شکار کبک
زمان کنونی: ۱-۹-۱۳۹۹, ۱۲:۵۲ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ALONE HUNTER
آخرین ارسال: ALONE HUNTER
پاسخ: 2
بازدید: 6247

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکار کبک
نویسنده پیام
**
عضو سایت
عنوان : عضو سایت
اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 392 بار در 107 ارسال
ارسال: #1
شکار کبک
روش های مختلفی برای شکار و به دام انداختن کبک هست اعم از کمین گذاشتن( یابه اصطلاح کومه)هوازنی. استفاده از دام هنگام فصل جفت گیری . استفاده از رنگ ها و نقاشی های خواص و سپس به دام انداختن یا یک روش بسیار جالب که باید از ضبط صوت و یک اهنگ مخصوص کمک بگیرید اما من ی روش جدید برای خودم پیدا کردم که البته شاید برای بعضیا جدید نباشه و همینطور اصلا برای بعضیا عملی نباشه ولی من بااین روش تا فاصله نیم متری کبک هم رفتم(باور کنید لاف نمیزنم) اول از همه زمانی که میرم تو منطقه اول گوش میدم صداشون از کجا میاد بعد میرم دنبال صدا ( البته این که کجا بری قرار بگیری تا صداشون رو بهتر بشنوی هم مهمه مثلا من اوایل صبح ساعتای 7 8 میرم سراغشون در اون موقع کبک زیاد از محل ابخورش دور نیست و اگر در اون نواحی باشید میتونید صداشو بشنوید و همینطور از قبل یرای خودتون از بوته های اون منطقه لباس استتاری درست کنید تا کمی از صورت و بدنتون رو بپوشونه) وقتی رفتید دنبال صدا اینقدر میرید تا ببینیدشون زمانی که مشاهدشون کردید باید تغیر جهت بدید و مخالف جهت باد قرار بگیرید بعد به صورت نیم خیز و اهسته بهشون نزدیک بشید در اطراف ما چون تپه و کوه زیاده من همینجور به طرفشون حرکت میکنم و زمانی که به بالای تپه رسیدند صبر میکنم تا همشون به طرف پایین حرکت کنند و از دید من خارج بشند بعد باید به سرعت به طرف بالای تپه بدوید(البته با کمترین سر و صدا) قبل از اینکه به بالا برسید اروم وبه صورت سینه خیز یا نیم خیز خودتون رو به بالای اون تپه برسونید زمانی که به بالا رسیدید میتونید کبک ها رو ببینید که حد اکثر فاصلشون با شما حدود 20 الی 30 متره که اونجا با جای گیری و هدف گیری مناسب میتونید شکار خوبی رو داشته باشد البته زمانی من اینجوری دنبالشون میکردم اسلحه مناسبی نداشتم(شادو 1000 پکیده) و نمیتونستم چیزی شکار کنم اما با اسلحه های قدرتمند تر و دقیقتر حتما میشه شکار خوبی داشت البته این روش مخصوص مناطقیه که به صورت تپه ماهوری باشه و بدرد دشت های هموار نمیخوره. و یک روش بسیار جالب دیگه برای به دام انداختن کبک هست که همینطور که قبلا گفتم باید از ضبط صوت استفاده کنید و زمانی که کل اطلاعات و شیوه به دام انداختنشون رو از پدربزرگم پرسیدم میام و برای شما هم راز سریش رو فاش میکنم.4 ببخشید طولانی شد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۴۴ صبح، توسط Jafar43.)
۴-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۳۸ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mr.x ، mohsenm2 ، amir23 ، MP HUNTER ، Achilles7319 ، sajad banihashemi
**
عضو سایت
عنوان : عضو سایت
اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 392 بار در 107 ارسال
ارسال: #2
RE: شکار کبک
درود به دوستان روش دیگری که برای شکار کبک وجود داره و اکثر دوستان هم میدونند کومه زدن هستش که تا حدودی روشی ناجوانمردانه هست وبه خصوص کسانی که میخوان با اسلحه بادی کبک شکار کنند بهترین روش هست و به این صورت است که یک روز قبل از شکار باید در محلی که کبک اب میخورد یا به اصطلاح ابخورشون کومه یا الونکی از جنش سنگ یا از چوب و بوته (که بهتر است از عناصر موجود در همون محیط اسفاده کنید) برای خودتون میسازید که خودتون به راحتی بتونید داخلش کمین کنید اصولا کبک چندین بار در روز برای نوشیدن اب به ابشخور های خاصی میرود که این زمان ها در مناطق مختلف تا حدودی باهم فرق میکنه اما ان زمانی که در اکثر مناطق کبک برای نوشیدن میاد هنگام سپیده دم هستش که باز این زمان در زمستان و تابستان فرق میکنه و کبک حدودا 1 الی 2 ساعت در همین محل به استراحت میپردازد که بهترین زمان برای شکارش همین موقع هست و اگر بخواهید شکار خوبی داشته باشید باید بتونید بلافاصله که اولین تیر رو زدید سریع بایستید و به هوازنی کبک هایی که دارند فرار میکنند مشغول بشوید(البته اگر اسلحه مناسب داشته باشید)
حال ممکن کبک با دیدن کومه و به دلیل نا اشنا بودن با اون به طرف ان ابشخور نیاید در این موا قع باید دست از شکار بکشید و چند روزی صبر کنید تا حضور این کومه براش عادی بشه و بعد برای شکار اقدام کنید.
و در اخر باید بگم که هرگز مرام نامه شکارچیان رو زیر پا نگذارید30
۱۰-۱۰-۱۳۹۳ ۱۱:۲۲ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط MP HUNTER ، Achilles7319 ، Jafar43 ، mohsenm2
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: