نظر سنجی در مورد ساچمه های ایرانی
زمان کنونی: ۲-۲۵-۱۴۰۰, ۰۹:۱۱ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: آذرخش
آخرین ارسال: MP HUNTER
پاسخ: 39
بازدید: 71878

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر سنجی در مورد ساچمه های ایرانی
نویسنده پیام
*
Registered
عنوان : Registered
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس شده 7 بار در 1 ارسال
ارسال: #21
RE: نظر سنجی در مورد ساچمه های ایرانی
با نظرتون موافقم که ساچمه های ایرانی خیلی دقیق نیستن و جدا از اون خیلی هم پلیسه دارن که فک کنم خودش 1000 تا مشکل دیگه درست میکنه
فقط 1 تجربه خوب از ساچمه های سر صاف ایرانی دارم و اونم اینه که بخاطر سبکتر بودنشون توی فاصله 20-50 متر بالستیک بهتر و افت کمتری دارند و اگه بادی نباشه از هر 5-6 تا ساچمه مطمئن باشید حداقل یکیش استاندارده و دقت مناسبی داره
1 فیلم واستون میذارم از تیر اندازی با این ساچمه ها توی 20 و 50 متر واقعی ( تیراندازی بدون دوربین ) از زمان شلیک تا زمان برخورد تیر به وضوح میشه فاصله فهمید و فکر نمیکنم جایی واسه شک بذاره
تفنگ دیانا 350 مگنوم ( میدونید خیلی دقت نداره ، منم که تیرانداز متوسطی ام )
ساچمه نخجیر کالیبر 5.5 سر تخت ( انتخاب رندوم )
باد هم میاد یخورده
واسه کم کردن حجم فایل فاصله بین شلیک ها رو حذف کردم
https://www.youtube.com/watch?v=EdISas9rDSA&index=1&list=UUy7cq4B2BCd5RMRcwypq1Ow
۶-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۰۴ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mr.x ، Jafar43 ، ALONE HUNTER ، آذرخش ، MP HUNTER
**
عضو نیمه فعال
عنوان : عضو سایت
اعتبار: 1
سپاس شده 62 بار در 22 ارسال
ارسال: #22
آقای امیر 23خان عزیز شما حجم عکسهاتونو کم نمیکنید و حتی یه کات ساده هم انجام نمیدید و توی تمام صفحاتی که شما عکس میذارید مشکل لود شدن و مصرف زیاد اینترنت وجود داره.
من یک انتقادی از ساچمه های آذرش دارم هر چند کیفیت و وزن بهتری از بقیه ساچمه های ایرانی دارند پارسال وقتی پرو مگنوم گامو که با دلار وارد میشه و یه سودی وارد کننده و دلال و فروشنده و ... روش میکشن بسته 250 تایی 10 هزار تومان میرسید دست مصرف کننده .آذرخش 250 تاش 7.500 هزار تومان در میومد(100 تا 3 هزار تومان) با توجه به تولید داخل بودن و نبود واسطه های خرید خارجی و وارد کننده و غیره به نظرم خیلی گرونه.
یه مشکل عجیب قیف مثلثی بعضی از ساچمه ها بود و تقریبا 25 تا 30 درصد این مشکل رو داشتند البته سر ساچمه ها تقریبا یک شکل بود پس از وزن کشی در حدود چند صدم گرم از ساچمه های معمولی سنگینترند اما در کمال تعجب دقت خیلی بهتری و در حد پرومگنوم دارند(اونهایی که مشکل قیف کج ندارند) اگر مشکل یکدست نبودن قیف حل بشه در آینده فکر میکنم بهترین ساچمه تولید داخل هست.41
میشه قیمت ساچمه 25 گرینی رو بفرمایید؟
۶-۳-۱۳۹۳ ۰۳:۰۲ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mr.x ، آذرخش ، MP HUNTER
**
عضو سایت
اعتبار: 4
سپاس شده 392 بار در 107 ارسال
ارسال: #23
4 5 تا اذرخش دست چین با دیانا 52 5.5 زدم به نظر خوب میومدند اما دقت پرومگنوم رو نداشتند و همینطور مقاومت پرومگنوم رو هم ندارند مثلا من روی کتاب امتحان کردم و اذرخش تعداد صفحات کمتری رو رد کرده بود و زودتر پرس شده بود و این هم میتونه خوب باشه و هم بد. این ساچمه ها که فرمودید وزن کردم وزنش چند در اومد؟؟؟
۶-۳-۱۳۹۳ ۱۱:۰۸ صبح
 سپاس شده توسط Jafar43 ، mr.x ، آذرخش ، MP HUNTER
**
عضو نیمه فعال
اعتبار: 1
سپاس شده 62 بار در 22 ارسال
ارسال: #24
سلام.این موضوع که آلیاژ ساچمه رو با سوراخ کردن کاغذ سنجیدید کاملا مبتدی و اشتباهه .عوامل دیگه ای مثل شکل نوک ساچمه و و و میتونه تو آزمایش علمی شما دخیل باشه مثلا دو ساچمه با یک جنس و یک گرین هر کدوم سرش تیز تر باشه بیشتر سوراخ میکنه اونوقت فاکتور جنس ربطی به موضوع نداشته.
در مورد وزن بین بازه حدودا یک و 2صدم گرم (حدود ساچمه های یک گرمیه 2 تومنی تا یک و 2 دهم گرم) شکل قیف متغیر بین دایره مثلث متوازی الاضلاع متساوی الساقین مشترک المنافع و مربع و... عکسهایی که گرفتم از شکل و وزن ساچمه پایین قرار میدم.
در کل اگر وزن دقیق تر بشه و شکل ساچمه حداقل مثل گامو یکدست باشه چرا که نه ... کی بدش میاد پول کمتر بده و جنس خوب بخره

http://upcity.ir/images2/01788354496702755559.jpg
http://upcity.ir/images2/08743910531168787721.jpg
http://upcity.ir/images2/44876442567671118345.jpg

یادم رفت بگم قضیه سوراخ کردن کاغذ به دلیل شکل کروی تره آذرخشه نسبت به پرو مگنوم که معمولا تو یه قانون نانوشته که تو یه سایت خارجی میخوندم ساچمه های شکاری برای پرنده نوک کروی داشتند برای وارد کردن شوک ولی برای خرگوش با نوک تیز تر تولید میشدند تا داخل بافت های بدن بشوندوهرچند با هر نوع ساچمه ای میشه هر شکاری زد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۳-۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ عصر، توسط MasoudMir.)
۶-۳-۱۳۹۳ ۱۰:۵۳ عصر
 سپاس شده توسط ALONE HUNTER ، mr.x ، آذرخش ، MP HUNTER
**
عضو سایت
اعتبار: 4
سپاس شده 392 بار در 107 ارسال
ارسال: #25
کلا از ظاهرشون معلوم میشه چقدر فرق دارند اذرخش کج و کله به نظر میاد تو این موندم چجوری دیانا 52 تونست گروپ خوبی باهاشون بده

در مورد ازمایش بنده هم اره بابا علمی کجا بوده بیشتر از روی تجربه امتحان بر روی اجسام گفتم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۰۵ عصر، توسط ALONE HUNTER.)
۶-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۰۱ عصر
 سپاس شده توسط Jafar43 ، آذرخش ، MP HUNTER
*
Registered
سپاس شده 93 بار در 18 ارسال
ارسال: #26
(۶-۳-۱۳۹۳ ۰۳:۰۲ صبح)MasoudMir نوشته شده توسط:  آقای امیر 23خان عزیز شما حجم عکسهاتونو کم نمیکنید و حتی یه کات ساده هم انجام نمیدید و توی تمام صفحاتی که شما عکس میذارید مشکل لود شدن و مصرف زیاد اینترنت وجود داره.
من یک انتقادی از ساچمه های آذرش دارم هر چند کیفیت و وزن بهتری از بقیه ساچمه های ایرانی دارند پارسال وقتی پرو مگنوم گامو که با دلار وارد میشه و یه سودی وارد کننده و دلال و فروشنده و ... روش میکشن بسته 250 تایی 10 هزار تومان میرسید دست مصرف کننده .آذرخش 250 تاش 7.500 هزار تومان در میومد(100 تا 3 هزار تومان) با توجه به تولید داخل بودن و نبود واسطه های خرید خارجی و وارد کننده و غیره به نظرم خیلی گرونه.
یه مشکل عجیب قیف مثلثی بعضی از ساچمه ها بود و تقریبا 25 تا 30 درصد این مشکل رو داشتند البته سر ساچمه ها تقریبا یک شکل بود پس از وزن کشی در حدود چند صدم گرم از ساچمه های معمولی سنگینترند اما در کمال تعجب دقت خیلی بهتری و در حد پرومگنوم دارند(اونهایی که مشکل قیف کج ندارند) اگر مشکل یکدست نبودن قیف حل بشه در آینده فکر میکنم بهترین ساچمه تولید داخل هست.41
میشه قیمت ساچمه 25 گرینی رو بفرمایید؟
سلام:ممنون از نظرتون.مشکلی که در دامنه ساچمه آذرخش هست ان شاءالله برطرف خواهد شد اما به خاطر نوع تولید اینگونه ساچمه ها اساسا نمیشود کیفیت خیلی بهتری را برای آن متصور شد اما در مورد قیمت که فرمودید این قیمت خرده فروشی است و ربطی به فروش ما ندارد.قیمت فروش عمده ما خیلی کمتر است.با این وجود برای اولین بار است که گله از قیمت را میشنوم چه اینکه تقریبا تمام مصرف کنندگاه در این چند سایت و کسانی که به مغازه ها رجوع میکنند و آمار ما از همه شهرستانها نشان از رضایت کامل از قیمت آن دارند.با همه این اوصاف باز هم قیمت ما از قیمت پرومگنوم کمتر است و بنا بر گفته تمام دوستان متخصص و تیر انداز کیفیت آن اگر از پرومگنوم بیشتر نباشد کمتر هم نیست.ضمنا خیلی هم نمیتوانیم مبنای قیمت را پرومگنوم بدانیم چرا که ساچمه الماس که کیفیتی به مراتب پایین تر از این دو نوع ساچمه دارد قیمتی گرانتر هم دارد. قیمت ساچمه 25 گرینی هنوز مشخص نشده و در حال بررسی هزینه ها هستیم چون سال گذشته ما خط تولید قوطی فلزی را خریداری کردیم اما به دلائلی مجبور شدیم قالب هایمان را برای تولید به کسان دیگر بدهیم که این خود هزینه ما را کمی افزایش داده و چند مورد دیگر که لازم به گفتن نیست اما مطمئنا قیمت 25 گرینی ما عادلانه خواهد بود
۶-۴-۱۳۹۳ ۱۱:۴۶ عصر
 سپاس شده توسط mr.x ، MasoudMir ، MP HUNTER
مدیر فنی انجمن
عنوان : کاربر ارزشمند - مدیر فنی
اعتبار: 76
سپاس شده 6963 بار در 1864 ارسال
ارسال: #27
ازرخش نظر صادقانه من اینه هنوز خیلی راه داره تا به پرومگنوم برسه. پرومگنوم از هر چهارتا یکیش شاید نیاز باشه ازش صرف نظر کرد اما آذرخش از هر چهارتاش یکیش نرمال جا میرفت. گذشته از این من خیلی آزمایشش کردم. کیفیت ظاهری پرومگنوم ها هم در کالیبر 5.5 خیلی بالاتره
اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد. در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
_وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد.
برتراند راسل
۶-۴-۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ عصر
 سپاس شده توسط آذرخش ، MasoudMir ، Jafar43 ، MP HUNTER ، ali212
*
Registered
ارسال: #28
[quote='ALONE HUNTER' pid='7679' dateline='1409049091']
کلا از ظاهرشون معلوم میشه چقدر فرق دارند اذرخش کج و کله به نظر میاد تو این موندم چجوری دیانا 52 تونست گروپ خوبی باهاشون بده.

سلام: البته هستند ساچمه های پرومگنوم که نه تنها دامنه خرابی دارند بلکه در یک قوطی حتی اندازه های مختلفی هم دارند که یکی از دوستان در یکی از فرومها عکس آنرا به نمایش گذاشته بود و یقینا دوست بزرگوار ما خواستند مقایسه گردی دامنه را بکنند و البته کار ایشان بسیار درست و قابل تحسین است چرا که ما نیامده ایم که مدح ساچمه را بگوییم بلکه هدف این نظر سنجی ما پیدا کردن عیوب ساچمه های تولیدی ماست و برطرف کردن آن و اینگونه نظرات و انتقادات بسیار سازنده است و ما با کمال میل پذیرای این انتقادات هستیم.
۶-۴-۱۳۹۳ ۱۱:۵۶ عصر
 سپاس شده توسط MasoudMir ، ALONE HUNTER ، MP HUNTER
**
عضو نیمه فعال
عنوان : کاربر فعال
اعتبار: 5
سپاس شده 224 بار در 78 ارسال
ارسال: #29
بنظر من اصلا ساچمه های ایرانی برای تفنگ بادی های ژول بالا بدردنخور هستش وتنها برای تفنگ بادی های چینی برای تیراندازی در فاصله کم خوبه
۶-۵-۱۳۹۳ ۱۲:۲۹ صبح
 سپاس شده توسط آذرخش ، Jafar43 ، MP HUNTER
*
Registered
ارسال: #30
سلام:جلال عزیز تا حالا از ساچمه های آذرخش استفاده کردید؟؟؟
۶-۵-۱۳۹۳ ۰۵:۴۳ صبح
 سپاس شده توسط jalal-2013 ، MP HUNTER
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته: