راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی
زمان کنونی: ۲-۲۶-۱۴۰۱, ۰۷:۵۷ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: yousefsh
پاسخ: 73
بازدید: 179024

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی
نویسنده پیام
مدیر کل
عنوان : Administrator-مدیرکل
اعتبار: 67
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 2237 بار در 389 ارسال
ارسال: #51
RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی
(۱۲-۲-۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ عصر)Yazdan نوشته شده توسط:  سلام من یه تفنگ بادی 5.5 کرال دارم متاسفانه بازشم کردم و دیدم فنرش شکسته کجا میتونم پیداش کنم و بخرم قیمتش حدودن چقده.بعدشم میخواستم بدونم میشه یه فنر بهتر براش انداخت اگه میشه شرایطش چیه. ممنون پیشاپیش بابت راهنمایی

درود برشما
دوست عزیز بهتره که شما از فنر شادو 1000 مارک نخجیر (از این جلدآبیها) استفاده بکنی.اینا امتحان خودشونو پس دادن و نسبت به قیمتشون می ارزند.
همانطور که دوست خوبمون جناب rezakaraj فرمودند واشر سر پیستونش رو با واشر دیانا 27 عوض کن که مکشش عالی بشه.113 از این واشر توو شیراز گیر میاد به قیمت 25000 تومن. قیمت فنر نخجیر 7000 تومن توو شرکت و حدود 15000 تومن توو مغازه ها هست.
خلق را تقلیدشان بر باد داد
ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
۱۲-۲-۱۳۹۲ ۰۷:۴۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mr.x ، stop ، Mars Bowhunter ، rezakaraj ، amiremadi ، Yazdan ، rifles ، MP HUNTER ، امیر
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 6 بار در 2 ارسال
ارسال: #52
دوستان من یه مگنوم 350 دارم که وقتی مسلحش میکنم قسمت اول خلاصی ماشه کلآ آزاد می شه و از حالت فنری بودن میاد بیرون! اما قسمت دوم مرحله
ماشه کاملآ خوب و نرمال عمل می کنه . در حالتی هم که سلاح مسلح نیست هر دو مرحله کاملآ نرم و عادی و فنری عمل می کنند .
ماشه از نوع T06 و تفنگ نیز نو و آک خریداری شده و حدود 300 ساچمه شلیک کرده . در ضمن مقداری با پیچهای تنظیم ماشه ور رفتم که کاملآ درست عمل
می کردند اما این لقی ماشه در مرحله اول و در حالت مسلح بودن را نتوانستم برطرف کنم . از اساتید خصوصآ MR.X عزیز که با این سیستم کاملآ آشنایی
دارند خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند .
۱-۱۵-۱۳۹۳ ۱۱:۰۵ صبح
 سپاس شده توسط mr.x ، amiremadi ، Achilles7319 ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6965 بار در 1864 ارسال
ارسال: #53
صفحه اصلی / سلاح های بادی ( فنری - پی سی پی pcp - نیترو پیستون - co2 ) / طبقه بندی بر اساس شرکت های سازنده سلاح های بادی فنری و پی سی پی / محصولات خانواده دیانا Diana products / سایر محصولات و تجهیزات / برسی ماشه های دیانا
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۵-۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ عصر، توسط mr.x.)
۱-۱۵-۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ عصر
 سپاس شده توسط atilap273 ، amiremadi ، Jafar43 ، MP HUNTER
مدیر کل
عنوان : Administrator-مدیرکل
اعتبار: 67
سپاس شده 2237 بار در 389 ارسال
ارسال: #54
(۹-۷-۱۳۹۳ ۰۹:۱۷ صبح)ehsan22 نوشته شده توسط:  سلام دوستان ایا زبونه ماشه کرال مگنوم گیر میاد یا باید بدیم تراش کاری بسازه؟13

کسی جواب ما رو نمیده؟
توو تاپیک گفت و گوی متفرقه پاسخ دادم ولی اینجا هم میگم:
اگه بخوای بدی به تراشکار هزینه اش از خود ماشه بیشتر میشه.کیت کامل ماشه کرال حدود 30 هزار تومن بیشتر نیست.(از این سایت میتونی خرید کنی)خودت هم میتونی درستش کنی.مال من خراب شد که یه خال جوش زدم روش و صافش کردم و دیگه تا الآن خراب نشده.(البته زیاد باهاش تیر نزدم)
خلق را تقلیدشان بر باد داد
ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
۹-۸-۱۳۹۳ ۰۸:۴۸ صبح
 سپاس شده توسط mr.x ، sniper 20 ، rifles ، MP HUNTER ، امیر ، LASTLIGHT
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 34
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #55
(۹-۲۳-۱۳۹۳ ۰۲:۰۵ عصر)ehsan22 نوشته شده توسط:  دوستان چند تا سوال درباره ی دیانا54دارم
1سیستم ریلی عمر تفنگ رو چقدر کم میکنه؟

کی گفته سیستم ریلی عمر تفنگ رو کم میکنه؟ اگر درست ازش استفاده کنید بیشتر از سایر تفنگ ها کار میکنه چون لگد سلاح از جمله عوامل مستحلک در درازمدت هست. نمونه تاثیر لگد در دیانا مگنوم های 350 که زیاد کار کردن میبینید، همشون جای دست ترک دیده میشه، همشون ماشه ها اثرت سابیدگی کج شدن لوله و شل شدن مدام پیچ ها مشاهده میشه.

2میشه بعد از مصلح کردن تفنگ رو به جلو حل داد؟

نه نمیشه چون خود تفنگ خودکار هنگام کوک شدن تفنگ رو به جلو هل میده؛ دیگه جلوتر که نمیره
به جای سوال پیچ کردن های بی انتها یه 54 از نزدیک ببین

3 به درد کسی میخوره که بخاد حدف زنی کنه ودر سال 10000تا شلیک داشته؟

10 هزار شلیک که شلیک زیادی نیست؛ حدود 40 تا بشته پرو مگنوم؛ مصرف سالانه علی ( مستر ایکس ) شاید بیشتر از این باشه؛ اما با این مصرف باید سه بار فنر و واشر تعویض بشه چون اجزایمصرفی هر تفنگی هستند,

4چسب زدن به ته قنداق جلوی شکستن قنداق رو میگیره؟

منظورت نمیدونم چیه اما مستر ایکس تو تاپیک دیانا 54 توضیح داده بود که روکش کردن انتهای قنداق 54 و 56 باعث عدم استحکاک میشه و احتمال شکستن اون قسمت کمتر میکنه. بشکنه هم مشکلی در عملکرد پیش نمیاد و شکستن اون قسمت میتونه به دلیل تنظیم نبودن ریل و این عادت که زیاد با دست پیستون قبل از کوک به جلو هل دادن هم میشه که توضیحش وقت گیره تا نداشته باشی نمیفهمی

5 با پرو مگنوم چطور میزنه؟
دستچین کنی تیرای با تلورانس که لق یا خیلی سفت جا برن دور بریزی که حدودا 1 از 5 تا پرومگنوم در حالت خوبش این مشکل رو داره میتونه گروپ 3 سانت توی 30 الی 40 متری بهت بده جمع تر شدن گروپ بسته به مهارت شما در فیلتراسیون ساچمه ها قبل از شلیک داره. استاد اینکار مستر ایکس یادم نیست قبلا در یه جایی دربارش گفته بود در کل پرومگنوم در شان این تفنگ نیست شما اگه 54 برای دقتش میخای با پرو مگنوم اون دقت نمیده

6حد اکثر تا چند متر میشه روش حساب کرد؟
بسته به توانایی شما در کارکردن با دوربین و نرم افزار چایرگان و درک شما از استفاده از میلدات و ساپورت خوب و ساچمه و دوربین و حساسیت ماشه و بینهایت چیز دیگه داره، یه آدم حرفه ای میتونه در 100 متری با ساچمه خوب راحت یه قوطی کنسرو بزنه و هیچ تفنگ فنر پیشتونی به جز 54 و 56 برای لانگسات های اینچنینی کارایی ندارن.

7تنظیم وزنش چطوه؟
وزن تنظیم بشو نیست شاید منظورت تعادل وزنه؛ تعادل وزنش عالیه اما برای سر دست زنی زیاد مناسب نیست چون سنگینه. در کل بدون دوربین خوشدست ترین خوشدست ها هست..

8چه دوربین هایی روش جواب میدن؟
طیف گسترده دوربین های با کیفیت و مخصوص فنری ها اما در ایران اینطور که میگن فقط لیپرس و سنترپوینت تاکتیکال

9دوربین زوم3-9 تا چند متر جواب میده؟

این سوالت پاسخی نداره چون به خیلی شرایط بستگی داره و پرسیدن چنین سوالی مثل حرف بچه هاست که وقتی بهشون میگی مامان و بابات چه قدر دوست داری با دست یه مقداری نشون میدن 21 از این سوالات احمقانه هست اما به طور کلی این زوم برای شلیک دقیق به هدف با ابعاد 3 سانت کیلزون تا 40 متری با ساپوت کافی هست
پیشاپیش از دوستان تشکر میکنم

خواهش میکنم این نکته توجه کن اگر واقعا هدفت خرید هست و سوالاتت هدفی در بر داره بپرس چون مثلا من الان 15 دقیقه از وقت استراحت بین دوتا کلاسم برای پاسخگوی گذاشتم پس برای وقت دیگران ارزش قائل باش.
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
۹-۲۳-۱۳۹۳ ۰۴:۰۰ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mr.x ، Engage Target ، MP HUNTER ، امیر
**
عضو نیمه فعال
عنوان : passenger
اعتبار: 12
سپاس شده 643 بار در 225 ارسال
ارسال: #56
(۹-۲۷-۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ صبح)joyandeh نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان محترم تفنگ مگنوم 350 رو باز کردم ميخواستم بدونم براي بستنش پيستون و واشر وفنر رو گريس کاري کنم اگه اره از چه گريسي استفاده کنم با تشکر از همکاري شما
دوست عزیز به هیچ وجه واشر سر پیستون رو گریس کاری و روغن کاری نکن6868
برای پیستون هم فقط یه لایه خیلی نازک از گریس پایه مس بمال روش برای نرم تر و روان تر کارکردن تفنگ.
(عکس از استاد kingmaker)
[تصویر:  05_14141521109991431.jpg]
توصیه نمیکنم فنر رو گریس کاری کنید اما اگر اصرار به این کار دارید یه مقدار از همون گریس پایه مس روی فنر بمال(یکم قدرت رو زیاد میکنه اما به مدت خیلی کم)
باز هم تاکید میکنم به هیچ وجه واشر رو به هیچ روغنی آغشته نکنید
------------------------------
!!Face down beneath the waterline gazing into the deep!!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲۷-۱۳۹۳ ۰۱:۲۲ عصر، توسط sniper 20.)
۹-۲۷-۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ عصر
 سپاس شده توسط mr.x
ناظم
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 15
سپاس شده 613 بار در 178 ارسال
ارسال: #57
(۶-۱۸-۱۳۹۴ ۰۱:۱۰ عصر)saazeara نوشته شده توسط:  سلام
دوستان بعداز تعویض فنر اسلحه دیانا56 ضامن اسلحه سفت شده ومسلح نمیشوددوستان لطف کننددرصورت امکان راهنمایی کنند
سلام دوست عزیز
ضامنو درست جا نزدین، ضامنو مجدادا در بیارید و به روش صحیح جا بزارید درست میشه.
تنها گنجی که به جستجو کردنش می ارزد، هدف است.

۶-۱۹-۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ صبح
 سپاس شده توسط MP HUNTER
ناظم
عنوان : اسی جون
اعتبار: 8
سپاس شده 280 بار در 119 ارسال
ارسال: #58
(۹-۲۷-۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ صبح)joyandeh نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان محترم تفنگ مگنوم 350 رو باز کردم ميخواستم بدونم براي بستنش پيستون و واشر وفنر رو گريس کاري کنم اگه اره از چه گريسي استفاده کنم با تشکر از همکاري شما
بله.
فقد فقد از گریس پایه مس اونم یک لایه بسیار نازک برای روان کاری.
توجه!
تیون قدرتی با گریس موقتی بوده و ما این کار را به عنوان روان کاری و بالا تر بردن عمر واشر به شما پیشنهاد میدهیم نه افزایش قدرت.

۷-۹-۱۳۹۴ ۱۰:۵۳ عصر
 سپاس شده توسط mohsenm2 ، Jafar43
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 17 بار در 8 ارسال
ارسال: #59
سلام به همه دیروز یه 45 ماشه 01 باز کردم که فنرش رو عوض کنم بعد از تعویض میخواستم تفنگ رو جمع کنم که موقع جا زدن پیم نگه دارنده ماشه قطعه 52 خم شد ( کلا از شکل اولیه خارج شد) خلاصه تفنگ رو بستم وقتی میخوام تفنگ رو مسلح کنم ماشه مسلح میشه اما پیستون رو ماشه گیر نمیکنه احتمال داره از همون قطعه باشه یا نه گیر کار جای دیگه هست /

اگه کسی عکس سالمشو داره بزاره شایت بتونم درستش کنم

http://up.vbiran.ir/uploads/7584145348268217930_%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%A7%2045.png
[تصویر:  7584145348268217930_%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D...7%2045.png]
۱۱-۳-۱۳۹۴ ۰۷:۴۱ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jafar43 ، son
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر با تجربه
اعتبار: 7
سپاس شده 242 بار در 52 ارسال
ارسال: #60
چطوری متوجه شدین ماشه مسلح شده؟ یعنی تفنگ به حالت ضامن میره ؟ ولی. پیستون ازاده .قبلا یک سری عکس کامل از ماشه ۰۱ داشتم .ولی اگه عجله دارین در فروم networke54 کاملترین اموزش ماشه ۰۱ وجود داشت.با یک سرچ کوچیک پیدا میکنید.
۱۱-۹-۱۳۹۴ ۱۲:۰۲ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، MP HUNTER
ارسال پاسخ 

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (2 کاربر):
Jafar43 (۲-۱۸-۱۴۰۱, ۰۶:۴۶ عصر)، MP HUNTER (۲-۲۲-۱۴۰۱, ۰۴:۳۶ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

انتخاب پوسته: