برسی ماشه های دیانا
زمان کنونی: ۴-۱۵-۱۳۹۹, ۱۲:۵۰ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: mr.x
پاسخ: 9
بازدید: 21357

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برسی ماشه های دیانا
نویسنده پیام
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 6957 بار در 1863 ارسال
ارسال: #1
برسی ماشه های دیانا
در این تاپیک به زودی قصد دارم به طور تخصی درباره ماشه های شرکت دیانا از تی 1 تا تی 6 بحث کنیم و با هم مقایسشون کنیم4

اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۹-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۱۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jafar43 ، Mars Bowhunter
مدیر فنی انجمن
ارسال: #2
RE: برسی ماشه های دیانا
ماشه تی 5 دیانا t 05 diana trigger sistem

اگرچه الان جدیدترین مدل ماشه های دیانا مدل t06 هست اما فعلا میخوام به ماشه تی 5 به طور تخصصی بپردازم.

ماشه تی 5 دیانا یه سیستم ماشه با سه مفصل متحرک و به اصطلاح سه مرحله هست. قبل از روی کار آمدن ماشه جدید دیانا یعنی ماشه تی 06 ماشه بسیار خوبی محسوب میشد.
درشکل زیر اجزای اصلی این ماشه میتونید ببینید:
[تصویر:  12_13138685463672771.png]

و اینم تصویر تمامی 19 تکه اصلی باز شده ( و 25 تکه فرعی که به سایر اجزا وصله)

[تصویر:  12_13138685463683652.jpg]

پس از بسته شدن وجای گرفتن تمامی اجزا درجای خود به این شکل میباشد

[تصویر:  12_13138685463695123.jpg]

ماشه های تی 5 در مقایسه با ماشه های جدیدتر تی 6 کیفیت و عمر کمتری دارند چون به دلیل اینکهه تولیدشون با بحران مالی دیانا همراه بوده در مدل قبل از تولید سری جدید تی 6 از پلاستیک در اجزاییی که هیچ فشار خاصی برشون نیست استفاده شده اما تنها تکه پلاستیکی ماشه اهرم اصلی شماره 1 ( ماشهای که با سرانگشت شما تماس داره)
هست و فشار کمی روشه و هرگز به دلیل پلاستیکی بودنش نقصی نداره چون جز اهرم های اصلی درگیر و استهلاکی نیست.
اما جنس قسمت بالایی بدنه ماشه که چدنی یا آلمونیومی هست و دقیقا در قسمتی که سوراخ های نگه داری پیم قرار داره به مرور گشاد میشه و این گشاد شدن خودش همچون نظریه اثر پروانه ای بر سایر اجزا تاثیر منفی میزاره و در نهایت باعث ازکار افتادن و شکستن ماشه میشه ( در داز مدت) در عکس زیر با فلاش قرمز محل کشاد شدگی مشخص کردم

[تصویر:  12_13138685565280571.jpg]

و اینم 19 تا قطعه اصلی ماشه تفنگ که من بازش کردم

[تصویر:  12_13138685565288992.jpg]

اما ویژگی ماشه تی 5 که من بسیار مورد پسندم بود امکان رسوندن ماشه با حساسیت های بسیار بالا هست. که در مدل جدید تی 6 برای افزایش ایمنی به طور عادی نمیشه ماشه رو در اون حد خطرناک که مورد پسند من هست بالا برد ( البته برای من کارر نشد نداره هه هه 21)
ماشه تی 5 فقط یک پیچ تنظیم حساسیت جلوی ماشه داره که با بازکردنش حساسیت ماشه افزایش یدیم و این حساسیت هیچ حد ینداره میتونیم تا جایی که ماشه عمل نکنه یه حت یبا ضربه شلیک کنه ( که البته بسیار خطرناکه) تنظیمش کرد که من حساسیت حدود 30 گرم تنظیمش میکردم تا با ضربه شلیک ناخواسته نداشته باشه. و با کوچکترین فشار روی ماشه شلیک کنه.

همچنین ضامن خودکار در ماشه تی 5 میشه به راحتی ازکار انداخت تا باهربار کوک شدن روی ضامن نره و ماشش قفل نشه. که در فیلم که آخر ارسال گذاشتم کامل آموزش دادم.

باز و بسته کردن ماشه تی5 سخت تر از ماشه تی 6 هست و ممکنه پس از هربار تعویض و باز کردن فنر و پیستون مجبور باشید یه بخشیشو از نو ببندید برای همین چون میدونم این مشکل خیلی ها هست در یه فیلم آموزشی 10 دقیقه ای کاملا باز و بسته کردن ماشه تی 5 نشون دادم و اجزا و مراقبت هاشو هم بهش پردختم.
شرمنده اگه کیفیتش خیلی بالانیست چون با موبایل فیلم گرفتم و مجبور شدم حجمشو برای آپلود تا 18 مگابایت کاهش بدم

میتونید این ویدئوی جامع آموزشی در کانال آپاراتم با کلیک بر روی اینجا مشاهده

کنید
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۲۴-۱۳۹۳ ۱۱:۱۱ صبح، توسط mr.x.)
۹-۲۱-۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، rifles ، severus snape ، Jafar43 ، logaritm ، shank ، اژدر
مدیر فنی انجمن
ارسال: #3
یه سوال دارم که البته شاید جاش در قسمت راهنمایی بری تعمیره ولی فعلا چون وقت ندارم همینجا میپرسم

ماشش تی 6 هست میخواست فنرشو باز کنه یهو پینو کشید در و ماشه و تمام قطعاتش ریخت بیرون همشو بستم فقط یه تکه که با فلش قرمز مشخص کردم اضاف اومده چون فعلا ماشه تی 6 دم دست ندارم نگا کنم ازتون کمک میخوام اونایی که ماشه تی 6 دارن بگن این کجا میخوره خودم گمون کنم یه جایی نزدیک اون علامت سوال قرمزه بخوره اگه میدونید لطفا با عکس کمکم کنید ببینم کجا گیر میکنه

[تصویر:  13_1313869595439951.jpg]
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۶-۱۳۹۲ ۰۵:۳۹ صبح، توسط mr.x.)
۹-۲۲-۱۳۹۲ ۰۹:۵۳ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، severus snape ، logaritm ، amiremadi ، Jafar43 ، mohsenm2
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 33
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #4
[تصویر:  13_13138696854121991.jpg]

به عکس بالا نگاه کن. این یه تکه یکتکه و وصل از بدنه فلزی هست جدا نمیشه پس حتما شکسته. دورشو با دایره سبزرنگ مشخص کردم دقیقا در جلوی اهرم اول ماشه هست و کار خاصی نداره فقط نمیزاره ماشه زیادی جلو بره و خلاصی ماشه رو کم میکنه باید یه راه یپیدا کنی دوباره جوش بدی یا متصلش کنی.
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲۳-۱۳۹۲ ۱۲:۲۳ صبح، توسط severus snape.)
۹-۲۳-۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mr.x ، logaritm ، amiremadi ، Mars Bowhunter ، mohsenm2
مدیر فنی انجمن
ارسال: #5
ماشه تی 6 دیانا از کیفیت بالاتری نسبت به ماشه های قدیمی و مدل قبلش تی 5 برخورداره، این ماشه تمام فلزیه و مکانیزم کارکردش شباهت کمی به مدل تی 5 داره؛ در عین سادگی و اجزای کمتر بسیار هوشمندانه تر و پیشرفته تره؛ یکنواختی کاملی در تمام مراحل چکاندن ماشه احساس میشه که چندان به سلیقه اونایی که به سفتی اشه قبل از شلیک عادت کردن ممکن خوش نیاد 4 از خصوصیات این ماشه پیشرفته جدید تنظیم پذیری بالای سه حالت خلاصی ماشه،فشار کشش ماشه، و حساسیت هست. این عکس زیر رو توجه کنید:

[تصویر:  Mecanismo%20gatillo%20Diana%20T06.jpg]

پیچ شماره ۱ که تنظیم خلاصی ماشه هست را اگر کاملا شکل کنید خلاصی ماشه از بین میره
پیچ شماره 2 پیچ تنظیم حساسیت ماشه هست با سفت کردن یعنی چرخش در جهت عقربه های ساعت حساسیت ماشه زیاد میشه میکنه.تا جایی که با اشاره شلیک بشه.
پیچ شماره 3 که درپشت زبانه ماشه قرار داره که میزان وزن ماشه رو تغییر میده.با تنظیم این پیچ به نرمی بیشتری در ماشه میرسید.

برتراند راسل
۱-۱۵-۱۳۹۳ ۱۲:۱۸ عصر
 سپاس شده توسط amiremadi ، Jafar43 ، shank ، Mars Bowhunter
کاربر ارزشمند
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 41
سپاس شده 3593 بار در 933 ارسال
ارسال: #6
عالی بود دمت گرم کارت درسته 4111
میگم مدل های قدیمی دیانا ماشه T04 و T03 اونها دیگه قضیه شون چیه؟!!!
پس ماشه T05 کلا تعطیل می باشد!!!
GOD gives me nothing... But wants from me everything... 19
۶-۱۰-۱۳۹۳ ۰۲:۵۴ عصر
 سپاس شده توسط mr.x
مدیر کل
عنوان : Administrator-مدیرکل
اعتبار: 67
سپاس شده 2237 بار در 389 ارسال
ارسال: #7
(۸-۱۵-۱۳۹۳ ۰۸:۱۴ صبح)ehsan22 نوشته شده توسط:  سلام دوستان یه سوالی داشتم
میشه ضامن اتوماتیک ماشه تی 6 رو از کار انداخت17 ؟
آره.چرا نمیشه.ولی بهتره که اینکار رو نکنیم.فکر نمیکنم دادن ضامن به جلو کار سختی باشه که بخوای از کار بندازیش.منم اوایل عادت نداشتم و چند بار پیش اومد که خواستم بزنم و دیدم که رو ضامنه ولی در مدت کوتاهی بهش عادت کردم.
(۸-۲۲-۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ عصر)ehsan22 نوشته شده توسط:  دوباره سلام دوستان4دوباره سوال دارم124
1 قیمت ماشه تی 6 چنده ؟
2 عمر ماشه تی 5 چند شلیک هستش؟
3 ماشه تی 6 چند شلیک هستش؟
ببخشید من تازه کار هستم حالا حالاها حالا ها مزاهم بچه های انجمن هستم 132
درود
1 همین الآن زنگ زدم به آقالو و گفتش که 190 هزار تومن
2 بستگی به نحوه استفاده کردن شما و یه سری چیزای دیگه داره.اگه ساچمه سبک باهاش نزنید و خالی شلیک نکنید و همچنین زیاد در حالت کوک نگهش ندارید و فنر قویتر بهش نندازید،به این راحتی ها خراب نمیشه ولی آمار دقیقی نمیشه داد که چند تا دوام میاره.
3 اینم توضیحاتش مثل گزینه 2 هست با این تفاوت که ماشه تی 6 از تی 5 هم نرمتر و هم با دوامتره.در کل تی 6 بهتر از تی 5 هست.
خلق را تقلیدشان بر باد داد
ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
۸-۱۵-۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ صبح
 سپاس شده توسط mr.x ، mohsenm2 ، logaritm ، MP HUNTER
مدیر کل
عنوان : Administrator-مدیرکل
اعتبار: 67
سپاس شده 2237 بار در 389 ارسال
ارسال: #8
آموزش باز و بسته کردن ماشه دیانا T06
در اینجا قصد دارم آموزش باز و بسته کردن ماشه دیانا T06 رو براتون بذارم.
قطعات رو شماره گذاری کردم تا بهتر بشه توضیح داد:

[تصویر:  01.jpg]

جای پین هارو هم شماره گذاری کردم:

[تصویر:  02.jpg]

نخست باید قطعه شماره 2 رو بندازیم داخل جای پین شماره 1 و سپس کوتاهترین پین(شماره 3) رو جا میزنیم.

[تصویر:  03.jpg]

[تصویر:  04.jpg]

حال نوبت جا انداختن قطعه 4 هست:

[تصویر:  05.jpg]

[تصویر:  06.jpg]

قطعه 6 رو مانند شکل زیر میندازیم داخل قطعه شماره 5 و بعد فنرش(شماره 7) رو جا میزنیم.

[تصویر:  07.jpg]

[تصویر:  08.jpg]

اینطوری جاش میزنیم:

[تصویر:  09.jpg]

[تصویر:  10.jpg]

حالا برای جلوگیری از افتادن قطعات،پین های بزرگ رو جا میزنیم.اما قبلش دقت کنید که فنر ضامن،در مسیر پین قرار نگرفته باشد:

[تصویر:  11.jpg]

[تصویر:  12.jpg]

[تصویر:  13.jpg]

مانند شکل زیر،فنر رو جا میندازیم.(قطعات 8 و 9)

[تصویر:  14.jpg]

[تصویر:  15.jpg]

حالا اون سر فنر (شماره 10) که باریکتر هست رو جامیندازیم:

[تصویر:  16.jpg]

[تصویر:  17.jpg]

حالا باید فنر رو بندازیم داخل قطعه شماره 2 (همونجایی که توو عکس زیر با خط قرمز مشخص کردم)

[تصویر:  18.jpg]

حالا باید بیفته داخل جای پین شماره 2 و سپس اون پین(شماره11) که قطورتر از بقیه هست رو جا میزنیم:

[تصویر:  19.jpg]

[تصویر:  20.jpg]

اگه درست جا افتاده باشه باید مثل زیر کمی فاصله بین اون دو قطعه باشه.اگه به هم چسبیده باشند یعنی درست جا نیفتاده:

[تصویر:  21.jpg]

مانند زیر باید قطعه 13 داخل 12 پیچ بخوره و سپس خار(شماره 14) رو جا میزنیم:

[تصویر:  22.jpg]

[تصویر:  23.jpg]

[تصویر:  24.jpg]

حال باید بیفته داخل جای پین شماره 3 و پین (شماره 15) رو جا میزنیم:

[تصویر:  25.jpg]

[تصویر:  26.jpg]

فنر (شماره 16) رو برمیداریم و یه سرش رو میندازیم توو قطعه مشخص شده در عکس زیر:

[تصویر:  27.jpg]

سر دیگر فنر رو جا میندازیم:

[تصویر:  28.jpg]

[تصویر:  29.jpg]

به مانند شکل زیر پین کوچک(شماره 17) رو میندازیم داخل ماشه:

[تصویر:  30.jpg]

[تصویر:  31.jpg]

پیچ های تنظیم حساسیت ماشه رو میبندیم(قطعات 18 و 19) و سپس ماشه رو جا میندازیم:

[تصویر:  32.jpg]

[تصویر:  33.jpg]

پین ها رو خارج میکنیم و کاور ماشه (شماره 23) رو جا میندازیم:

[تصویر:  34.jpg]

[تصویر:  35.jpg]

[تصویر:  36.jpg]

و در پایان هم قطعه شماره 22 رو جا میندازید:

[تصویر:  37.jpg]

[تصویر:  38.jpg]

کار ماشه تموم شد و دیگه آماده بستن روی تفنگه.کار بسیار آسونیه و با کمی دقت میشه به راحتی انجامش داد.
خلق را تقلیدشان بر باد داد
ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۸-۱۳۹۴ ۰۶:۴۶ صبح، توسط Jafar43.)
۹-۱۷-۱۳۹۳ ۰۹:۴۵ عصر
 سپاس شده توسط sniper 20 ، logaritm ، ali2011 ، alimaleki ، mr.x ، mohsenm2 ، Achilles7319 ، amiremadi ، silent ، ALONE HUNTER ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
ارسال: #9
یکی از معایب ماشه تی 6 دیانا اینه اگه فشار روی ماشه کم کنیم خلاصی ماشه قبل از شلیک و کشتاورش زیاد میشه؛ اگه بخواهیم ماشه نرم و با حساسیت و کشتاور ( طول کشش ) زیاد داشته باشیم در حالت عادی میسر نیست و این رو اعصاب من بود پس ترجیح دادم تغییراتی روی ماشه تی 6 بدم تا باب میلم بشه؛ در دیانا های مدل 54 و 56 به خاطر سیستم ریل معلق و ایجاد فضا برای حرکت بخصوصو این مشکل خودشو نشون میده . پس ترجیح دادم اون قسمت آلمییومی کوچیک که مثل دیوار ناحیه کشش تعین یکنه بردارم به مکانیزم بهتر و قابل تنظیم با تغییر ضخامت تفلن پشتش بسازم. در آخرین عکس هم مشاهده میکنید که ماشه بسیار حساس و با طول حرکت کم شده و به تیرانداز نزدیکتر؛ توضیح تصویری بدون شرح

[تصویر:  Mecanismo%20gatillo%20Diana%20T06.jpg]

[تصویر:  13_13138696854121991.jpg]

[تصویر:  13_1313869595439951.jpg]

[تصویر:  08_15142585084356821.jpg]

[تصویر:  08_15142585084370422.jpg]

[تصویر:  08_1514258508437783.jpg]

[تصویر:  08_15142585108167631.jpg]
[تصویر:  08_15142585108179132.jpg]

[تصویر:  08_151425851081863.jpg]
[تصویر:  08_15142585113746891.jpg]
برتراند راسل
۱۲-۱۸-۱۳۹۳ ۱۲:۵۴ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mohsenm2 ، jay ، Achilles7319 ، MP HUNTER ، اژدر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: