نظر سنجی در مورد ساچمه های ایرانی
زمان کنونی: ۲-۲۵-۱۴۰۰, ۱۰:۰۲ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: آذرخش
آخرین ارسال: MP HUNTER
پاسخ: 39
بازدید: 71886

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر سنجی در مورد ساچمه های ایرانی
نویسنده پیام
کاربر ارزشمند
عنوان : کاربر ارزشمند
اعتبار: 41
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 3594 بار در 933 ارسال
ارسال: #11
RE: نظر سنجی در مورد ساچمه های ایرانی
عکس ها خودشون اینقدر کوچکه یا من اینطور عکس هارو سایز کوچک میبینم؟؟؟
GOD gives me nothing... But wants from me everything... 19
۱۰-۲۰-۱۳۹۲ ۰۸:۱۰ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط آذرخش ، Jafar43 ، MP HUNTER
*
Registered
عنوان : عضو سایت
اعتبار: 0
سپاس شده 93 بار در 18 ارسال
ارسال: #12
آقا خود من کوچک هستم. سعی میکنم عکسها رو بزرگ کنم
۱۰-۲۰-۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، mr.x ، Jafar43 ، amiremadi ، stop ، MP HUNTER
*
Registered
ارسال: #13
با سلام: ماشاءالله از این نظر سنجی چقدر استقبال شد::4121باید کمیته ای برای بررسی نظرات تشکیل بدهم . توی فرومهای دیگه ثبت نظرات حداقل 30 صفحه بودند42. اما متاسفانه اینجا 2 صفحه بیشتر نشد که بیشتر از 1 صفحه را هم خودم نظر دادم214
۱۰-۲۲-۱۳۹۲ ۰۸:۰۳ صبح
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، Jafar43 ، stop ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6963 بار در 1864 ارسال
ارسال: #14
اینجا فروم کوچیکیه و تعداد اعضا کلش حدود 400 تا هست و اعضای فعال یک دهماین تعداد هم نمیشن. بعد شما 30 صفحه نظرخواهی کردی هنوز به نتیجه ای نرسیدی؟ چه اطلاعاتی نیاز داری؟4 فقط اگه دستم به این ساچمه ها برسه یه برسی مفصلی انجام میدم4
فکر کنم این پستو ندیدی دوباره میزارمش:

طرح قالبش دقیقا شبیه به کراسمن هست. سیستم قیفش چه طوره؟
منظورم اینه مثلا ساچمه کراسمنخیلی قیف نازکی داره و طوری طراحی شده که زمان برخورد باد به ساچمه باز بشه و به لوله کیپ بشه. برای همین با وجودی که همشون شل جا میرن ولی همشون دقت عالی دارند.
برعکس ساچمه های پرو مگنوم قیفشون سخته و باز نمیشه پس اگه یه ساچمه شل جا بره پرت میزنه.
درباره جنس سرب و آلیاژ اینکه یه نفر مدیر یه سایت باشه نمیتنه نظر بده. باید جنس قیفشو آزمایش عملی کرد. یه نکته جالب در طراحی ساچمه حفره داخل قیف ساچمه هست در ساچمه های سرتخت گامو مچ و ساچمه های شهاب و نخجیر فیف انتهاش به یه فضای خالی در راس ساچمه ختم میشه تا موقع شلیک محوریت انرژی به سمت نوک ساچمه وارد بشه اما چون این ساچمه ها بیکیفیتن همین عامل باعث میشه پرت تر بزنن.
اما ساچمه پرو مگنوم قیفش بسته هست و قیف سختی داره فقط یک میلیمتر ابتدای قیف نازکه و یهجوری قیفش دولایه هست. این سیستم خوبیه به شرطی که همین یک میلیمتر خیلی دقیق بسازن. همین یک میلیمتر قیف نازک نقش اساسی در دقت داره و تا حدودی شبیه به ساچمه های کراسمن باز میشه. اما جنس پرو مگنوم سخت تره و این چندان تاثیر زیادی نداره.
به همین دلیل شکل قیف پرو مگنوم در تفنگ های بادی لوله ثابت دیانا مثل 54 که سیستم انتقال باد پشت ساچمه مستقیم هست در صورت دستچین شدن دقت خوبی میده چون این سیستم مناسب ساچمه های پرو مگنوم و کراسمن که از این شکل سود میبرن هست.
بعضی تفنگا ابتدای لوله همونجایی که ساچمه گذاری میشه یه کم گشادتره. ایم مدل تفنگا ساچمه های با سرب نرمتربیشترباهاشون سازگاری داره. لطفا از داخل قیف ساچمه عکس بزارید
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۱۰-۲۲-۱۳۹۲ ۱۲:۴۱ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، stop ، Jafar43 ، splinter ، fmad ، MP HUNTER
*
Registered
ارسال: #15
سلام: دوست عزیز ممنون از راهنمایی ونظر شما. البته حق با شماست و توقع زیادی هم نباید داشت.اما یک نظر هم ارزش خودش را دارد چه بسا که از صدها نظر بهتر باشد در فرومهای مختلف صدها نظر دیدم که خیلی از آنها نظر بدون پشتوانه بوده یعنی طرف چیزی به ذهنش رسیده و برای خالی نبودن عریضه چیزی گفته.اما به هر حال همه نظرات ارزشمند هستند. و دوست عزیز بدانید که مباحث علمی با 30 یا 300 صفحه به پایان نمیرسد.
۱۰-۲۴-۱۳۹۲ ۰۸:۰۸ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mr.x ، Mars Bowhunter ، fmad ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
ارسال: #16
بسیار خب یعنی اگر من بیام بگم بهترین آناتومی در حفظ انرژی ساچمه باراکودا با ضریب بی سی 0.020 هست برای شما چه فرقی میکنه؟
برای تولید مگه از قالب و دستگاه های آماده استفاده نمیکنید؟ آیا اگه اطلاعاتی هم از بهترین نوع ساچمه داشته باشید میتونید به صورت عملی منجر به تولیدش بشین؟ فکر نمیکنم. چون شما حتی در صورت دانستن توان اجراییشو ندارید اینطور گفتم.
یعنی اگه تمام اطلاعات هم داشته باشید، توان عملی ساخت و فناوریشو دارین؟ برای همین میخوام بیشتر با فرایند ساخت و دستگاه هاش آشنا بشم. تا چه قدر میشه یه قالبو تغییرش داد؟ شما اگه بتونید از دیتای به دست آمده محصول بهتری بسازید من اطلاعات کاملی میتونم از آناتومی و فلسفش بهتون بدم چون مدتی دربارش تحقیق و فکر میکردم4
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۱۰-۲۴-۱۳۹۲ ۱۲:۵۴ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، Mars Bowhunter ، amiremadi ، splinter ، fmad ، MP HUNTER
*
Registered
ارسال: #17
سلام: ممنون از این همه دلگرمی و کمک و همراهی.من فقط اینطور میتوانم بگویم که به امید خداوند متعال در آینده ای نزدیک شاهد ساچمه هایی بهتر از باراکودا خواهید بود.ودر آنروز جواب عملی به سوالات و ناامیدی های شما داده خواهد شد. و انشاءالله خواهید دید که ایرانی اگر بخواهد میتواند و نه اینکه اگر بخواهد هم نمیتواند.یا حق
۱۰-۲۴-۱۳۹۲ ۱۱:۲۳ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، mr.x ، amiremadi ، stop ، Jafar43 ، arrow ، fmad ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
ارسال: #18
بدبینی من از کیفیت ساچمه های ایرانی به این دلیله که حتی یک مورد سازگاری با تفنگهام از ساچمه های ایرانی ندیدم. اما این بدبینی معنیش این نیست که دلم نخواد ساچمه باکیفیت ببینم. از خدامه. کیه که دلش نخواد؟ اگه ساچمه با کیفیت ببینم حتی یک مورد که ساخت ایران باشه نظرم عوض میشه. با اینحال کمکی از دستم بر میاد درخدمتم. دوست دارم سهم هرچند کوچکی در این راه داشته باشم. برای همین دقیقا سوال میپرسم که آیا مشارکت و نظارتمون میتونه به فعل برسه؟ و دوباره بخونی سوال پرسیدم نه تعنه و کنایه
برتراند راسل
۱۰-۲۵-۱۳۹۲ ۰۲:۳۴ صبح
 سپاس شده توسط amiremadi ، Mars Bowhunter ، stop ، Jafar43 ، splinter ، fmad ، MP HUNTER
**
عضو نیمه فعال
اعتبار: 3
سپاس شده 124 بار در 35 ارسال
ارسال: #19
با سلام به همه دوستان بله میدونم ساچمه های ایرانی دقت نچندا بالایی ندارن و از کیفیت ساخت خوبی بر خودار نیستند (قالب گزاری درست ساچمه و .....) اما شرکت ساخت ساچمه دنیا سعی کرده رضایت مشتری ها رو بالا ببره و ساچمه ای تولید کرده به نام اذرخش 2 که از نمونه های قبلی بهتره (دنیا سرتیز . ساچمه های بیژن سرتیز و ) و از دقت بالا تری برخورداره و تقریبا کیفیت خوبی دارن گفتن که هر چقدر پول بدی هم اش می خوری درسته ساچمه اذرخش از ساچمه های مدل های دیگر ایرانی گرون تره ساچمه های دیگه اکثرا 2000تومان به فروش میرسد اما ساچمه اذرخش 2 با قیمت 3000تومان به فروش میرست (به خاطر کیفیت ساخت خوب و گرین نسبتا خوب) اما کافی نیست چون که ایران باید تولیدات داخلی خود را با بالا ترین کیفیت ممکن تولید کند که هم وطنان عزیز روی به خرید ساچمه های گرون قیمت :jsb .gamo و ....
نبرند ما منتظر ساچمه خوب و با کیفیت بالا دقت بالا و گرین و قدرت خوب از شرکت دنیا هستیم

مشخصات فنی اذرخش 2 :
100 عدد
در کالیبر 177//22 / 4.5 //5.5

گرین 15/4

مخصوص شکار

عکس از درون جعبه

http://upload7.ir/imgs/2014-08/40375551889688170806.jpg
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۳-۱۳۹۳ ۰۵:۴۴ صبح، توسط Jafar43.)
۶-۱-۱۳۹۳ ۰۴:۲۶ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، mr.x ، fmad ، MP HUNTER
*
Registered
ارسال: #20
سلام:ممنونم امیر عزیز حقیقت این است که ما سعی کردیم کیفیت تولیدات خودمون رو بالا ببریم و فکر میکنم تا حدی ولو کم توانسته ایم این این کار را بکنیم. الآن ساچمه آذرخش 2 کالیبر 4/5 هم روانه بازار شده که کیفیت خوبی داره جدیدا هم ساچمه 5/5 با گرین 25 تولید کرده ایم که انشاءالله به زودی تولید انبوه تجاری آن شروع میگردد.این ساچمه های سنگین در تست اولیه خوب جواب داده هر چند نواقصی هم دارد اما به گواه بسیاری از دوستان تیر انداز کیفیت آن از ts22به مراتب بهتر است . و ما این قول را به دوستان داده ایم که کیفیت همه محصولات را بالاتر خواهیم برد. جنابmrx تا حد زیادی با کار و محصولات ما آشنا هستند و راهنمایی های خوبی کردند و من از ایشان سپاسگزارم.
۶-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۳۱ عصر
 سپاس شده توسط Mars Bowhunter ، mr.x ، amir23 ، fmad ، MP HUNTER
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: