوع سلاح بادی یا پی سی پی یک برخورد و سازگاری متفاوتی با یک نوع ساچمه داره، مثلا اگر به جای ساچمه سامیانگ 28 گرینی برای آیررنجر از ساچمه کراسمن 14 گرینی استفاده کنیم گروپ بسیار بدی خواهیم داشت چون وزن و شکل این ساچمه هیچ تناسب و سازگاری با لوله و قدرت 120 ژولی این تفنگ نداره، مثلا به یاد دارم اولین بار روی آیر رنجر از ساچمه پرو مگنوم 15 گرینی استفاده کردیم در مسافت 30 متری 30 سانت گروپ میداد!!
در صورتی که این تفنگ با ساچمه های سنگین مثل جی اس بی 25 گرینی یا سامیانگ های 28 و 32 گرینی دقتی بسیار بالا دارند، و همینطور هم دیانا 52 22_26 ژولی توان پرتاب ساچمه های 28 گرینی را ندارد، و توی 30 متر نیم متر افت داره و ساچمه به راحتی هنگام شلیک دیده میشه،
برای همین به ناچار برای مقایسه نمیتوان همه چیز را برابر گرفت، و بهتره برای هر تفنگ با ساچمه مناسب خودش گروپ گرفت،
همین نکته سازگاری در نوع دوربین هم صادق هست ، دوربین کونوس ام 30 یک دوربین با زوم بالا و حساس به لگد دوطرفه فنری هست و نمیشه روی 52 نصب کرد تنظیمش به هم میخوره، اما در عوض دوربین سنتر پوینت برای تحمل لگد دو طرفه تفنگ های فنری نظیر 52 ساخته و طراحی شده،
دلیل اینکه دو شلیک به سمت راست زد اینه که بنده راست دست هستم، و قبلش با دیانا 52 شلیک داشتم که ماشه سفت تری در قیاس با ماشه حساس آیر رنجر داره، برای همین چون به ماشه 52 عادت کرده بودم فشاری بیشتر از حد نیاز به ماشه آیر رنجر آوردم که کمی تفنگ رو به سمت راست کشید و باعث شد دوتا تیر اول کمی به راست تمایل کنه،
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۲۰-۱۳۹۲ ۰۷:۵۶ عصر، توسط rifles.)
۱-۳۰-۱۳۹۲ ۰۷:۲۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط reza53 ، amiremadi ، saeid hunter ، severus snape ، hossien ، khashayar_rg ، Jafar43 ، mr.x ، stop ، bijansniper ، Achilles7319
**
کاربر با تجربه
ارسال: #3
تست عجیب دیروز ما، گروپ گیری در 250 متری با پی سی پی!!!
اسلحه: اف ایکس لوگان اسلو 0.22
فاصله 250 متر!!!
ساچمه: jsb 18 گرینی
ساپورت،بشکه خالی نفت،
تعداد شلیک: 6 شلیک
اندازه گیری فاصله با رینج فایندر والتر
زوم دوربین: روی 30

[تصویر:  22.jpg]

[تصویر:  2013_04_21_13_48_38.jpg]

[تصویر:  23.jpg]

فیلم هم از گروپ گیری تهیه کردیم،حجمشو کم کردم بتونید دانلود کنید

http://s4.picofile.com/file/7734509351/14.wmv.html
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱-۱۳۹۲ ۱۱:۰۱ عصر، توسط rifles.)
۲-۱-۱۳۹۲ ۰۵:۰۲ عصر
 سپاس شده توسط reza53 ، amiremadi ، saeid hunter ، severus snape ، hossien ، Jafar43 ، mr.x ، ali212 ، MP HUNTER
**
کاربر با تجربه
ارسال: #4
یک آدم که .... میاد میگه از شش شلیک 2 تاش به سطل آهنی خورده دوتاشم توی خاک که در جواب ایشون یا کسانی که احیانا ممکنه تیز هوشی لازم رو نداشته باشن متوجه بشن باید بگم توی کلیپ شلیک دوم که به ظاهر فکر کردیم به خاک خورده توی فیلم هم اگه دقیق نگاه نکنید ممکنه متوجه نشید که از کاغذ سیبل کوشه دست راست رد میکنه و بعد خاکش که با هوا بلند میشه از کنارش دیده میشه، و صدای برخورد به فلز که توی یه شلیک میاد مربوط به قسمتی فلزی پایه سیبل هست که بعضی از شلیکا بهش میخورن صدای فلز میده، شاید انتظار دارن یه کاغذ بدون پایه راست وایسه
اما بعضیا دنبال چه بهانه تراشی هایی که نمیرن چون میدونستم گروپکیری در این فاصله چه قدر کار نادری هست ازش فیلم تهیه کردم که دیگه سوالی باقی نزارم، اما کسی که بخواد گیر بده و قصدش کلا این باشه میگه فیلم هم فوتوشاپه 21، تفنگ هم دکوریه و هزار جور بهانه دیگه که نمیدونم به این جور افراد چی باید گفت
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۲۳-۱۳۹۲ ۰۵:۴۵ عصر، توسط rifles.)
۲-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۰۷ عصر
 سپاس شده توسط amiremadi ، reza53 ، severus snape ، mokhtar ، Jafar43 ، Achilles7319 ، ali212 ، MP HUNTER
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 21 بار در 4 ارسال
ارسال: #5
تعداد ساچمه شلیک شده 7
بخشید کیفیت عکس بده نمی خواستم بزارم اما می خواستم بدونم مشکلم چیه.چون 3تا دقیقا روی هم و 4تای دیگه روی هم.
ساچمه پرومگنوم.
[تصویر:  up.jpg]

(۲-۲۹-۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ عصر)rifles نوشته شده توسط:  آقا خشایار، باید به این نکته توجه داشته باشید که، ساچمه های گامو پرومگنوم کلا ساچمه های دقیقی نیستند، و در مقایسه با ساچمه های گرانتری مثل دیابلو یا جی اس بی و کراسمن دقت کمتری در ساختشون شده پس کیفیت و قیمت پایینتری داره، برای اینکه شما یک گروپ خوب بگیرید علاوه بر ساپورت تفنگ و دوربین مناسب حتما باید به ساچمه مناسب هم فکر کرد، چون به تنهایی تاثیر خیلی زیادی داره، پس نباید از پرو مگنوم ها بیش از این انتظار داشته باشید، و فکر میکنم گروپ خوبی هست
ساچمه های پرو مگنوم کلا ساچمه های دقیقی نیستند، عوامل نا مطلوب زیادی مثل وجود پلیسه و اختلاف وزنی درشون مشاهده میشه، شما میتوانید با سابیدن و برطرف کردن پلیسه ها و دست چین کردن ساچمه هایی که از نظر وزنی در یک رنج هستند با رعایت سایر عوامل گروپ گیری مثل ساپورت مناسب ، و دوربین و... گروپ بهتری بگیرین،

(۲-۳۰-۱۳۹۲ ۰۳:۴۶ عصر)rifles نوشته شده توسط:  با یکبار نمیشه نتیچجه گیری کرد چون کاملا میتونه اتفاقی گروپ هر شکلی به خودش بگیره. ولی با این تفنگ و و ساچمه گروپ خوبی هست، اگر شما چندبار دیگه تکرار کردین به همین آرایش گروپ رسیدین اونوقت جای تعجب داره و باید روش بحث کرد67
۲-۲۹-۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط rifles ، Jafar43 ، mr.x ، alimaleki ، MP HUNTER
**
عضو سایت
اعتبار: 1
سپاس شده 113 بار در 16 ارسال
ارسال: #6
اینم گروپ با چند نمونه ساچمه که در بازار رایجن با شادو 1000کالیبر 4/5 و تعداد 5 شلیک وبا ساپورت و فاصله 15 متر.دوربین هم سنتر 3-9
[تصویر:  IMG_0013.jpg]

(۳-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۱۶ عصر)rifles نوشته شده توسط:  ممنون از گروپ گیری مفید شما، به نظرم گروپ گیری یک آزماش هست و یک آزمایش زمانی ارزشمند هست که بشه اونو جمع بندی کرد و یک نتیجه گرفت، پس توی این فاصله بهترین ساچمه برای شادو هزار گامو مچ هست، توی فواصل دورتر مثلا 30 متر هم اگه ممکنه آزمایش گروپ رو تکرار کنید، شنیدم ساچمه های سرتخت توی فواصل بالا بیشتر دچار انحراف میشن53
[تصویر:  tourterelle_des_bois_redu_1g.jpg]
GAMO SHADOW 1000
CENTERPOINT 3-9x32
۳-۵-۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ عصر
 سپاس شده توسط rifles ، mr.x ، mohsenm2 ، alimaleki ، ali212
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6955 بار در 1862 ارسال
ارسال: #7
یه سر بهبخش تیونینگ و مقاومسازی دوربین بزن شاید به دردت خورد،

بعدازظهری یه ساعتی پیش ازتاریکی هوا داییم که یه سالی از خودم کوچکتره اومد دنبالم بریم یه دوری بزنیم، 54 هم باخودمون بردیم پس از مدتها گردوخاکی ازروش بتکونیم،

گفتم اول یه تست دقتی از دوربین دستسازمون بگیریم ببینیم درچه حالیه، با ماژیک ( ای وای بر من الان یادم اومد همونجا جامونده ) اندازه یه سکه حدودای 2 سانت یه دایره کج و معوج روی تابلو کشیدم در فاصله 50 متری با زوم 12 برابر اندازه میلداتها دیده میشد،اول چهارتا شلیک با دیابلو انجام دادم، نتیجه اسفناک، گفتم ای وای برمن که دوربینم جواب نمیده؛ ( بعد که باپرومگوم گروپ گرفتم فهمیدم مشکل از خود ساچمه هست)
اینم نتیجش،

[تصویر:  244.jpg]

اما با پرومگنوم توی اون فاصله باوجود اینکه ساپورتم ( موتور سیکلت) مناسب نبود و دستن یکی دوسانت حول هدف لرزش داشت 3 تا شلیک کردم ا اون فاصله دور دیدم تیر روی تیر خورد و فقط نقطه برخورد بزرگتر شد کیف کردم، تیر چهارم کمی شل داخل شد ( ساچمه ها دستچین شده نبودند فقط اونایی که همون اول کار راحت داخل لوله میشد کنار میزاشتم، سفتاشو استفاده میکردم) که متاسفانه همین ریسک و شایدم استرس خراب شدن گروپ باعث شد چندسانت به چپ بخوره 146220
شلیک پنجم هم دیدم دقیق خورد روی اون ستای اول ( فاصله دوربود اینجور به نظر میرسید بینید نمای پشت دوربین از اون فاصله)

[تصویر:  DSC_0010.jpg]

اینم نتیجه کار وقتی رفتیم نزدیک

[تصویر:  DSC_0002.jpg]
بعدشم یه سرشیشه نوشابه همون فاصله دوبار پشت سرهم با دومیلدات هولد اور زدم که خیلی فاز داد دم 54 گرم

(۳-۱۳-۱۳۹۲ ۰۳:۵۹ صبح)reza53 نوشته شده توسط:  دوست عزيز از يك تكه كارتن خالي و يا مقوا به جاي سيبل استفاده كنيد
تير اندازي شما به تابلو سبب ريختن رنگ آن و پوسيدگي سريع تر آن مي شود5
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۲-۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ عصر، توسط mr.x.)
۳-۱۲-۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ عصر
 سپاس شده توسط rifles ، severus snape ، Jafar43 ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
ارسال: #8
امروز بعد ازظهر خواستیم رین استورم دوستم تست کنیم، یه دوربین بستم روش روانه تنظیم و تست شدیم، آخر کار هم پس از ترکوندن انبوهی شیشه نوشابه وقتی فشار مخزن اومد روی 80 بار، گفتیم یه گروپ گیری کرده باشیم،4

تفنگ: اوانیکس رین استوم
کالیبر: 4.5
ساچمه: سامیانگ 1.18 گرم ( درست یادم نیست چی بود)
5 شلیک با ساپورت
فشار مخزن: 80 بار
دوربین:----32319
[تصویر:  2013_06_21_19_10.jpg]

http://s4.picofile.com/file/7813293117/E...5.wmv.html

فیلم هم چون خورشید داشت غروب میکرد کیفیتش جالب نشد حجمش هم زیاد بود کم کردم
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۳۱-۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ عصر، توسط mr.x.)
۳-۳۱-۱۳۹۲ ۱۰:۱۴ عصر
 سپاس شده توسط rifles ، severus snape ، Jafar43
مدیر فنی انجمن
ارسال: #9

[تصویر:  Image0121.jpg]

حدود یک سال و نیم پیش من و شایان به اتفاق دوتا 54 ( یکی مال من یکی مال شایان) و یه والتر 1250 رفته بودم گروپ گیری،
گروپ اول تست دو تا 54 با ساچمه پرو مگنوم نامرغوب دستچین شده ( اونایی خوب و سفت جا نمیرفت کنار میزاشتیم) فاصله 50 متر با ساپورت ( زین موتور )

[تصویر:  0z_1_.jpg]

تقریبا هر دو تفنگ دقتشون مساوی بود

اما گروپ بعدی 54 من و والتر 1250 با ساچمه های پرو مگنوم نامرغوب، در 30 متری، 5 شلیک هرکدام، نتیجه ببینید، تا توضیح بدم :

[تصویر:  0z_2_.jpg]

تفنگ والتر 1250 انتظار میره به علت لوله ی خیلی بلندتر تعداد خان بیشتر و پی سی پی بودنش گروپ بهتری از 54 بده، اما اینجا میبینیم که توی این فاصله 30 متری خیلی پرت تر از 54 گروپ داده، به نظرتون علت چیه؟ ( خودم میدونما میخوام ببینم کی جواب میده شایان جواب تو قبول نیست1610)
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۴-۱۲-۱۳۹۲ ۰۵:۴۹ عصر
 سپاس شده توسط volkan ، Jafar43 ، rifles ، MP HUNTER
**
عضو سایت
اعتبار: 2
سپاس شده 98 بار در 16 ارسال
ارسال: #10
salam
ba ejaze man javab midaham chon dar pcp ha emkan tashkhise dorost ja raftane sachme nist va mesle tofange 54 ke ba dast sachme gozari mishe khob ya bad ja raftane sachme tashkhis nemishavad dad
ama agar sachme khob estefade konim deghat pcp haye kheshab khor bishtar hast
۴-۱۳-۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ صبح
 سپاس شده توسط mr.x ، severus snape ، Jafar43 ، rifles
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: