راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی
زمان کنونی: ۷-۲۹-۱۳۹۷, ۰۸:۵۹ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: amini10
پاسخ: 69
بازدید: 118145

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی
نویسنده پیام
مدیر کل
عنوان : Administrator-مدیرکل
اعتبار: 67
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 2229 بار در 389 ارسال
ارسال: #61
RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی
(۱۱-۲۶-۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ عصر)B.babak نوشته شده توسط:  سلام
من یه تفنگ گامو بلک فیوژن خریدم، طی چهار پنج بار که باهاش تیر اندازی کردم حدود ششصد تا تیر انداختم، آخرین باری که خاستم تفنگ رو مسلح کنم اینطوری شد که لوله حدود نود درجه که پایین اومد انگار پیستون به یه چیز خیلی سفت برخورد میکنه و مانع این میشه که لوله رو بیشتر پایین بیارم، کسی میدونه مشکل چی میتونه باشه؟ چیزی هست که خودم بتونم تعمیرش کنم؟
درود
دوست عزیز،چند دلیل میتونه داشته باشه.ممکنه که فنر و یا لوله فنر ، شکسته باشه و یا ممکنه که ماشه دچار مشکل شده و عمل نمیکنه.به هر حال تا بازش نکنید،نمیشه فهمید که مشکل اش از کجاست.
اگه اولین باری هست که میخواید تفنگ رو باز کنید،بهتره که از یه آدم با تجربه کمک بگیرید تا یه وقت دسته گل به آب ندید.کار پیچیده ای نیست ولی خب نیاز به کمی تجربه داره
خلق را تقلیدشان بر باد داد
ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
۱۱-۲۶-۱۳۹۴ ۱۰:۵۹ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط alimaleki ، sniper 20 ، son ، striker48
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #62
تفنگ قبلیم یه دونه از این چینی ها بود، اونو چند بار باز کرده بودم، الان اینو باز کردم، به کمک سر تیغ موکت بری درست شد 4
لوله فنر وصل میشه به یه دیسک نازک آهنی که از پشت با پین مهار شده، هرچی زور زدم که خدا رو شکر زورم نرسید پین اصلی رو از جاش در بیارم.
مشکل این بود که پین اصلی شکل یه استوانه هست که یه طرفش رو صاف کردن که به پشت لوله فنر میچسبید، حالا پین اصلی یه جوری چند درجه دور خودش میچرخید و این باعث میشد که لوله فنر موازی با مسیر رفت و آمد پیستون قرار نگیره، و موقع مسلح کردن پیستون به لوله فنر (که کج شده) گیر کنه، حالا من با گذاشتن چند تا تیکه تیغ موکت بری بین پایه ی لوله فنر و یه بخش فلزی از ماشه، باعث شدم که لوله فنر نتونه سر جاش کج بشه و داستان درست کنه، سه تا تیر هم هوایی زدم که مطمعن بشم مشکل رفع شده.
ولی برام سوال پیش اومد که گامو انقدر احمقه که همچین اتفاقی برای تفنگش بیوفته؟
۱۱-۲۷-۱۳۹۴ ۰۸:۰۲ عصر
مدیر کل
ارسال: #63
(۲-۱۴-۱۳۹۵ ۱۱:۲۳ عصر)striker48 نوشته شده توسط:  بالاخره به هر نحوی که بود . با سعی و حطا واشر پیستون رو خودم عوض کردم
موقع تعویض واشر دیدم چهار حلقه از فنر شکسته .
آیا فقط فنر فابریک خودش بهش میخوره یا فنر شادو 1000 یا فنرتفنگ دیگه ای هم بهش میخوره .
دوست عزیز( jafar43 ) مطالب خوب شما ( بررسی ماشه هاتسان )خیلی بمن کمک کرد . خیلی ممنون .

آفرین بر شما.راستش میخواستم عکس مراحل باز کردنش رو بذارم ولی متاسفانه وقت نداشتم.
علت شکستن فنر ، بیشتر به این خاطر بوده که از واشر فابریک استفاده میکردید.تیر انداختن با واشر فابریک رنجر،تا حدودی مثل باد خالی زدنه.
فنر شادو قطر بیشتری نسبت به فنر استرایکر داره و داخل پیستون،نمیره.فنر چینی 62 (33 حلقه داره) و چینی بی 3 (36 حلقه داره) بهش میخوره ولی قدرتش رو کمتر میکنه.(به خاطر تعداد حلقه های کمتر و نازکتر بودن مفتول فنر) فنر فابریک استرایکر حدود 30 هزار تومنه و میتونید از نمایندگی هاتسان(فروشگاه ذکرعلی) تهیه اش کنید.
در مورد مطلب آخرتون هم: سپاسگزارم.این قدردان بودن شما رو میرسونه.باور کنید که همون پست چند روز طول کشیده که کامل بشه تا کار شما عزیزان راحت بشه
۲-۱۵-۱۳۹۵ ۱۱:۴۶ صبح
 سپاس شده توسط MP HUNTER ، Engage Target ، logaritm ، alimaleki ، امیر
*
Registered
ارسال: #64
سلام دوستان. بنده گامو cfx دارم متاسفانه بعد از شلیک سه بسته ساچمه الان فنرش خرد شده. لطفا راهنمایی کنید تو تهران از کجا و چه فنری تهیه کنم ممنون میشم زود تر راهنماییم کنید.

Sent from my C6903 using Tapatalk
۱۱-۱۶-۱۳۹۵ ۰۹:۳۳ عصر
مدیر کل
ارسال: #65
(۱۱-۱۶-۱۳۹۵ ۰۹:۳۳ عصر)Amindav نوشته شده توسط:  سلام دوستان. بنده گامو cfx دارم متاسفانه بعد از شلیک سه بسته ساچمه الان فنرش خرد شده. لطفا راهنمایی کنید تو تهران از کجا و چه فنری تهیه کنم ممنون میشم زود تر راهنماییم کنید.

Sent from my C6903 using Tapatalk
درود
شما میتونید فنر شادو 1000 (مارک نخجیر) بهش بندازید که از فابریکش هم بهتره.دیگه اینکه از کدام مغازه میتونید تهیه کنید رو نمیدونم.باید بگردید تا پیدا کنید.
۱۱-۲۴-۱۳۹۵ ۰۷:۵۱ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، sniper 20 ، MP HUNTER
*
Registered
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال
ارسال: #66
سلام خدمت دوستان.
من یک تفگ بادی 5.5 داغون دارم که میخام درستش کنم.
تفنگو اوراق کردم و مشخص شد که فنر خرد شده و اون قسمتی هم که پیستون به ماشه وصل میشه کمی خراب شده.
فک کنم همین خرابی پیستون باعث شده که لول به ماشه گیر نکنه و علت کج شدن لول رو به بالا باشه (لول از ریشه رو به بالا کج هست و در تصویر با فلش شماره یک نشان داده شده.در چند جای دیگر لول هم کمی خمیدگی وجود داره).
1- چه نوع فنر و واشری برای این تفنگ پیشنهاد میکنید؟
2- کلا میشه نیترو پیستون واسه این مدل گذاشت؟ (با توجه به کج بودن لول لیاقت نیترو پیستون رو داره؟خخخخ).
3- پیستون رو دادم تعمیر کنن. چه جوشی واسه اینکار بهتره؟
4- در تصویر مشخصه اون میله که رابط لول و پیستون هست از وسط کمی خم شده. اگه صافش کنم مشکلی به وجود نمیاد؟
خوشبختانه لول به چپ و راست کج نشده فک کنم. فک میکنید پخشو پلا میزنه؟ یه زیر خاکی دیگه دارم ( البته واقعا زیر خاکیه خخخ ) باید برم ببینم اون تو این چند سال چه به سرش اومده. به هر حال ممنون میشم که به سوال هام جواب بدین. با تشکر.

tinypic.com/view.php?pic=1zq4u43&s=9
۴-۵-۱۳۹۶ ۰۸:۴۴ عصر
 سپاس شده توسط mr.x
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6943 بار در 1853 ارسال
ارسال: #67
اول به نظر من خرج این تفنگ کردن خرج آفتابه کردنه کلا بی خیالش بشو که نوش هم به درد نمیخوره
دوما کج شدن لوله به سمت به سمت بالا توی کمر شکنا رایجه خودمم نفهمیدم چه طور موقع خم کردن لوله فشار به پایین میاد ولی لوله در جهت مخالفش خم میشه. کسی فهمید به منم بگه.
اگرم لولش بدی تراشکاری صاف کنه دوباره خیلی زود کج میشه و کلا تفنگت زیادی بالا میزنه.
حالا ببینیم نظر بقیه چیه من میگم بندازش دور خودتو اذیت نکن4
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۴-۶-۱۳۹۶ ۰۳:۲۵ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، LASTLIGHT
مدیر کل
ارسال: #68
(۴-۵-۱۳۹۶ ۰۸:۴۴ عصر)LASTLIGHT نوشته شده توسط:  سلام خدمت دوستان.
من یک تفگ بادی 5.5 داغون دارم که میخام درستش کنم.
تفنگو اوراق کردم و مشخص شد که فنر خرد شده و اون قسمتی هم که پیستون به ماشه وصل میشه کمی خراب شده.
فک کنم همین خرابی پیستون باعث شده که لول به ماشه گیر نکنه و علت کج شدن لول رو به بالا باشه (لول از ریشه رو به بالا کج هست و در تصویر با فلش شماره یک نشان داده شده.در چند جای دیگر لول هم کمی خمیدگی وجود داره).
1- چه نوع فنر و واشری برای این تفنگ پیشنهاد میکنید؟
2- کلا میشه نیترو پیستون واسه این مدل گذاشت؟ (با توجه به کج بودن لول لیاقت نیترو پیستون رو داره؟خخخخ).
3- پیستون رو دادم تعمیر کنن. چه جوشی واسه اینکار بهتره؟
4- در تصویر مشخصه اون میله که رابط لول و پیستون هست از وسط کمی خم شده. اگه صافش کنم مشکلی به وجود نمیاد؟
خوشبختانه لول به چپ و راست کج نشده فک کنم. فک میکنید پخشو پلا میزنه؟ یه زیر خاکی دیگه دارم ( البته واقعا زیر خاکیه خخخ ) باید برم ببینم اون تو این چند سال چه به سرش اومده. به هر حال ممنون میشم که به سوال هام جواب بدین. با تشکر.

tinypic.com/view.php?pic=1zq4u43&s=9

درود بر شما دوست عزیز
ببخشید که دیر پاسخ دادم،یه مدت خیلی گرفتار بودم.
1-فنر و واشر خودش رو میخواد (چینی 62)
2-خیر.نیترو پیستون برای این تفنگ نیومده
3-همین جوش آهن براش مناسبه
4-حتما" باید صافش کنید که تفنگ کوک بشه

(۴-۶-۱۳۹۶ ۰۳:۲۵ عصر)mr.x نوشته شده توسط:  اول به نظر من خرج این تفنگ کردن خرج آفتابه کردنه کلا بی خیالش بشو که نوش هم به درد نمیخوره
دوما کج شدن لوله به سمت به سمت بالا توی کمر شکنا رایجه خودمم نفهمیدم چه طور موقع خم کردن لوله فشار به پایین میاد ولی لوله در جهت مخالفش خم میشه. کسی فهمید به منم بگه.
اگرم لولش بدی تراشکاری صاف کنه دوباره خیلی زود کج میشه و کلا تفنگت زیادی بالا میزنه.
حالا ببینیم نظر بقیه چیه من میگم بندازش دور خودتو اذیت نکن4

من هم با نظر دوست خوبم mr.x کاملا" موافقم و میگم که بی خیالش بشو.هر کاریش که کنی،دقتش خوب نمیشه.نه دقت این تفنگ خوبه و نه قدرتش و نه دوامش.پس خودتون رو خسته نکنید و پولتون رو هدر ندید.
در مورد اینکه چرا لوله رو به بالا خم میشه،علتش محکم بستن لوله است.اکثرا" وقتی تفنگ رو کوک میکنند و میخوان لوله رو چفت کنند،با ضربه این کار رو میکنن و همین باعث میشه که نیروی زیادی به لوله وارد بشه و به سمت بالا خم بشه.من همیشه یواش و با احتیاط لوله رو می بندم و تا حالا برام پیش نیومده که لوله تفنگم رو به بالا خم بشه.
نا گفته نماند که اگه تفنگ کوک باشه و ماشه رو بچکونید یا ماشه رد کنه،لوله با شدت بالا میاد و حسابی رو به بالا خم میشه مانند کلیپ زیر ;

http://s5.picofile.com/file/8160988968/W...e.mp4.html
۵-۲-۱۳۹۶ ۰۹:۴۰ صبح
 سپاس شده توسط mr.x ، mohsenm2 ، sniper 20
*
Registered
ارسال: #69
برای بازو بسته کردن گیج مخزن پی سی پی از چه آچاری باید استفاده کنیم و از کجا باید تهیه کنیم؟
۳-۹-۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ عصر
ارسال پاسخ 

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (1 کاربر):
zoobin (۷-۲۱-۱۳۹۷, ۰۹:۲۹ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

انتخاب پوسته: