کراسبو - crossbow
زمان کنونی: ۸-۲۷-۱۳۹۸, ۰۹:۵۲ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: severus snape
آخرین ارسال: mr.x
پاسخ: 45
بازدید: 116715

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کراسبو - crossbow
نویسنده پیام
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 33
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #1
کراسبو - crossbow
(۲-۱۹-۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ عصر)severus snape نوشته شده توسط:  [تصویر:  nh1600526_kam_hajm.jpg]

کراسبو ها یا معادل فارسیش زوبین (زوبین نیزه هایک کوچک پرتابی بود که در جنگ های انفرادی و در فاصله نزدیک مورد استفاده قرار میگرف اما بعدها کمان های ماشه داری جهت پرتاب زوبین ها با قدرت و مسافت بیشتر ابداع شد که به پرتابکننده یا پرتابگر زوبین معروف بودند و بهتر است بگوییم پرتابگر زوبین- ویرایش توسط مدیر mr.x ) سلاح هایی که من بیشتر توی فیلم های تاریخی و قرون وسطایی دیدم .
سلاح هایی که به دلیل مزیت هایی مثل سایلنت بودن و توانایی کشتن بالا در هر رنج از برد!!
و نیز دقت بالاتر نسبت به کمان های معمولی و توانانایی پرتاب انواع دارت های کوچک و بزرگ، تا به امروز هم شاهد تولید و استفاده از این نوع سلاح ها هستیم

و با توجه به پیشرفت علم و تکنولژی شاهد بهبود های زیادی زیادی در عمل کرد و قدرت و دقت این مدل ها هستم
اما کماکان ساختار و سیستم کلی شبیه همون مدل های قرون وسطایی هست. یه بار که موزه لوبر رفته بودیم یه راهنما مختصری درباره ی هدف از ساخت این مدل کمانها توضیح داد که در گذشته معمولا شهر ها و قلعه های نظامی مرتفع و محکم بوده و به سختی میشده واردش بشند و معمولا یه سری روی این برج و دیوار های بلند و با پرتاب سنگ قیر مذاب و... مانع از ورود بیگانگان به داخل میشدند،

[تصویر:  Crossbow10.jpg]

[تصویر:  rt.jpg]

[تصویر:  6a00e5538ab55c88330162ff147e54970d_500wi.jpg]

به همین دلیل نیاز به کمان های دقیقتر و قویتر برای هدف قرار دادن افراد بالای این استحکامات باعث روی کار آمدن نسل جدیدی از کمانها شد که امروزه به کراسبو ها معروفند توضیحات دقیق و جالبی از تاریخچه ی روی کار آمدنش میداد اما همین قدر بیشتر خاطرم نیست. در کل نمونه های اولیه در اوایل قرون وسطا روی کار اومدن و به تدریج از مدل های ساده با بازوی چوبی تا مدل های پیشرفته تر با بازوی فلزی و ماشه دار در اواخر قرون وسطا و دوران لویی ها تکامل پیدا کردند، و انگار تنوع و نوع آوری و هنر در ساخت این کراسبو ها تمومی نداره
از ایم مدل های ساده و بی ریا با ضامن و ماشه ابتدایی

[تصویر:  hooked_dowel.jpg]

[تصویر:  crossbow_drawn.jpg]

[تصویر:  crossbow.jpg]

و کم کم مدل های با ماشه پیشرفته تر

[تصویر:  Mark2_Large.jpg]

[تصویر:  IMG_7059_kam_hajm.jpg]

[تصویر:  englishcrossbow1_w640h480.jpg]

[تصویر:  lightcrossbow1_w640h480.jpg]
تا این مدل های زیبا و پر زرو برق دارای ارزش هنری
[تصویر:  tournamentcrossbow1_w640h480.jpg]

[تصویر:  huntingcrossbow1_w640h480.jpg]

[تصویر:  eMuseumPlus_1_.jpeg]

اما با روی کار آمدن باروت و تفنگ ها به تدریج پیشرفت و توسعه ی این مدل ها متوقف شد و جای خود را به انواع تفنگ های سر پر باروتی داد،
اما پس از یک دوره طولانی رکود اخیرا به دلیل قابلیت هایی که قبلا بهش اشاره شد دوباره شاهد رواج کراسبو ها ( معادل فارسی زوبیم) هستیم، با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در قرون اخیر شاهد روی کار آمدن ابداعات نسل های جدیدی از کراسبو ها با قابلیت های برتر هستیم،

کراسبو های امروزی برخلاف کراسبو های قرون وسطایی که از آهن و چوب و موی دم اسب ساخته میشدن از انواع مواد جدید مثل انواع آلیاژ ها و مواد پلیمری برتر ساخته میشن، قابلیت نصب دوربین و اروگونیک قنداق و ماشه شبیه به تفنگ های رایج در این مدل های جدید کاربرد این سلاح های جالب رو بسیار راحت تر از گذشته کردند،

[تصویر:  6a00e5538ab55c88330162ff147e54970d_500wi.jpg]

[تصویر:  big_rhino_cocked_expanded.png]

تغییر مهم دیگری که در کراسبو های امروزی مشاهده میشه استفاده از بازو های مرکب پیچیده شبیه به کمانهای کمپاند هستیم که بهره بری بیشتر از انرژی توسط بازوی کوتاهتر و جمع و جورتر رو ممکن کردند

[تصویر:  004_10.png]

[تصویر:  big_rhino_cocked_expanded.png]

گزشته از این بعضی طرح های جدید کلا هنجار شکنانه ساخت شدد مثل این سیستم که قوص کمان کلا بر عکس مدلای قدیمی تره،،

[تصویر:  BarnettVengeance.png]

[تصویر:  s7_460689_999_02.png]

این مدلی هم هست که فکر کنم با کش کار میکنه، اولین بار توی بازی مدال افتخار 2 (یاد پلی استیشن بخیر) دیدمش توی یکی از مرحله ها با این میخواست کار کنی59

[تصویر:  img_3510.jpg]

کلاس های اسپورت و مسابقاتی که همانند تفنگ های بادی و خفیف باشگاهی مسابقاتش هم رایجه!! این مدل ها کلا از کلاس باشگاهیشون پیداست که هدف رسیدن به نهایت دقت هست، و برای رسیدن به این مهم شاهد تغییراتی در سیستم ماشه و انتقال نیرو و ریل هدایت دارت هستیم،

[تصویر:  wos.jpg]

[تصویر:  IMG_6023_Full.jpg]

[تصویر:  Crossbow_Model_313_Handle_8.jpg]

[تصویر:  Winzeler_Crossbow_Model_313.jpg]

[تصویر:  Crossbow_Competition_507.png]

[تصویر:  20m_crossbow_black_kam_hajm.png]

باحال تر از همش به نظرم مدلایی هست که روی مچ دست بسته میشن،

[تصویر:  wrist_crossbow_by_mrtannerwhite_d4f2sr1.jpg]

[تصویر:  Wrist_crossbow_PopSci.jpg]

این مدل قابل حمل روی دست هم یکی ساخته که من خیلی خیلی خوشم اومد یه فیلم هم ازش میزارم خودتون ببینید حال کنید

[تصویر:  img_2014.jpg]

دمش گرم اصلا حال کردم خیلی خفنه حتما ببینید

تماشای کلیپ

111
اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۲۳-۱۳۹۸ ۰۹:۴۴ عصر، توسط mr.x.)
۲-۱۹-۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط rifles ، Jafar43 ، reza53 ، amiremadi ، khashayar_rg ، hossien ، szeus ، omid_nik ، raptor ، mohsenm2 ، silent ، mr.x ، firemanz
**
کاربر با تجربه
عنوان : کاربر با تجربه
اعتبار: 16
سپاس شده 1926 بار در 397 ارسال
ارسال: #2
RE: کراسبو - crossbow
در باره قدرت کراسبو ها کسی اطلاعی نداره؟ معمولا مدل های شکاری چند ژول قدرت دارند؟
rifles.ir

facebook.com/rifles.ir
nowaroos.com

برای بازدید انجمن از گوگل کروم استفاده کنید ( دانلود )
۲-۲۲-۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jafar43 ، firemanz
**
عضو سایت
عنوان : عضو سایت
اعتبار: 2
سپاس شده 80 بار در 20 ارسال
ارسال: #3
50/80/100/120/150/175/185/200/225/ و حتی نوعی از آن 400 پوند تولید میشود .
اکثر کراسبوها سرعتی بالغ بر 110متر بر ثانیه دارند.
كه البته در ايران بالاي 90 پوند نياز به مجوز دارد
۲-۲۲-۱۳۹۲ ۰۸:۰۵ عصر
 سپاس شده توسط severus snape ، khashayar_rg ، Jafar43 ، reza53 ، omid_nik ، rifles
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6955 بار در 1862 ارسال
ارسال: #4
کراسبو ها کلا با پی سی پی ها فرق میکنند، چون تیرشون سنگینتره برد کمتری دارن، اما در عوض در رنج کوتاهشون که به نظرم میتونه تا 100 متر باشه، قدرت کافی برای کشتن چهارپا ها دارن،
یه بار یه کراسبو مال پسر عموم بود باهاش گربه از حدود 60 متری زدیم درجا افتاد مرد....78
(۲-۲۹-۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ صبح)1122iman نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان
بي زحمت از دقت اين نوع كمانهااگر اطلاعاتي در دسترس است بفرماييد . مثلا" در 50 متر چه گروپي ميده
متشكرم

چیزی که مسلمه دقت های مدل ها با همدیگه فرق میکنه، به این آدرس سر بزن، دوتا گروپ توی 50 یاردی گذاشته،

[تصویر:  15_13137390458549461.jpg]

[تصویر:  15_13137390458559432.jpg]

برای ورود به سایت منبع روی عکس کلیک کن

یه گروپ دیگه در فاصله 60 یاردی با کراسبوی مدل Turbo XLT II
[تصویر:  15_13137390844540161.jpg]

شایات توضیحات خوبی هم داده، وقت کردی لطفا اینم ترجمه کن، باید مفید باشه5
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۲۴-۱۳۹۲ ۰۸:۳۷ عصر، توسط mr.x.)
۴-۲۴-۱۳۹۲ ۰۷:۳۸ عصر
 سپاس شده توسط amiremadi ، severus snape ، rifles ، raptor
**
عضو سایت
عنوان : کاربر فعال
اعتبار: 2
سپاس شده 439 بار در 143 ارسال
ارسال: #5
نقل قول: طبعا بردش کمتر از pcp هاست ولی نهایت برد چه قدره ؟
بیشترین گروپی که میتونی بگذار احتمالا باید گروپ تو 180 متری هم باشه
رفتم تحقیق کرد یه ویدیو نسبتا طولانی پیدا کردم تونسته بود با کراسبو 200 یارد رو بزنه با تبدیل واحد میشه 182 متر
پس نهایتا 200 متر قابل زدنه
۴-۲۵-۱۳۹۲ ۰۸:۴۴ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، rifles ، raptor
**
کاربر با تجربه
اعتبار: 33
سپاس شده 2124 بار در 511 ارسال
ارسال: #6
هر سلاح باید از چند نظر برسی بشه، وقتی میگیم برد باید درنظر داشت منظور برد مفید هست،؟ یا برد نهایی؟ یا برد کشنده؟
مثالا برد نهایی تفنگ ژ3 4 کیلومتر هست، یعنی با زاویه مناسب حد اکثر تا 4 کیلومتر بردداره، در چهار کیلومتری مرمی به زمین میخوره، و این احتمال با وجود پایین بودن هست که در 4 کیلومتری مرمی به یک سرباز دشمن اصابت بدیم. اما در این فاصله هیچ آسیبی به سرباز وارد نمیشه چون انرژی مرمی تمام شده مثل برخورد یک سنگ کوچک با شدت کم میمونه،
پس همیشه برد نهایی نمیتونه برد مفید باشه،
برد مفید به مسافتی میگویند که قدرت و دقت سلاح و کالیبر برای استفاده ای که ماازش انتظار داریم پاسخگو هست،
اگر بخواهیم به یک مثلا موزر 98 ( برنو) یک ته سیگار بزنیم تا مسافت شاید 6 کیلومتری یعنی برد نهایی هم برای انداختن این ته سیگار نیرو کافی باشه، اما اینجا مساله مهمتر اینه که فاکتور دقت در اینجا عامل محدود کننده هست، با یه موزر خوب فکر نمیکنم در بیشتر از 100 متری زدن ته سیگار ممکن باشد؛
اگر هدف شکار یک گوزن باشد این فاصله مفید به 600 متر هم میرسد تاجایی که دقت عامل محدود کنند شود، در 2 کیلومتری هم فشنگ برنو توانایی از پای درآوردن گوزن را دارد اما دقت تفنگ در این حد نیست،
برای کراسبو ها هم باید به این نکات توجه داشت، برد نهایی یک کراسبو ممکن هست تا 600 متر هم باشد، اما برد موثر برد کشنده و برد دقیق بسته به نوع شکار و اندازه هدف تفاوت دارد، برد موثر کشنده برای کشتن یک کلاغ با کراسبو ممکن هست برابربرد نهایی و 600 متر باشد اما برد موثر کشنده برای یک گوزن ممکن هست با همان کراسبو زیر 100 متر باشد تا پیکان نیروی کافی برای نفوذ و از پای درآوردن گوزن داشته باشد، پس جناب زئوس این سوال شما را نمیشود به این راحتی پاسخ داد و باید بگوییم بسته به قدرت نوع یکان فاصله و هدف مورد نظر فرق میکند، نمیشود یک فاصله مشخص تعیین کرد،

اما دوستم آقای یورست خودش یک کراسبو با قدرت متوسط داشت معتقد بود برد مفید و موثر برای شکار یک خرگوش که دقت کافی هم داشته باشد نهایت 100 متر هست،

اغلب گفته می شود که سه دگرگونی بزرگ در اندیشه، دیدگاه مرجعیت بشر را تهدید کرده است. اول، کپرنیک اثبات کرد که زمین مرکز عالم نیست تا در پیرامون آن همه اجرام سماوی بچرخند. دوم، داروین نشان داد که ما مرکز زنجیره حیات نیستیم، بلکه مانند همه مخلوقات، از اشکال دیگر حیات تکامل یافته ایم و سوم، فروید که ثابت کرد که ما اربابان خانه خود نیستیم، بیشتر رفتارهای ما توسط نیروهایی خارج از آگاهی و شعور ما کنترل و اداره می شوند. شکی نیست شریک نظریه فروید که مورد اعتراف وی قرار نگرفته، آرتور شوپنهاور است. چرا که سالها قبل از تولد فروید، شوپنهاور مطرح کرده بود که ما با نیروهای زیست شناختی پیچیده ای هدایت می شویم و سپس خود را با این تفکر فریب می دهیم که ما آگاهانه اعمال خود را انتخاب می کنیم
۴-۲۷-۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ صبح
 سپاس شده توسط szeus ، rifles ، mr.x ، raptor ، Miura ، gharaee ، mohsenm2
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6955 بار در 1862 ارسال
ارسال: #7
یه مطلب هم در ویکیپدیا پیدا کردم که خیلی مختصر توضیحات یداده بود جالبه از عنوان کمان زنبورکی به جای زوبین و کراسبو نام برده بود

نقل قول: Tofangkamān و یا کمان پولادی کمانی است که در حدود قرون وسطی در اروپا و سپس در عثمانی و ارتشهای اسلامی مورد استفاده قرار گرفت. همچنین نمونه پیشرفته و خشابدار این سلاح توسط چینیها تحت عنوان چو-کو-نو (كBهَ) به‌کار می‌رفت.
طرز کارکرد این سلاح بطوریست که از پیر و جوان هرکسی می‌تواند با آن نبرد کند و آموزش‌های طولانی نبرد با کمان را نیاز ندارد. همچنین بسبب کوک شدن مکانیکی کمان فرد کماندار می‌تواند قدرتی ورای قدرت کمان را دارا باشد. قدرت این کمان سبب اختراع تیرهایی باقدرت برای سوراخ کردن زره‌های شوالیه‌ها و پایان تسلط شوالیه‌ها بر جنگها شد.
این سلاح تا اختراع تپانچه همچنان علاوه بر قدرتمندرین سلاح فردی سلاح سوءقصد نیز بوده است. پس از فراگیر شدن سلاح‌های آتشین این سلاح برای شکار و تیراندازی به‌کار فت. نمونه محدود مصرف نظامی آن را پس از کشف قاره آمریکا بسبب محدودیت باروت و نمونه بسیار محدود مصرف آن در جنگ جهانی اول بعنوان سلاح بیصدا را می‌توان دید. امروزه کمان‌های زنبورکی نوین در شکار و تیراندازی مورد مصرف قرار می‌گیرند. به‌ویژه چند کارخانه آمریکایی و روسی کمان‌های زنبورکی با کیفیتهای بسیار بالا تولید می‌کنند.
کمان زنبورکی در ایران جزء سلاح‌هایی‌ است که قوانین نانوشته حکومت اسلامی (کمان زنبورکی همانند سلاح بادی سلاحیست سرد که تحت هبچ قانونی ممنوعیت استفاده آن بیان نشده) ممنوعیت آنرا اعلام کرده و مجازات‌های شدیدی را برای آن درنظر گرفته‌است
ویکیپدیا

جالبه؛ پس کراسبو کار شوالیه ها رو تمام کرد4
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۴-۳۱-۱۳۹۲ ۰۸:۱۹ عصر
 سپاس شده توسط amiremadi ، severus snape ، raptor ، rifles ، gharaee
کاربر ارزشمند
اعتبار: 41
سپاس شده 3593 بار در 933 ارسال
ارسال: #8
کراسبو شکاری دو نوع داره: ریکروی و کامپاندی (لطفا نگید کامپوندی)
قدرتشون به پنداژ از 150 تا 250 پوند و سرعتشون از 280 تا 450 فوت در ثانیه است.
برد مفیدشون زیر 100 متره چون تیرشون افت زیادی پیدا میکنه ولی در صورت اصابت تا 500 متر کشنده اشت.
بخاطر افت زیاد تیر معمولا از دستگاه نشانه روی رددات چند نقطه یا دوربین با خطوط افت استفاده میشه.
تیرهاشون که به بولت معروفه 5 جنس داره: چوبی - فایبرگلاس - کربنی - کربنی آلومینیومی - آلومینیومی
سرتیرش هم مثل کمون 3 نوع داره: فیلد پوینت (برای تنظیم) - فیکسد بلید (تیغه ثابت) - تیغه مکانیکی
تیر یه کراسبو شکاری حتی معمولی به راحتی از تمام بدن شکار رد میشه و حتی معمولا پیدا هم نمیشه!!!
نباید با کراسبو خالی زد که بش میگن درای فایر و بازوهاش میشکنه
حتی نباید تیر به اصطلاح سبک با کراسبوهای خیلی قوی زد چون اثر مشابه داره
من زندگیمو رو همین کمونو کراسبو گذاشتم.. سوالی داشتید بپرسید
۵-۴-۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ صبح
 سپاس شده توسط raptor ، severus snape ، szeus ، rifles ، mr.x ، Miura ، gharaee ، mohsenm2
کاربر ارزشمند
ارسال: #9
(۲-۲۲-۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ صبح)rifles نوشته شده توسط:  در باره قدرت کراسبو ها کسی اطلاعی نداره؟ معمولا مدل های شکاری چند ژول قدرت دارند؟

این کراسبو های شکاری معمولا از 280 تا 450 فوت در ثانیه سرعت و از 150 تا 250 پونداژ دارند.
بر خلاف تصور عام کراسبو با پونداژهای بالاتر از کمان قویتر نیست بلکه این بالا بودن پونداژ برای جبران طول کشش کم اشون هست مثال:
کمان کامپاند 60 پوندی ....... طول کشش 30 اینچ ........ سرعت 350 فوت در ثانیه
کراسبو کامپاند 200 پوندی ... طول کشش 20 اینچ ....... سرعت 350 فوت در ثانیه
البته تکنولوژی جدید کم های هارد و هیبریدی (Hard Hybrid Cams) هم به تازگی در کراسبوها استفاده میشه (مثل عکس) که سرعت شون رو تا 450 فوت در ثانیه بالا میبره البته شوک حاصل از این قدرت تو کراسبو به دست تیرانداز نمیرسه ولی این کار رو با کمان کامپاند نمیشه کرد (حداقل فعلا) چون از شوک زیاد ممکنه کمون از دست تیرانداز بیفته و اگر هم نیوفته تیراندازی باش خیلی سخت میشه
[تصویر:  26_13137484751267421.jpg]

(۵-۴-۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ صبح)severus snape نوشته شده توسط:  خیلی ممنون، معلوم هست در این مورد اطلاعات خوبی دارید، امیدوارم سخاوتمندانه این اطلاعات در اختیار ما هم قرار بدین 111
آیا خودتون کراسبو دارید؟ میشه از تجربیاتتون در شکار و تجربه انواع کراسبو ها بیشتر بگین؟

لطف دارید.. من هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتتون هستم 15
بله من خودم دوتا کراسبو دارم یکی دیگه هم که اصل کاری اونه ماه آینده برام میاد
Xbow Cheetah تایوانی و Teton X1000 آمریکایی رو دارم و PSE Reaper هم داره برام میاد.
از تجربه شکار با کراسبو (چون من با کامپاند میرم شکار) فقط یکی دارم 16
سال 88 قبل از اینکه برم سربازی با دوست هام رفته بودیم زاگرس مرکزی (خفر)
همون صبح زود بیرون از ده به یه گراز متوسط برخوردیم که بدجور منگ و بی حواس بود اصلا متوجه ما نشد...
از فاصله 30 متری نشونه گرفتم و زدم ولی گراز شروع به دویدن کرد مثل گلوله میرفت. دوستم یه نگاهی بهم کرد حسرت خالص..
یه دفعه گراز ایستاد ... چند قدم لنگون لنگون رفت و افتاد 4
واااااااای... تیر اینقدر با قدرت و سرعت از بدن گراز رد شده بود که سه نفر آدم متوجه اش نشدن ... بله .... وقتی رفتین پاش و واروش کردیم تیر از سمتی که فرو رفته بود فقط یکم خون رو خز پوستش بود ولی از طرف دیگه به اندازه 10 سانتیمتر مثل آرم بنز سه پر باز شده بود و تمام جواره داخلیش تیکه تیکه شده بود...
من تعجب کردم چطور همین 60 - 70 متر رو تونست بدوه ... والبته تیر هم هرگز پیدا نشد .. به جرات بگم شاید بعد از در اومدن از بدن گراز هنوز 200 - 300 متر رفته بود.

(۵-۴-۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ عصر)szeus نوشته شده توسط:  
نقل قول: من زندگیمو رو همین کمونو کراسبو گذاشتم.. سوالی داشتید بپرسید
میشه قوئی ترین کراسبو رو معرفی کنید

قویترین کراسبو شکاری مارک Scorpyd هست که 450 فوت در ثانیه سرعت داره اینم عکسش البته کراسبو های Ten Point هم خیلی قوی هستند (نزدیک به 400 فوت در ثانیه)
[تصویر:  26_13137484751267421.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۴-۱۳۹۲ ۰۵:۵۲ عصر، توسط Mars Bowhunter.)
۵-۴-۱۳۹۲ ۰۵:۲۶ عصر
 سپاس شده توسط szeus ، rifles ، mr.x ، Miura ، gharaee
کاربر ارزشمند
ارسال: #10
(۵-۴-۱۳۹۲ ۰۶:۵۷ عصر)szeus نوشته شده توسط:  میگم حیفه به همه چیز کراسبو تو این تاپیک بپردازیم چنتا تاپیک در باری کراسبو ها بزنید
مثلا یه تاپیک فقط برای تیر های کراسبو اندازه ها نوع ها و....
نقل قول: سال 88 قبل از اینکه برم سربازی با دوست هام رفته بودیم زاگرس مرکزی (خفر)
همون صبح زود بیرون از ده به یه گراز متوسط برخوردیم که بدجور منگ و بی حواس بود اصلا متوجه ما نشد...
از فاصله 30 متری نشونه گرفتم و زدم ولی گراز شروع به دویدن کرد مثل گلوله میرفت. دوستم یه نگاهی بهم کرد حسرت خالص..
یه دفعه گراز ایستاد ... چند قدم لنگون لنگون رفت و افتاد 4
واااااااای... تیر اینقدر با قدرت و سرعت از بدن گراز رد شده بود که سه نفر آدم متوجه اش نشدن ... بله .... وقتی رفتین پاش و واروش کردیم تیر از سمتی که فرو رفته بود فقط یکم خون رو خز پوستش بود ولی از طرف دیگه به اندازه 10 سانتیمتر مثل آرم بنز سه پر باز شده بود و تمام جواره داخلیش تیکه تیکه شده بود...
من تعجب کردم چطور همین 60 - 70 متر رو تونست بدوه ... والبته تیر هم هرگز پیدا نشد .. به جرات بگم شاید بعد از در اومدن از بدن گراز هنوز 200 - 300 متر رفته بود.
من هیچوقت نفهمیدم چرا با کراسبو به شکار شلیک میشه هدف چند متر میدوئه فکر نکنم موردی باشه شکار همون موقع فریز بشه
ولی من هر چی کلیپ دیدم تیر تو بدن شکار میمونه تجربه ی شما جالبه بود (یکیشو تو تاپیک ویدیوها گذاشتم)
نقل قول: قویترین کراسبو شکاری مارک Scorpyd هست که 450 فوت در ثانیه سرعت داره اینم عکسش البته کراسبو های Ten Point هم خیلی قوی هستند (نزدیک به 400 فوت در ثانیه)
[تصویر: 26_13137484751267421.jpg]
اسم مدل کراسبو رو هم مینویسد تو گوگل سرچ میزنم نمی اد (Scorpyd احتملا هزار مدل کراسبو داره)اینم از نظر من ارزش تاپیک زدن و مفصل توضیح دادنو داره

اینکه تیر تو بدن شکار بمونه یا رد شه یکیش به قدرت کراسبوئه یکیش به فاصله تا شکاره چون قدرت و سرعت کراسبو و کمان خیلی زود تو فاصله کم میشه طوری که هر 10 متر قابل اندازه گیریه و تفاوت داره یکی هم استفاده از نوع سرتیر شکاریه اکثرا از سرتیرهای ارزون فیکسد بلید استفاده میکننوو این سرتیرها معمولا تو استخان جانور گیر میکنه و تیر مثل چیزی که شما دیدی تو بدن شکار میمونه.. من از سرتیرهای مکانیکی استفاده میکنم که اول به اندازه مرمی یه فشنگ کوچک و جمع هست بهد از رفتن تو بدن شکار باز میشه و دیگه به استخان هاش گیر نمیکنه...
اسم کامل این کراسبو هم Scorpyd Velocity هست همینو تو گوگل بزنید عکس ها و مطالب اش میاد
۵-۴-۱۳۹۲ ۰۷:۴۴ عصر
 سپاس شده توسط rifles ، szeus ، Miura ، shahab
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: