سیستم خرید و فروش سایت را شما پیشنهاد دهید
زمان کنونی: ۳-۹-۱۳۹۹, ۰۲:۰۰ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: rifles
آخرین ارسال: Mars Bowhunter
پاسخ: 16
بازدید: 23374

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر با تجربه
اعتبار: 16
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 1927 بار در 397 ارسال
ارسال: #1
سلام دوستان مدتی هست بیشتر فعالیت های انجمن که از اول با هدف آموزش و مرجع آموزشی و علمی شدن تاسیس کردیم صرف خرید و فروش میشه و کاربرانی که از حیث فنی هیچ ارزش و فعالیتی برای بار علمی سایت ندارن عمده تاپیک های به روز سایت رو صرف خرید و فروش و کسب منفعت شخصی میکنند.
از طرفی وجود بخش های خرید و فروش میتونه برای بسیاری مفید باشه و نیاز های اعضا برآورده کنه پس با حذفشون هم موافق نیستم. اما بعضی از این سیستم آزاد برای دلالی استفاده میکنند و اجناس با قیمت های بالاتر از عرف بازار برای فروش میگذارند.
خودم دوست ندارم به تنهایی در این باره تصمیم بگیرم و دوست دارم نظرات شما برای یک سیستم خرید و فروش جامع در سات بدونم. پس اگه الگویی به فکرتون میرسه اینجا بگید تا باهم برسی بشه
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

برای بازدید انجمن از گوگل کروم استفاده کنید ( دانلود )
۸-۱۴-۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط reza53 ، Mars Bowhunter ، arrow ، Jafar43 ، severus snape
**
کاربر با تجربه
اعتبار: 18
سپاس شده 861 بار در 192 ارسال
ارسال: #2
RE: سیستم خرید و فروش سایت را شما پیشنهاد دهید
بسيار ممنون از شما
اولا افراد غير حرفه اي حق فروش داشته باشند
حالا از كجا بدونيم طرف غير حرفه اييه؟ از تعداد آگهي هاي فروش و معرفي هاي هدفدار
عموماتعصب خاص بر محصولات ناشناس و معرفي اونا و اگه كسي سوالي از قيمت يا كيفيت اون بپرسه اين پاسخ داده ميشه:"فقط من از اين تفنگ،دوربين،... دارم و فلان قيمت" اين نشون دهنده دلالي و بازار گرميه
ثانيا:براي فروختن محصول خودشون ديگر برند ها رو خراب نكنند و با داشته هاي ساير اعضاء احترام بذارن
ثالثا: در ابتداي ورود و عضويت با آگهي فروش داخل نشند
رابعا:لينك و آدرس پستي فروشگاه خاصي رو تبليغ نكنند
خامسا: خوب خامسا چي؟ خامسا و بقيه اش رو شما بگيد4
[تصویر:  05_1313651659531.jpg]
۸-۱۴-۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط rifles ، arrow ، severus snape
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 33
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #3
بله من کاملا موافق تغییرات هستم15 و خرید و فروش هم میتونه برای اعضا مفید باشه پس نباید به کلی ممنوع بشه. من مدت زیادی در بسیاری فروم فارسی و جز اولین کسانی بودم که در فروم ها فعال بوده پس آشنایی کاملی از تجربیات فروم ها و نحوهی خرید و فروش دارم به همین دلیل این سیستم پیشنهاد میدم.
باید برای کلیه خرید و فروش های افراد عادی فقط یک تاپیک باشه و یک نفر مسئول که یکی از مدیرا باشه. هرکسی میخواد جنسی و کالایی بفروشه به اون یک نفر یا مدیران پیام خصوصی میده همرا با عکس توضیحات و مشخصات و مدیر مسئول تمامی آگهی های اعضا رو در یک تاپیک عمومی در یک پست به صورت جدا اما در کنار هم قرار میده. و این کاملا برای افرادی که خیلی کم از سیستم خرید و فروش استفاده میکنند رایگان هست و نیازی نیست هرکسی برای فروش یک قوطی کبریت یک تاپیک بازکنه.

اما برای افرادی که زیاد خرید و فروش میکنند مثل مثلا جناب صالحی یا نمایندگی ها یا سایر بزینسر ها یک تاپیک بخش اختصاصی با انوان فروشگاه یا مغازه مثلا صالحی یا مثلا نمایندگی گامو باز میشه و میتونند تو اون تاپیک به صورت اختصاصی خودشون هروقت بخوان محصولاتشون بهبه نمایش بزارن و تاپیک اختصاصی خودشون داشته باشند.اما اگر این تاپیک و غرفه های اختصاصی کاملا رایگان باشه همه متقاضی این خدمت میشن پس فقط برای محدود کردن افراد مبلغ خیلی کمی از این اشخاص گرفته میشه.مثلا جناب صالحی بابت تاپیک فروشگاهی که برا محصولاتشون باز کرده مثلا ماهی 1000 تومن باید بپردازه. هم خیلی ارزونه و هم چون رایگان نیست فقط کسی که فروشنده عمده یا دلال یا بزینسر باشه تاپیک اختصاصی میخواد و از حجوم تاپیک ها برای فروش کاسته میشه. اعضای عادی هم خیلی راحت در یه تاپیک که به دست مدیر هست همه چیزای خورده ای که میخوان بفروشن میفروشن کاملا رایگان و فقط کسایی که کارشون خرید و فروش هست میتونند مثل دنیای واقعی که یک مغازه اجاره میکنند یک تاپیک مخصوص خودشون داشته باشند.

مثلا من شایان ج یک عضو عادی هستم میخوام یک تفنگ 350 به هر دلیلی بفروشم. میام یه پیام میدم به مدیر مربوطه مثلا الیسا ازش تقاضا میکنم برام تو تاپیک عمومی ( مثلا اسمشو بزاریم تابلو اعلانات یا تابلو فروش یا...) بزاره در پیام خصوصی بهش پیام میدم که این تفنگ مثلا من 10000 تومن میخوام بفروشم همراه با عکس و توضیحات الیسا هم در تاپیک عمومی اینو میزاره.
اما مثلا فرض کنیم من تاجر تفنگ هستم یا زیاد خرید و فروش میکنم مسلما یه تاپیک اختصاصی نیاز دارم که هروقت خواستم بدون احتیاج به مدیر جنسمو برای فروش بزارم هرچندتا که دوست داشتم و عکس محصولاتمو بزارم یا درموردشون مختصری توضیح بدم.
این بهترین سیستم هست. برای همین اول به جای بخش فروش و تاپیک های متعددش باید 2 تا بخش فروش عمومی و فروش اختصاصی ایجاد بشه و بخش فروش عمومی فقط برای مدیر هست و تاپیکی درش باشه مثلا با عنوان تابلو اعلانات فروش برای اعلانات اعضا که به وسیله مدیر فقط میتونه پست گذاشته بشه.
و بخشی با عنوان مثلا مغازه ها یا فروشگاهها هست که وقتی کلیک کنید مثلا 2تا فروشگاه صالحی و آقای ایکس و ایگرگ هست که میتونند تمام یچیزایی که میخوان بفروشن یه جا عرضه کنند. البته طبق قوانین سایت نه بدون نظارت
این الگوی پیشنهادی منه. اول ببینیم موافقین یا نه و اگر موافقین درباره جزیاتش بحث کنیم اوکی؟16113
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
۸-۱۵-۱۳۹۲ ۰۳:۰۳ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، rifles ، Mars Bowhunter
کاربر ارزشمند
اعتبار: 41
سپاس شده 3593 بار در 933 ارسال
ارسال: #4
البته این از یه لحاظ مشکل داره... اگه فردا مثل این موقعیتی که پیش اومد مشتری و فروشنده با هم مشکل پیدا کنند این بار پای مدیران و رئسای انجمن هم وسط می کشن و اونها رو هم مقصر می دونن 68
به نظر من همین که معامله فقط بین فروشنده و مشتری باشه و بس کلا دردسر کمتری برا سایت داره... البته این نظر بنده ست
GOD gives me nothing... But wants from me everything... 19
۸-۱۵-۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، adak
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6957 بار در 1863 ارسال
ارسال: #5
منم با شایان موافقم و طبق قوانین سایت ربطی هم به ما نداره فقط خوبیش اینه چون مفتی نیست کمتر تاپیک خرید و فروش میبینیم4 من میگم حداقل یه مدت امتحانش کنیم 4
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۸-۱۵-۱۳۹۲ ۰۵:۴۲ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، rifles
**
عضو نیمه فعال
عنوان : عضو سایت
اعتبار: 1
سپاس شده 112 بار در 43 ارسال
ارسال: #6
اصولا افرادی که خرید میکنن 2 دسته هستن :
1- افرادی که با اینترنت سرو کار ندارن ( حالا یا اهلش نیستن یا اعتقادی به خرید اینترنتی ندارن یا ...) و مستقیما حضوری به فروشگاه ها مراجعه میکنن یا اگرهم با اینترنت آشنا هستن به هر حال نهایتا کسب اطلاعات میکنن و بعد میرن از فروشگاه ها بصورت حضوری خرید میکنن و اعتقادی به خرید اینترنتی و .. ندارن.
این افراد که موضوع بحث نیستن.
2- افرادی که بر خلاف افراد فوق تو سایتها میگردن و با خریدهای اینترنتی مانوس هستند. عموما این افراد هم اینقدر سرچ کردن و اطلاعات دارن که پرت و پلاهای یه سری افراد رو تشخیص بدن ( از نظر قیمت) از نظر فنی هم که تو همین انجمنها و اینترنت اطلاعات کافی هست که کسی اگه دنبالش باشه بدون مشکل بتونه تصمیم بگیره و حتی مشاوره هم بگیره ، پس از این نظر هم وسواس موردی نداره و هر کسی مسئول کار خودشه.

در خصوص افراد حرفه ای هم باز هم به نظر من حضور شون نه تنها بد نیست بلکه بعضا به نفع مصرف کننده هم میتونه باشه چون بحث رقابت پیش میاد طرفشون مصرف کننده نهائی هست که عموما اطلاعات کافی رو داره و وجود این رقابت در نهایت به نفع خریدار میتونه باشه و کالا رو پائین تر از قیمت بازار تهیه کنه و این موضوع به برای سایت هم میتونه خوب باشه و تعداد بازدید کنندگان رو بالا میبره.

در نهایت موفق باشید

راستی اگه پورتالتون امکان ویرایش پست را به کاربر میداد خیلی بهتر میشد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۱۵-۱۳۹۲ ۰۸:۰۶ عصر، توسط adak.)
۸-۱۵-۱۳۹۲ ۰۸:۰۴ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، rifles
**
کاربر با تجربه
اعتبار: 16
سپاس شده 1927 بار در 397 ارسال
ارسال: #7
طرح جالبیه اما برای من خیلی دردسر داره باید کلی تاپیک ادغام و نوسازی کنم اما خلاقانه هست. علی جان و آقا رضا نظر شما درباره طرح شایان چیه؟
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

برای بازدید انجمن از گوگل کروم استفاده کنید ( دانلود )
۸-۱۵-۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط adak ، mr.x ، reza53 ، severus snape
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6957 بار در 1863 ارسال
ارسال: #8
خانوم مثل اینکه نخوندی من گفتم جالبه و بد نیست یه مدتی تست کنیم. اگه منظورت اینه منم یه سیستم پیشنهاد بدم. والا شرمنده هیچ نظری ندارم کلا مغزم تعطیله21
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۸-۱۵-۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ عصر
 سپاس شده توسط reza53 ، severus snape
**
کاربر با تجربه
اعتبار: 18
سپاس شده 861 بار در 192 ارسال
ارسال: #9
موافق شايان
البته تعرفه آگهي باز نگري بشه چرا كه سايت تخصصي، براي آگهي تخصصي تعرفه بالاتري مي طلبه
[تصویر:  05_1313651659531.jpg]
۸-۱۵-۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، severus snape
**
کاربر با تجربه
اعتبار: 33
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #10
خیلی خب حالا که سر اصلش به توافق رسیدیم بهتره درباره جزیاتش بحث کنیم. آقا رضا اون هزار تومن برای مثال گفتم4 بیشتر منظورم از یک هزینه کم کاهش تقاضا و کم شدن تاپیک فروش هست زیاد بحث اقتصادیش مطرح نیست چون برای یک فروم فقط چند صدهزارتومن در سال خرج هاستینگش هست
خب الان درباره جزیاتش بحث کنیم اول الیس که مدیره و اختیاراتش داره باید تاپیک ها درست کنه اول یه تاپیک مرای آگهی فروش عمومی هست که فقط مدیر میتونه آگهی درش بزاره. باید اسم اون تاپیک چی باشه؟ چیزایی که به ذهنم میاد مثلا دیوار؛ تابلو اعلانات تابلو اعلانات فروش. دکه اینا هستن شما اسم دیگری برا تاپیک به ذهنتون نمیاد؟

مورد دوم هزینه تاپیک اختصاصی برای فروش چندین جنس و به اختیار اعضا باید چه قدر باشه؛ چه طوری دریافت بشه و پولخ صرف چه کاری بشه.

مورد سوم: باید این توافقات دسته آخر به صورت خلاصه جمع بندی بشه و در بخش قوانین خرید و فروش اعلام بشه.

لطفا همتون کمک کنید و نظر بدین تا زودتر اینکار انجامش بدیم36132
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
۸-۱۶-۱۳۹۲ ۰۵:۳۵ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، mr.x ، reza53 ، rifles
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: