شرح آموزش تعمیرات سلاح بادی
زمان کنونی: ۱-۹-۱۳۹۹, ۱۱:۳۴ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: mr.x
آخرین ارسال: mosafere542
پاسخ: 7
بازدید: 19535

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 6956 بار در 1862 ارسال
ارسال: #1
این تاپیک باز میکنیم برای صرفا آموزش تعمیرات و شامل سوال و جواب و مشاوره نمیشه. فقط اگه آموزش یا پست مفیدی درراستای تاپیک دارید ارسال کنید. سایر ارسالهای متخلف حذف خواهد شد21
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۳-۷-۱۳۹۳ ۰۱:۰۲ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jafar43 ، jojo3318
مدیر فنی انجمن
ارسال: #2
RE: شرح آموزش تعمیرات سلاح بادی

پی نوشت: کار احمقانه ای بود و پس از 50 تا شلیک از جاش دوباره بیرون اومد، شما از این کارا نکنید
اینم سر انجام میله پیستون دیانا 54 که خیل یاذیتم کرد و هربار سفتش کردم یا زیر پرس چند تن یگذاشتم بازم در میومد؛ عکس ها گویا هستند21

[تصویر:  28_14140127095125951.jpg][تصویر:  28_14140127095130052.jpg][تصویر:  28_14140127095133673.jpg][تصویر:  28_1414012710120881.jpg][تصویر:  28_14140127101214362.jpg][تصویر:  28_14140127101220933.jpg]

دیگه عمرا بتونه از جاش در بیاد هه هه جوشش دادم حسابی.21

پی نوشت( بعد از 50 تا شلیک باز از جاش بیرون اومد!! )
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۵-۱۳۹۳ ۰۷:۳۰ عصر، توسط mr.x.)
۳-۷-۱۳۹۳ ۰۱:۱۱ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، jojo3318
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر با تجربه
اعتبار: 7
سپاس شده 241 بار در 52 ارسال
ارسال: #3
کار راه اندازه اما ارزش اینکه اینجا شرح بدین و عکس بزارین نداره . خیلی کارها از شما دیدم مثل ساخت چاقو و کرسبو ولی مشخصه همگی اونها انجام کار به روش غیر فنی و در حد کارراه اندازی با حداقل هزینه و بدترین شکل موجود است .برای پیستونهای دیانا که مشکل لقی پیدا میکنند دو روش وجود داره . اول ایجاد پین در محور پیستون هست که البته خیلی کار مشکل و تخصصی هست مخصوصا عبور پین دقیقا از مرکز شفت و بدنه پیستون . راه اسانتر ایجاد لایه ای از جوش ( نه قوس الکتریک بلکه ترجیحا co2 ) در قسمت هزار خار شفت و مجدد ایجاد دنده هزار خار با سایز بزرگتر و در اخر پرس شفت .
وقتی پیستون مطابق روش شما در گیره بسته میشه احتمالا دفرمه خواهد شد . یا باید در داخل بوش استفاده بشه که ظاهرا انجام نشده یا اینکه بین سه نظام فیکس بشه .
وقتی انجمن تخصصی هست باید کارها هم تخصصی باشه
۳-۸-۱۳۹۳ ۰۳:۴۷ عصر
 سپاس شده توسط jalal-2013 ، jojo3318
مدیر فنی انجمن
ارسال: #4
اگه پیگیر مراحل تعمیر این پستونم از قبل بوده باشید تمام این کارا کردیم دقیقا جاشو سوراخ کردم و سه تا پیم فولادی زدم داخلش هر سه رو شکوند بعدشم به هر سختی بود توی اون فضای بسته سعی کردم جوش بدم که به خوبی ممکن نشد و دسته آخر وقتی باز در اومد به سیم آخر زدم و فعلا که زیاد باهاش کار نکردم ولی متصور نیستم که هرگز دوباره دربیاد.21 حتی هنوز فرصت تستش هم نشده ولی من کلا دلم برای هیچ چیز نمیسوزه و با بی رحمی تمام نسبت به رفع مشکل اقدام میکنم 4

این تاپیک هم برای فقط این ارسال باز نشده میخواستم در تاپیک دیگری قرار بدم که دیدم تاپیکی به تناسب محتوا وجود نداره اینجا باز کردم تا بعد هم اگه موارد مشابهی بود قرار داده بشه.
از جمله خصوصیات انجمن تخصصی باید بخش ها به شدت تفکیک شده باشه. اینطوری دسترسی به مطالب در صورت نیاز خیلی سریعتر میشه. یه مثال برات بزنم مثلا ابتدای کار یه تاپیکی باز کردیم برای ساخت کمان و کراسبو و الان میفهمم که تاپیک ساخت کمان و کرایبو و حتی بازو و نخ و تیر باید جدا جدا باز میشد تا از درهم ریختگی مطالب کاسته بشه.

بر همین تجربه بخش مشاوره خرید هر دسته جنسی تفکیک کردیم تا حجم مطالب تخصصی پیرامون یک محور کلی باشه تا اگه آقای ایکس نیاز شد بتونه از مشاوره های قبلی که دقیقا پیرامون موضوع هست استفاده کنه.
الا ایحال این کار خشن با پیستون دیانا عزیز هم گذاشتم به عنوان تجربه خودم تا اگه کسی باز هم مثل من سرش اومد یک نمونه عینی پیش پاش باشه. من بیشتر تجربیات خودم منتشر میکنم و نتایج دقیقا بدون جانب داری منعکس میکنم مثلا در تاپیک تیونینگ دوربین سلاح یا ساخت کراسبو میبینید که روال کارم چگونه هست.
این بحث تخصصی اگه خلاصه در پست های اتوکشیده از مقادیر کمی صرف یا کلمات غلنبه و شخیص باشه تا بیشتر شبیه به لحن رسمی و روزنامه باشه به نظر من با توجه به فاصله گرفتن نسل جدید از ادبیات کتابی و روزنامه ای کار جالبی نیست. برا همین به زبان ساده تر و با پرهیز از تخصصی حرف زدن سعی میکنم عینا نظرات خودم و تجربیات خودم نقل کنم و وامدار مطالب و تجربیات کسی نباشم.

مثلا یه عده اومدن میگن فنر تیتان فلان ، چنان، ولی من با تجربه خودم میفهمم کلا چرت و پرت میگن و میام اینجا تاپیک باز میکنم فنر تیتان کذب؛ ممکنه این تاپیک به کام شما حرف غیر تخصصی بیاد چون ملاک حرف کسی دیگری هست که شما تخصصی میدونید اما تجربه خودم رو فقط شیر میکنم. نمونه این تخصصی بازی صرف در انجمن مثلا پرشین شوترز میبینیم که سر دریفت 100 تا صفحه میزنن تو ر خودشون آخرشم یه نتیجه مستنبط ازش مستخرج نمیشه. مثل راه اندازی مسابقات فیلد تارگتشون که 2 ساله ما دارین دورادور میپاییمشون هیچ حرکتی انجام نشده 21
برتراند راسل
۳-۸-۱۳۹۳ ۰۴:۲۱ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، amiremadi ، logaritm ، MP HUNTER ، jojo3318
مدیر فنی انجمن
ارسال: #5
همینطوری که در پینوشت ارسال شماره 2 نوشتم این روش هم کار احمقانه ای بود چون بعد از حدودا 50 تا شلیک دیشب باز از جاش بیرون اومد!!!

اما یه کار هوشمندانه طر به نظرم رسید که کاش از اول همین کارو میکردم، به هرحال تجربه ای شد برای سایرین؛

به جای شکافتن پیستون بهتر میبود اگه فقط جای سه تاگودی پرس رو با صفجه ساب ( از صفحه برش قطر بیشتری داره) تا بیش از نمایان شدن حفره جای پین شکاف ایجاد کنیم، برای این از صفحه ساب استفاده کردم تا عرض شکاف بیشتر بشه. بعد میله رو زدم داخلش و یه کم هم از میله شکاف زدم خیلی کم فقط برای اینکه بهتر جوش بگیره و بعد باجوش پرش کردم. این روش خیلی تمیزتر و بهتره. اگه مجبور شدین همین کارو بکنید.

[تصویر:  05_14140198486091321.jpg]
[تصویر:  05_14140198486104562.jpg]

همین امروز بیش از 100 تا ساچمه زدم فعلا که سالمه ....
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۵-۱۳۹۳ ۱۱:۲۹ عصر، توسط mr.x.)
۳-۱۵-۱۳۹۳ ۰۷:۳۶ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، amiremadi ، jojo3318
مدیر کل
عنوان : Administrator-مدیرکل
اعتبار: 67
سپاس شده 2235 بار در 389 ارسال
ارسال: #6
یکی از بچه های خوب انجمن،ماشه تفنگ شادو 1000 اش خراب شده بود و همچنین میخواست تفنگ اش رو تقویت کنه.تفنگ رو برام آورد و من هم قصد دارم مراحل تعمیر و تقویت اش رو شرح بدم:
پس از اینکه ماشه رو باز کردم،متوجه دو تکه فلز اضافی در میان سیستم ماشه شدم و دیدم که مشکل از همین هاست.جلوی بالا آمدن زبانه ماشه رو گرفته بودند و نمیذاشتن که زبانه با پیستون درگیر بشه.

[تصویر:  01.jpg]

[تصویر:  02.jpg]

بعد ماشه رو امتحان کردم دیدم درست شد15.دوباره بازش کردم و سیستم ماشه رو حسابی تمیز کردم و یه لایه نازک گریس رو با قلم مو به روی قسمتهای ماشه کشیدم تا از سابیده شدنشون جلوگیری بشه:

[تصویر:  03.jpg]

[تصویر:  04.jpg]

پیچ استپ دوربین هم داخل تفنگ بریده بود که با استفاده از دریل و مته، به راحتی خارج شد:

[تصویر:  05.jpg]

[تصویر:  06.jpg]

داخل سیلندر اش به مقدار قابل توجهی گریس پایه نفتی بود که با استفاده از الکل و پارچه ، به خوبی تمیز اش کردم: (موقع جا انداختن پیستون،مقدار کمی گریس پایه مس بهش مالیدم)

[تصویر:  07.jpg]

واشر سرپیستونش رو با واشر دیانا 27 تعویض کردم.البته خودم یه دونه براش تراشیدم ولی خیلی خوب نشد.بد هم نبود ولی زیاد به دلم ننشست.در مورد کار هام وسواسی زیاد دارم و کار متوسط به دلم نمیشینه.حتما" باید خوب باشه.دیگه وقت و حوصله نداشتم که یکی دیگه بتراشم ولی از همین هم میشه در صورت نبود واشر استفاده کرد:

[تصویر:  08.JPG]

[تصویر:  09.JPG]

فنر بابریک اش کمی جمع شده بود ولی مشکل خاصی نداشت اما چون دوستمون قدرت بیشتری میخواست با فنر نخجیر تعویض اش کردم:

[تصویر:  10.JPG]

[تصویر:  11.JPG]

اون واشری رو که توی شکل زیر با شماره 1 مشخص کردم ، اشتباهی اونجا انداخته شده بود.جای اون واشر میشه بعد از بوش پلاستیکی و ته فنر باید قرار بگیره.یعنی شماره 2 در عکس زیر:

[تصویر:  12.JPG]

[تصویر:  13.JPG]

[تصویر:  14.JPG]

یه قطعه پلاستیکی که در شیار بالایی اهرم قرار میگیره و کارش اینه که اهرم به بدنه تفنگ کشیده نشه،سر جاش نبود و گم اش کرده بودند که خوشبختانه قاطی وسایل هام داشتم:

[تصویر:  15.jpg]

[تصویر:  16.jpg]

نحوه جا افتادن اش باید به این شکل باشه که وقتی از بالا نگاه میکنی،مثل عکس زیر باشه:

[تصویر:  17.jpg]

تفنگ دوستمون سرپا شد و امیدوارم که به خوبی براش کار کنه113

خلق را تقلیدشان بر باد داد
ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
۲-۱۴-۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ صبح
 سپاس شده توسط mohsenm2 ، mr.x ، MJ1991 ، MP HUNTER ، mosafere542 ، SHADOW ، logaritm ، jojo3318
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
سپاس شده 6 بار در 1 ارسال
ارسال: #7
(۲-۱۴-۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ صبح)kingmaker نوشته شده توسط:  یکی از بچه های خوب انجمن،ماشه تفنگ شادو 1000 اش خراب شده بود و همچنین میخواست تفنگ اش رو تقویت کنه.تفنگ رو برام آورد و من هم قصد دارم مراحل تعمیر و تقویت اش رو شرح بدم:
....

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان. خواستم صميمانه از kingmaker عزيز تشكر كنم كه زحمت تعمير تفنگم رو كشيدن. با محبتي كه كردن من رو از رجوع به تعميرگاه و تلف شدن وقتم نجات دادند. تفنگم حالا دوباره كار ميكنه و از قبل هم بهتر شده :)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۵-۱۳۹۴ ۰۴:۳۶ عصر، توسط mr.x.)
۲-۱۵-۱۳۹۴ ۰۲:۵۹ عصر
 سپاس شده توسط ALONE HUNTER ، MP HUNTER ، Jafar43 ، mohsenm2 ، logaritm ، jojo3318
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

انتخاب پوسته: