خاطرات شما در رابطه با تیراندازی و شکار
زمان کنونی: ۹-۸-۱۴۰۰, ۰۵:۲۱ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: rifles
آخرین ارسال: mr.x
پاسخ: 4
بازدید: 10732

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر با تجربه
اعتبار: 16
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 1927 بار در 397 ارسال
ارسال: #1
پس از منظم کردن و تفکیک مطالب بخش علی م تجربی فقدان چنین تاپیکی احساس شد پس این تاپیکو باز میکنم.
عضای محترم میتونند در این تاپیک از خاطرات تلخ و شیرین، با مزه و خوشکل خودشون در حین شکار و تیراندازی تعریف کنند8 53
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

برای بازدید انجمن از گوگل کروم استفاده کنید ( دانلود )
۱۰-۹-۱۳۹۲ ۰۱:۵۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، Jafar43 ، amiremadi ، MP HUNTER
کاربر ارزشمند
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 41
سپاس شده 3594 بار در 933 ارسال
ارسال: #2
RE: خاطرات شما در رابطه با تیراندازی و شکار
یکی از صحنه های بدی که خیلی وقت ها موقع شکار برام پیش میاد اینه که میرم پا شکار هنوز داره جون می کنه 2
خیلی سخته... آدم یه لحظه دچار بحران هویتی میشه 20
GOD gives me nothing... But wants from me everything... 19
۱۰-۹-۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط stop ، mr.x ، H.Eskandari ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6963 بار در 1864 ارسال
ارسال: #3
گهگاهی تفنگ های گلوله زنی میارن پیشم تا براشون دورین صفر کنم. معمولا براص صفر دوربین تفنگ میان تفنگ داخل گیره میزار و بعد از شلیک طبلک دوربین اینقدر میبندن تا مرکز رتیکل دوربین بیاد جایی که تیر سوراخ کرده ( فاصله صر نزذیک یا به قول حرفه ای تر صفر دوم) میدونیم که اغلب تفنگ ها اگه حدود 20 تا 25 متر صفر بشن برای 250 متر و بالاتر تنظیمشون مناسبه. ولی قرار دادن تفگ در گیره باعث میشه لگد تفنگ نتونه تخلیه بشه و به شدت به قنداق آسیب میزنه و نه نظرم کار غیر اصولی هست. هیچوقتم با یه شلیک دقیق صفر نمیشه. چون یکی دو میل هم شده بعد شلیک تفنگ جابه جا میشه و باید چندتا شلیک دیگه در صفر دورتر برای اصلاحش انجام بدن.
ولی من طبق یه سری اصولی علمی معمولا فقط با یه شلیک تفنگو صفر میکنم و یه شلیک در فاصله دورتر برای تست. که اگه نیاز نباشه شلیک دیگه انجام نمیدم4 با این روش همیشه فشنگ اختلاص میکنم 21 ....
یه بار یه برنو بلند با دوربین بوشنل 6x بهم دادن و قرار شد فرداش خودش بیاد با هم صفرش کنیم. تفنگ گذاشت پیشم که فردا بیاد دنبالم.
منم یه کاری تو باغ داشتم تفنگو میخواستم نشون یکی بدم همونجا با دوستم یه کارتون و متر بردیم. یه نقطه اندازه یه نخود با خودکار قرمز روی کارتون کشیدیم
دوربین و پایه ها سرهم کردم و طبلک دوربین دقیقا وسط گذاشتم یعنی تعداد کلیک ها ی هر طبلک دقیقه نصفشو باز میزاریم مثلا اگه طبلک ارتفاع 170 کلیلک ( معمولا همین حدود هست) طبلکو تا آخر میبندیم و بعد 85 کلیک باز میکنیم . طبلک سمت معمولا یه دور کمتر باز میشه، فرقی نمیکنه اونم دقیقا همین کارو میکنیم اینکار باعث میشه فنر و مغزی دقیقا مرکز باشن و فشار زیاد بشون وارد نشه و در این حالت پایدار ترین تنظیم ممکن برای تفنگه. اگه مجبور باشیم بیشتر از 50 تا کلیک از یه طبلک برای تصحیح باز یا بسته کنیم که تعادل به هم بخوره بهتره شیمگزری کنیم تا باز طبلکو وسط نگه داریم. اما خوشبختانه تراشکار خیلی حرفه ای و دقیق پایه مرکز گذاشته بود و بستن مساوی طبلک که انجام دادم و سپس شلیک اول گلوله 10 سانتی بالا و 12 سانتی ( مقادیر حدودی میگم چون یادم نمیاد ) راست خورد. بهترین حالت برای تنظیم دوربین اینه که تقیریبا به یه نسبت بالا و چپ یا پایین و راست بخوره. چون در این حالت با بازکردن طبلک یک سمت همینکارو میباید با طبلک سمت دیگه انجام بدیم و تقریبا مرکزیت مغزی حفظ میشه.
فاصله دقیقا 23 متر بود و روی طبلک دوربین نوشته شده بود 1.4 اینچ در صدیارد. این یعنی هر کلیک تغییر این طبلک در 100 یاردی برابر 1.4 اینچ جابه جایی نقطه برخورد هست. پس بایه نسبت تناسب ساده ( یا رنامه ) اگه در 23 متر 10 سانت بالا و 12 سانت راست بزنه میباید 60 کلیک طبلک ارتفاع ببندیم و 72 کلیک هم از طبلک سمت کم کنیم
. با اینکار اختلاف طبلک ها و فشار یکطرفه که به فنر میاد فقط 12 کلیکه یعنی قابل چشم پوشیه و فشار مغزی روی فنر هنوز در وسط و تقریبا برابر قرار داره.
پس اومدم 60 کلیک از طبلک ارتفاع بستم و همزمان 72 کلیک طبلک سمت راستی.
این دوستمون 10 تا فشنگ برای تنظیم تفنگش پیشم گذاشته بود من همینجوری چون میخواستم آمارش دستم باشه شمردم و توقع داشتم 9تا فشنگ سالم و یه پوکه باقی مونده باشه. اما دیدم 10 تا فشنگ سالم و یه پوکه دارم!!13 اولش هنگ کردم و خیلی زود فهیدم احتمالا یه فشنگ داخل تفنگ بوده حساب نکردیم 21 درواقع 11 تا فشنگ بوده. منم تصمصمگرفتم چیزی نگم و ببین صاحت تفنگ این موضوع میدونسته یا نه21 19
دیگه شلیکی نکردم تا فرداش که به اتفاق صاحب تفنگ و 3 نفر دیگه تفنگ رو خارج از شهربردیم برای تنظیم. منم چیزی نمیگفتم و خدا خدا میکردم با همون یه شلیک و اصلاحات تفنگ دقیق صفر شده باشه تا بتونم سر به سرشون بزارم 21
گفت ایول دمت گرم از قبل دوربین هم بستی. منم گفتم، کجای کاری عامو ( منظور عمو ( برادر پدر )نیست لحجه ی شیرازی هست 21) تازه تنظیمشم کردم. گفت چیزی هم فشنگ برات موند؟ چون فقط همین 10 تا داشتم گفتم بچه ها هم یه برنویی ببینند و شلیک کنیم.21 فهمیدم روحشم از فشنگ 11 هم خبر نداره. گفتم نترس یه چیزی تهش مونده. وقتی پیاده و مستقر شدیم و دید که 10 تا فشنگ ام ام اسرائیلی هنوز باقیه گفت ای کلک تنظیمش که نکردی21
منم شروع کردم به کلاس اومدن و خالی بستن که بابا جون یه عمریه تفنگ تنظیم یکنم میتونم حتی با نگاه حدودی تفنگو تنظیمش کنم21 و از این رجز خونی ها 21
بعدش گفتم دیروز که تفنگو بستم حدودی همینجوری ذهنی طبلکا تنظیمش کردم بیا الان تستش کنیم. رنج فاینر هم همراهش آورده بود یکیشون فرستادیم یه حلب دبه 10 لیتری بزاره تو فاصله 250 متری . گفتم شلیک اول خود انجام میدم ؛ ساپورت و وسایل کامل برای تیراندازی با خودمون آورده بودیم منم درازکش دقیق نشستم پشت ، شدید استرس داشتم با خودم گفتم یه میخوره و با همون تنظیم شده یا فوقش نزدیکش میخوره که بازم کلاسمو گذاشتم 2116 ولی نکنه پرت بزنه خیت بشم؟

و خلاصه با وجود بی اعتقادی خدا پیغمبرا و اماما و سایر مقدسات به کمک گرفتیم و دقیقا دبه لرزید ولی ننیفتاد اما میدونستم بهش خورده و از انورشم رد شده رفتیم نزدیک و دیدیم به به تیر به دبه خورده و خود صاحت تفنگ سه تا شلیک دقیق زد و اون دوستاشم شلیک کردن21 و تا هنوز که هنوزه میره اینور و اونور ازم تعریف میکنه 21
امیدوارم هرگز گذرش به این سایت نیفته 21 که اینو بخونه ولی طرف تا حالا موس هم دست نگرفته چه برسه به اینترنت و فروم21
این خاطره جالب مربوط به اویل پاییز امسال سعی کردم با جزیات ونکات آموزنده بگم تا صرف خاطره نباشه و یه چیزی هم خواننده در کنارش یاد بگیره
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۹-۱۳۹۲ ۰۷:۲۳ عصر، توسط mr.x.)
۱۰-۹-۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، Jafar43 ، jay ، rifles ، shemshak ، MP HUNTER ، son ، mohsenm2 ، hahsme
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6963 بار در 1864 ارسال
ارسال: #4
up36
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۱۰-۲۷-۱۳۹۴ ۱۲:۰۱ صبح
 سپاس شده توسط hahsme
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: