تعمیر قنداق
زمان کنونی: ۳-۳۱-۱۳۹۷, ۰۹:۲۱ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Jafar43
آخرین ارسال: shahmohamady
پاسخ: 4
بازدید: 8111

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعمیر قنداق
نویسنده پیام
مدیر کل
عنوان : Administrator-مدیرکل
اعتبار: 67
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 2227 بار در 388 ارسال
ارسال: #1
تعمیر قنداق
دوستان اگه مشکلی واسه قنداق تفنگشون پیش اومد میتونند توو این تاپیک مطرح کنند تا توسط بچه های سایت راهنمایی بشن.

نخست مراحل تعمیر قنداق تفنگ خودمو میگم.
قضیه مربوط به سال گذشته میشه که داشتم با سی اف ایکس رویال تیراندازی میکردم و کیف میکردم که ناگهان پیچ کنار ماشه ول کرد و لوله تفنگ یه دفعه به طرف پایین اومد و کل فشار افتاد روی پیچ های بقل تفنگ و باعث شکستکی از اون ناحیه شد.دستم رو هم بشدت زخمی کرد.اینجا بود که کیفم تبدیل به ماتم شد.2
یه بار الکی با چسب چوب چسبوندمش ولی پس از مدتی ترک بر داشت.تا اینکه اینبار تصمیم گرفتم با حوصله بیشتری به تعمیرش بپردازم.
این عکس تکه های شکسته قنداقه.حواسم نبود اونموقع از قنداق شکسته عکس بگیرم :

[تصویر:  1.jpg]

مقداری چسب چوب رو با قلم مو روی قسمت های شکسته شده مالیدم.سپس کمی چسب چوب رو با خاک اره قاطی کردم و روی قسمت های شکسته شده گذاشتم.ولی خب نمیشد که طوری بکشمش رو قنداق که یکدست بشه.برای همینم یه پلاستیک گذاشتم روی چسبها و تفنگو گذاشتم روش تا قالبش شکل بگیره.

[تصویر:  2.jpg]

[تصویر:  3.jpg]

جای پیچ های بقل قنداق به کلی بریده بود و منم با مخلوط چسب چوب و خاک اره پرشون کردم.پس از مدتی پیچاش رو بستم تا به همون شکل حالت بگیره.پس از 16 ساعت پیچ ها رو باز کردم و دیدم که چسبش خشک شده و حالت گرفته.تفنگ رو هم باز کردم و پلاستیک رو برداشتم و 2 روز دیگه صبر کردم تا کلا" خشک بشه :

[تصویر:  4.jpg]

[تصویر:  5.jpg]

با چوب ساب و سمباده شروع به صاف کردن قسمت های اضافه کردم و برای اینکه قسمت بالای قنداق یکنواخت بشه از تراز، نیز استفاده کردم :

[تصویر:  6.jpg]

[تصویر:  7.jpg]

پس از اینکه صاف و یکدست شد مقداری چسب چوب رو با قلم مو کشیدم روش تا محکمتر بشه.(یه چیزی توو مایه های دوغ آب دادن سیمان)

[تصویر:  8.jpg]

خب میدونیم که آب حلال چسب چوب است و میتونه باعث خراب شدنش بشه.برای همینم کمی چسب دوقلو روش مالیدم تا مانع از نفوذ نم و رطوبت به اون قسمت ها بشه :

[تصویر:  9.jpg]

[تصویر:  10.jpg]

همچنین خط و خش های قنداق رو با چسب دوقلو پر کردم :

[تصویر:  11.jpg]

[تصویر:  12.jpg]

ترجیح دادم که فعلا" قنداقو رنگ نزنم تا اگه خُفت و خیزی داره بکنه که بعدا" باعث ترک برداشتن رنگ نشه.و یکی اینکه ببینم اصلا" جواب میده یا نه؟
منم تفنگ رو بستم و برم باهاش تا یه مدت کار کنم ببینم چطوره.البته سی اف ایکس تفنگ لگد داری نیست و شاید این روش جواب بده براش.(البته گذر زمان همه چی رو مشخص میکنه21)

[تصویر:  13.jpg]

[تصویر:  14.jpg]

[تصویر:  16.jpg]

[تصویر:  15.jpg]

اگه دیدم کار کرد و خراب نشد یه رنگ درست و حسابی بهش میزنم.
15
..........................................................................
116 روز بعد:
خب بچه ها الآن دقیقا" 116 روز از تعمیر قنداق داره میگذره.پس از اینکه قنداق تعمیر شد : حدود 500 تایی تیر باهاش زده شد و بدون مشکل کارکرد و دیدم امیدی بهش هست.بردیمش جایی که رنگ به مبل و میز و ... میزنن و دادیم رنگش زد و یه جلایی هم پس از رنگ بهش داد.بسیار زیبا شده و مثل توپ داره کار میکنه113

[تصویر:  17.jpg]

یه عکس دیگه از تفنگ که رفته دست صاحب جدیدش.(اونی که توو عکسه پسرخالمه) :

http://s6.picofile.com/file/8182762276/18.jpg
خلق را تقلیدشان بر باد داد
ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۲۶-۱۳۹۴ ۰۶:۲۵ عصر، توسط Jafar43.)
۱۱-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، mr.x ، amiremadi ، logaritm ، mohsenm2 ، MP HUNTER ، alimaleki
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6938 بار در 1849 ارسال
ارسال: #2
RE: تعمیر قنداق
هه هه قالب گیری جالب بود خوشمان آمد4 بهتر بود یه کم رنگ یا روغن چوب رنگی با خاک اره ها قاطی میکردی تا تفاوت رنگش بهتر به چشم بیاد. یادته برای ترک گیری قنداق کراسبو از بتونه صافکاری خودرو استفاده کردم؟ عجب چیزیه اگه دوباره خراب شد یه کم ازاون بتونه با بنزین قاطی کن بهش بزن هم بسیار صاف و سیغلی میشه و هم خاطرت جمعه از چوب محکمتر میشه.
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۱۱-۹-۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، Mars Bowhunter ، amiremadi ، alimaleki
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6938 بار در 1849 ارسال
ارسال: #3
(۱-۱۸-۱۳۹۴ ۰۳:۰۳ عصر)donya69 نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
قنداق تفنگ من که دایانا 35 از پیچ جلوی ماشه تا زیر فنر که یه فضای خالیه ترک خورده.میخواستم راهنمایی کنید.ممنون میشم دوستان.

وقتی ترک میخوره بهترین راه اینه که داخل ترک رو کاملا چسب چوب بزنید و بعد بزارید 5 ساعت تو گیره تا کامل خودشو بگیره4
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۱۹-۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ صبح، توسط Jafar43.)
۱-۱۸-۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، MP HUNTER ، alimaleki
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال
ارسال: #4
برای تعمییرات قسمتهای شکسته قنداق و یا بدینگ قنداق بهنرین چسب ، چسب رزینی است که ازسپرسازها می تونین بگیرین.خاصیت چسبندگی عالی و محکمی داردو زود سخت شدن آن عالی است.فقط دقت فرمائید هاردنربسیارکم و درحددو سه قطره اضافه کنید.قبل اززدن هاردنر می توانید ازرنگهی پودری که از رنگ فروشها تهیه میشه رنگ چسب را با قنداق یکی کنید.بعداززدن هاردنر 5تا 7 دقیه بعد سفت میشه و بعداز 12ساعت کاملا مثل آهن سفت و قابل سنباده زنی و شکل دهی میشه.
۱۲-۱۴-۱۳۹۶ ۱۲:۲۸ عصر
 سپاس شده توسط alimaleki
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: